Problast – Pompy Ciepła Wentylacja Klimatyzacja

Nasze realizacje

WENTYLACJA MECHANICZNA

Wentylacja mechaniczna jest systemem odpowiadającym za nieprzerwane dostarczanie do pomieszczeń świeżego powietrza i odprowadzanie powietrza zużytego.

Powszechnie stosowane okna PCV są bardzo szczelne, przez co utrudniają cyrkulację powietrza. Takie warunki sprzyjają rozwojowi szkodliwych dla zdrowia grzybów, które gdy już raz się pojawią, stają się bardzo trudne do usunięcia. Z drugiej zaś strony, częste otwieranie okien w celu wietrzenia pomieszczenia, nierzadko skutkuje powstawaniem przeciągów oraz utratą ciepła. Oczywiście zwiększa to koszty ogrzewania domu, gdyż ciepłe powietrze z mieszkania wydostaje się w ten sposób na zewnątrz.

Wentylacja mechaniczna sprawia, że nie ma potrzeby otwierania okien, co eliminuje problem przeciągów i utraty ciepła. Dodatkowo wytwarzana przez nią cyrkulacja powietrza, chroni nasze pomieszczenia przed pleśnią i grzybami.

Inną, niezwykle ważną zaletą jest fakt, że wentylacja mechaniczna pozwala ona na odzyskanie do ponownego użytku, odprowadzanego w dużej ilości, ciepłego powietrza. Jest to cecha nieoceniona dla oszczędności, gdyż umożliwia znaczne obniżenie kosztów związanych z wentylacją pomieszczeń. Odzysk ciepła przy pomocy takiego systemu wentylacyjnego sięga nawet do ponad 90%.

Wentylacja mechaniczna to także coś więcej niż oszczędność. To także zdrowie i bezpieczeństwo. Dzięki zainstalowaniu takiego systemu zapewniamy sobie higieniczne warunki mieszkalne i pracy zgodne z obowiązującymi normami i przepisami. Otoczeni zostajemy przez świeże, ciepłe, pozbawione alergenów i zanieczyszczeń powietrze. Wpływa to pozytywnie na samopoczucie i komfort mieszkańców, czy też pracowników.

Dodatkowo, wentylacja mechaniczna zwiększa bezpieczeństwo, gdyż dzięki niej nie ma konieczności otwierania okien. Ma to duże znaczenie w szczególności w wysokich budynkach, takich jak biurowce. Jest to rozwiązanie doskonale sprawdzające się w hotelach, pomieszczeniach użytku publicznego, a sam mechanizm systemów wentylacyjnych umożliwia pełną kontrolę wydajności i kosztów.

Nasza firma ProBlast z powodzeniem instaluje tego typu systemy w domach jednorodzinnych oraz innych obiektach użytkowych. Oferujemy także usługi mające na celu ich konserwację w trakcie użytkowania, tak by oferowana przez nas wentylacja mechaniczna służyła Państwu przez długie lata. To rozwiązanie godne Państwa uwagi, a przy tym oszczędne i niezwykle funkcjonalne. Fakt, iż doskonale sprawdza się w każdego rodzaju budynkach o różnym przeznaczeniu, stanowi o tym, jak dobry jest to system. Wentylacja mechaniczna to przemyślany wybór.