Problast – Pompy Ciepła Wentylacja Klimatyzacja

Bezpłatna wycena

Nasza firma ma doświadczenie, dzięki któremu możemy zapewnić, że wybrany system to nie tylko wygoda i komfort, ale również oszczędność energii. Wypełnij poniższy formularz szybkiej wyceny i poznaj koszty instalacji w Twoim domu. Przygotujemy rzetelną ofertę, szybko i całkowicie bezpłatnie.
Jeżeli preferujesz inną formę kontaktu przejdź do strony kontaktowej.

  lub zadzwoń teraz: 58 573 15 85

  Rekuperacja

  Rekuperacja to profesjonalne słowo na wentylację mechaniczną. Wentylacja tradycyjna działa na zasadzie zasysania powietrza, jednak nie usuwa to wilgoci z domu i ochładza go. Rekuperator, urządzenie niezbędne do wentylacji, wytwarza powietrze w dwóch kierunkach w tym samym czasie, z czego jeden strumień to powietrze brudne i ciepłe, a drugi czyste i zimne. To dzięki anemostatom – kratkom na suficie i ścianie, brudne powietrze jest wyciągane z pomieszczeń. W rekuperatorze mieszczą się dwa kanały wentylacyjne, świeże powietrze rozprowadzane jest po domu, a brudne usuwane na zewnątrz.

  Dla alergików rekuperacja jest wielkim udogodnieniem, ponieważ umożliwia ogrzewanie świeżego powietrza, usuwając przy tym wszelkie zanieczyszczenia i alergeny, czego nie otrzymamy po zwykłym wietrzeniu pokoju. Ewentualny dym papierosowy, czy dym z kominów nie będzie stanowił problemu, ponieważ rekuperacja opiera się na sprowadzaniu do twojego domu tylko i wyłącznie świeżego, czystego powietrza.

  Kiedy spojrzymy na to, jak działa tradycyjna wentylacja, czyli wentylacja grawitacyjna, nie będziemy mieć problemu z obiektywną oceną, który z tych sposobów jest lepszy i wydajniejszy. Wentylacja grawitacyjna wyciąga ciepłe powietrze z domu, nigdzie go nie gromadząc, co jest marnowaniem pieniędzy, które zapłaciłeś za ogrzanie tego powietrza. Ponadto, zwykła wentylacja nie usuwa zanieczyszczeń tak jak rekuperacja. Kiedy w pokoju jest duszno – otwieramy okno. Dym, zanieczyszczenia z zewnątrz i pyłki, wszystko wlatuje do naszego domu i dla alergików to istne piekło. Dzięki rekuperacji możemy z łatwością wyeliminować to utrapienie, ponieważ przy używaniu rekuperatora zaleca się pozostawianie okien zamkniętych. W domach energooszczędnych nie powinna działać żadna inna wentylacja jak rekuperacja. Wilgotne powietrze nigdzie nie ulatuje, przez co wilgoć gromadzi się w mieszkaniu, a to, jak wiadomo, może powodować naprawdę poważne problemy zdrowotne.

  Nawet jeśli zdecydujemy się na wybudowanie domu z dala od sąsiadów, którzy by palili w kominach, nie uciekniemy od pyłków, a kiedy w naszym domu zainstalowana jest rekuperacja, nie musimy się martwić o katar czy zaczerwienione oczy, które spędzają sen z powiek wszystkim alergikom.