Problast – Pompy Ciepła Wentylacja Klimatyzacja

Wszystko co musisz wiedzieć o klimatyzatorach do restauracji

Każda szanująca się restauracja dba o odwiedzających ją klientów, aby zachęcić ich do ewentualnego powrotu i zyskać przy tym zaufanie. Warunkiem do utrzymania wysokiego poziomu działalności restauracji są ich pracownicy. Więc krótko mówiąc, priorytetem każdego właściciela restauracji jest zadbanie o komfort przebywania w niej osób. Nieważne, czy są to pracownicy, czy klienci. Dlatego w pierwszej kolejności powinno się zadbać o świeże powietrze, aby było czym odetchnąć pośród tych wszystkich przygotowywanych i spożywanych potraw. W obecnych czasach pandemii właśnie na aspekt świeżego powietrza powinno się zwrócić szczególną uwagę, kiedy to sterylność otoczenia wymaga bycia na jak najwyższym poziomie, aby nie narazić ludzi na potencjalne zarażenia i choroby.

Zalety klimatyzacji

Nasuwającym się rozwiązaniem jest więc zamontowanie porządnej klimatyzacji. Dzięki niej utrzymamy idealną temperaturę naszego lokalu niezależnie od warunków atmosferycznych i pogody panującej na zewnątrz. Nieistotne, czy będzie to chłodniejszy, czy upalny dzień. W zależności od potrzeb można ustawić zarówno wyższą, jak i niższą temperaturę powietrza.

Gdzie szukać?

Ważne jest jednak, aby klimatyzator nie był byle jaki. Warto postawić na wyższą jakość nawet kosztem wydania trochę większej sumy pieniędzy. Z tego powodu pragniemy polecić naszą firmę PROblast działającą na rynku już od 2007 roku zarówno w Polsce, jak i poza granicami naszego kraju. Klienci cenią u nas rzetelność i jakość wykonywanych usług. Stosujemy najnowsze technologie, dzięki czemu klimatyzatory spełniają wszystkie swoje funkcje, będąc przy tym oszczędne i ekologiczne.

Rodzaje klimatyzacji

Klimatyzatory możemy podzielić głównie na dwa rodzaje:

  • klimatyzatory split – charakteryzujące się cichym działaniem. Składają się one z dwóch jednostek: wewnętrznej i zewnętrznej. Przystosowane są one do działania w skrajnych temperaturach, niezależnie od warunków klimatycznych.
  • klimatyzatory multisplit – różnią się one od klimatyzacji typu split głównie tym, że zamiast jednej mamy do czynienia z kilkoma jednostkami wewnętrznymi, które są zasilane przez główną jednostkę zewnętrzną. Zaletą tych klimatyzatorów jest możliwość stosowania ich w dalekich odległościach od miejsca, w którym mają przebywać ludzie, sięgających nawet do 30 metrów.

Na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru klimatyzatorów?

Głównym aspektem jest efektywność energetyczna wybranych jednostek. Będzie ona miała znaczący wpływ na ogólne koszty eksploatacji sprzętu. Ekonomicznym rozwiązaniem są klimatyzatory z pompą ciepła, ponieważ są one w stanie pobierać ciepło z zewnętrznego powietrza nawet podczas mroźnych dni. Przy tym ich zużycie energii jest naprawdę niewielkie.
Kolejnym może nie tak bardzo wpływającym już na samą wydajność, ale wartym uwagi aspektem są walory estetyczne klimatyzacji. Z tego powodu warto zastanowić się nad odpowiednim miejscem, w którym ma być zamontowany klimatyzator, aby nie rzucał się on aż tak bardzo w oczy.

Postaw na jakość

Dlaczego nie warto stosować tańszych odpowiedników klimatyzacji w celu podreperowania swojego budżetu? Jest to szczególnie ważne właśnie w restauracjach, gdzie na temperaturę powietrza wpływa wiele czynników, takich jak:

  • przeciągi spowodowane otwieraniem i zamykaniem drzwi restauracji,
  • ciepło wytwarzane przez produkcję w kuchni,
  • aktualna liczba gości w restauracji.

Mniej wydajne i gorszej jakości klimatyzatory do restauracji mogą nie podołać wyzwaniu i po prostu nie będą działać poprawnie. Warto zatem zainwestować w porządne klimatyzatory dostosowane do wszelkich potrzeb, oferowane między innymi przez naszą firmę – PROblast.

Konserwacja klimatyzacji

Aby utrzymać pełną wydajność systemu klimatyzacji należy systematycznie czyścić i konserwować urządzenie. Niezwykle podatne na wszelkie zanieczyszczenia jest ono właśnie w restauracjach, gdzie w jednostce klimatyzacyjnej w krótkim czasie może nagromadzić się tłuszcz i dym, co z pewnością wpłynie na spadek wydajności systemu. Kolejnym problemem może być też panująca duża wilgotność powietrza spowodowana między innymi przez zmywarki. Dlatego, aby klimatyzator posłużył nam przez długie lata, utrzymajmy go w jak najlepszym stanie. W razie problemów można zamówić również specjalny serwis konserwacyjny, który z pewnością zadba o wszelkie istotne aspekty konserwacji.

Dostosowanie klimatyzacji do wielkości restauracji

Koniecznie upewnij się, że klimatyzator będzie miał wystarczającą moc odpowiednią do wielkości obiektu. Klimatyzatory przeznaczone są do użytkowania w pomieszczeniach o określonej wielkości. Dlatego zorientuj się w ofercie, aby nie kupić klimatyzatora o za małej mocy bądź takiego, który przekroczy Twoje wymagania i niepotrzebnie za niego przepłacisz.

Podsumowując

Wybór klimatyzatora to decyzja, którą podejmujesz z myślą o kilku kolejnych latach. Dlatego warto dobrze obeznać się w temacie i wybrać to, czego się tak naprawdę oczekuje. Nasza firma spełni wszelkie Twoje wymagania. Nasi projektanci są bardzo sumienni i z pewnością wykonają swoją pracę fachową ręką. Co więcej, wyróżniamy się na tle innych naprawdę dobrym stosunkiem ceny do jakości. Zatem nie zwlekaj i zapoznaj się z naszą ofertą!

Najnowsze realizacje