Problast – Pompy Ciepła Wentylacja Klimatyzacja

Feelco – ogrzewanie nadmuchowe najnowszej generacji

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – niezbędny element Twojego budynku. Chcielibyśmy zaprezentować Państwu nową generację systemu ogrzewania powietrzem. Feelco to jeden system który łączy wiele funkcji takich jak: ogrzewanie powietrzne, klimatyzacja, wentylacja z rekuperacją, kontrola wilgotności i czystości powietrza.

Zapomnij o szpetnych grzejnikach !!!

Ogrzewanie nadmuchowe Feelco w odróżnieniu od innych systemów grzewczych nie zawiera w sobie wody a nośnikiem energii jest powietrze. Od tej chwili możemy zapomnieć o szpetnych grzejnikach czy też decydującym o wyborze nawierzchni ogrzewaniu podłogowym. Ciepła podłoga w łazience ? Mamy i na to rozwiązanie !

Prezentowany system gwarantuje dyskretny czyli niesłyszalny i nieodczuwalny dla nas przesył powietrza a sieć sprytnie schowanych kanałów już na etapie budowy domu rozprowadza powietrze w jego każdy zakątek za pośrednictwem kratki umieszczonej w podłodze, ścianie czy też suficie. Kratki nawiewne można dostosować wizualnie do powierzchni na której się znajdą z uwagi na występowanie wielu wzorów i kolorów.

Decyduj o wszystkich parametrach powietrza w Twoim domu

Ogrzewanie nadmuchowe Feelco to bezkonkurencyjny system , które daję możliwość decydowania o wszystkich parametrach powietrza za pośrednictwem dotykowego sterownika ściennego, smartfona czy też tableta.

Bez względu na porę roku Ogrzewanie powietrzne Feelco dostosowuje się do naszych potrzeb.

Zima

Kratkami nawiewnymi przesyłamy do pomieszczeń ciepłe powietrze dzięki czemu błyskawicznie je ogrzewamy. Oczywiście ogrzane powietrze często wymaga nawilżenia aby utrzymać najwyższy poziom komfortu a zapewni nam to centralny nawilżacz. Ale to nie wszystko ! Całość jest zgrana z modułem odzysku ciepła ,który dba o to aby powietrze w domu było równocześnie świeże.

Nikt z nas nie lubi sprzątać. Zależy nam na poczuciu świeżości i czystości.
O to dba specjalistyczny filtr , który 24h na dobę czyści powietrze w domu a klasę filtracji dobierzemy do Twoich potrzeb nawet jeśli jesteś alergikiem.
Zima – Feelco zadba o to aby powietrze w Twoim domu było ciepłe, odpowiednio wilgotne, świeże i przede wszystkim czyste.

Wiosna/Jesień

Wszystko wciąż pod kontrolą. Nie grzejemy , nie chłodzimy ale dbamy o świeże i maksymalnie czyste powietrze.

Lato

System zapewnia nam komfortową temperaturę używając modułu klimatyzacji oczywiście cały czas przy udziale wentylacji i dbania o jakoś powietrza. Deszczowy dzień , duszno ? Feelco rozpozna ten stan i natychmiast osuszy powietrze w domu.

Poważne oszczędności , nawet 30%-40%

Nie da się ukryć , że ogrzewanie powietrzem jest znacznie oszczędniejsze w stosunku do tradycyjnych systemów wodnych. Między innymi z uwagi na brak czynnika pośredniczącego – grzejemy powietrzem powietrze i unikamy strat energii (wyższa sprawność układu), ze względu na niską bezwładność system przygotowuje dla nas odpowiednią temperaturę chwilę przed wyznaczoną przez nas godziną zaplanowaną w harmonogramie (np. rano gdy wstajemy czy też popołudniu gdy wracam do domu). System ogrzewania powietrznego rozpozna zwyczaje domowników a uzyskanie nawet bardzo wysokiej temperatury to kilka minut.

Ponadto z uwagi na połączenie kilku funkcji (ogrzewanie, wentylacja a nawet klimatyzacja) suma kosztów eksploatacyjnych jest znacznie niższa w stosunku do tych systemów niezależnie pracujących.

Dodatkowo dzięki podziałowi domu na strefy możemy decydować o parametrach w każdej niezależnie. Czyli np ogrzewamy czy też chłodzimy aktualnie tą strefę w której przebywamy – czyli oszczędzamy.

Wersje systemu Feelco dostępne dla Państwa

Ogrzewanie Hybrydowe i Ogrzewanie Feelco

Ogrzewanie Feelco – najnowsza wersja ogrzewania nadmuchowego bazującego na Pompie Ciepła dedykowana dla obiektów bez dostępu do gazu ziemnego oraz dla klientów, którym zależy na klimatyzacji. Pompa Mitsubishi Zubadan to obecnie produkt nr 1 w skali świata. Świadczy o tym chociażby fakt że urządzenie gwarantuje moc nawet przy temperaturze zewnętrznej na poziomie -32oC – bez dodatkowego źródła ciepła. Dzięki zastosowaniu sprężarki z dochładzaniem HIC i dodatkowym wtryskiem pary osiągnięto najwyższy poziom na rynku urządzeń głównie dlatego, że są to jednostki specjalnie projektowane dla rejonów z bardzo niską temperaturą zewnętrzną. Zmienno-obrotowa sprężarka, której obroty sięgające nawet 7000 obr/min gwarantuje niski koszt eksploatacji ale przede wszystkim najwyższy komfort użytkowania. Istotny jest również fakt iż w tym układzie ta sama pompa pełni funkcję klimatyzacji latem.

Ogrzewanie hybrydowe – ogrzewanie powietrzne bazujące na gazie z opcjonalną Pompą Ciepła przewidziane dla budynków podłączonych do sieci gazowej. Źródłem ciepła w tym przypadku jest nagrzewnica gazowa, która we współpracy z Pompą Ciepła (np. Mitsubishi) stanowy układ hybrydowy. Oznacza to, że w zależności od temperatury zewnętrznej system sam wybiera, które źródło jest w danej chwili ekonomiczniejsze. Uniezależnia to nas w jakimś sensie od nieprzewidywalnych cen paliw jednocześnie dbając o to aby zapewnić maksymalny komfort przez całą zimę i przyjemny chłód latem dzięki funkcji klimatyzacji.

Możliwość

zakupu na raty

Skorzystaj z Programu Czyste Powietrze i uzyskaj nawet 90% dofinansowania do montażu pompy ciepła.

Pomagamy w wypełnieniu Wniosku.