Problast – Pompy Ciepła Wentylacja Klimatyzacja

Nasze standardy

Jako nieliczni (jeśli nie jedyni) zawsze wykonujemy instalację wokół rekuperatora czyli kanały nawiewno-wywiewne oraz czerpnie z wyrzutnią zawsze w systemie niskoszumowym. Każdy centymetr takiej instalacji to tłumik co gwarantuje brak przenoszenia dźwięku od wentylatorów w rekuperatorze w kierunku anemostatów w pomieszczeniach jak i czerpni i wyrzutni zewnętrznej – w wentylacji mechanicznej często nie możliwe do wyeliminowania.
Są kanały prostokątne ze sprasowanej wełny mineralnej z aluminiową powłoką zewnętrzną i materiałową wewnętrzną o maksymalnym tłumieniu czyli najniższym możliwym poziome akustyki.
Jest to alternatywa dla przestarzałej technologii kanałów stalowych typu spiro , która ma więcej wad niż zalet.

Wilgotność – możesz ją kontrolować

Lato – często powietrze jest zbyt wilgotne – intensywna wentylacja skutecznie osusza powietrze co zwiększa komfort przebywania w budynku

Zima– tu z kolei intensywny procesu wymianu powietrza w domu często powoduje jego zbytnie wysuszenie z uwagi na bardzo niewielką zawartość pary wodnej w powietrzu zewnętrznym. Po jego ogrzaniu często okazuje się , że jest zbyt suche. Stosując wentylację z rekuperacją we współpracy ze specjalistycznym nawilżaczem możesz to podnieść wilgotność do wybranego poziomu.

MOŻESZ NAM ZAUFAĆ

Decydując się na wentylację mechaniczną w naszym wykonaniu zawsze otrzymujesz:

– instalację zaprojektowaną przez inżyniera z wieloletnią praktyką – kilkaset wykonanych instalacji

– wysoka jakość użytych materiałów – bezpośredni wpływ na szczelność i trwałość instalacji

– gwarancję wysokiej kultury pracy instalacji – najniższe możliwe poziomy akustyki

– najwyższa jakość wykonania instalacji – zawsze przy nadzorze inżyniera

– ergonomicznie umieszczona centrala tak aby zajmowała jak najmniej miejsca

– najładniejsze anemostaty dostępne na rynku

– możliwość łatwego kontaktu telefonicznego/mailowego przed, w trakcie i po realizacji z prowadzącym projekt

Możliwość

zakupu na raty

Skorzystaj z Programu Czyste Powietrze i uzyskaj nawet 90% dofinansowania do montażu montażu wentylacji.

Pomagamy w wypełnieniu Wniosku.

Film naszego partnera porównujący kanały z wełny do rur spiro.

System rozdzielaczowy

Technologia przewidziana dla budynków wielokondygnacyjnych , w których nie ma miejsca na kanały o większych przekrojach. Tu przychodzi nam z pomocą najnowocześniejsza metoda i najbardziej zaawansowana technologicznie pod względem ukrywania instalacji. Jest to system rurek z tworzywa z powłoką antybakteryjną łączoną w klasie szczelności C -podwójne uszczelki. Instalacja ta wymaga jedynie 5cm lub 7,5cm wysokości dzięki czemu bez większych problemów chowana jest w warstwie izolacji na stropie bądź pod stropem. Wszystkie cienkie rurki są zbiorczo łączone w puszkę rozdzielczą a powietrze jest dalej transportowane systemem niskoszumowym , który jest naszą specjalnością.

Dwie technologie

Kontroluj wilgotność – centralny nawilżacz

Każdą instalację możemy wyposażyć w dodatkowy centralny nawilżacz , który będzie kontrolował wilgotność w Twoim domu. Jest to szczególnie istotne zimą gdy duża ilość świeżego powietrza znacznie wpływa na obniżenie wilgotności w domu. Cierpią nasze śluzówki nosa jak i spojówki oczu. Mogą pojawić się nawet problemy z oddychaniem szczególnie u dzieci – czujemy dyskomfort. Dla przykładu ile to razy lekarz mówił gdy dziecko było zimą chore aby obniżyć temperaturę w pomieszczeniu – podnosiła się w ten sposób wilgotność powietrza. Teraz w systemie wentylacji z rekuperacją możemy ten parametr kontrolować.

Centrala wentylacyjna – Rekuperator

Proponujemy markę ThesslaGreen. Są to urządzenia, które moim zdaniem mają najlepszy stosunek jakości do ceny przy czym należy zauważyć , że jest to produkt z najwyższej półki – sprawność do 96% , automatyczny bypass , wentylatory prądu stałego , zaawansowane funkcje sterownika, grzałka przeciwzamrożeniowa itp.
Oczywiście możemy zainstalować każdy produkt na rynku gdyż współpracujemy ze wszystkimi dystrybutorami w Polsce – służę w kwestii doradztwa w razie wątpliwości.

Szczelne domy – brak wentylacji grawitacyjnej.

W nowoczesnym budownictwie przy wysokiej szczelności i izolacyjności nasz dom zachowuje się jak termos. Tylko zastosowanie wentylacji mechanicznej daje pożądane efekty , które spełnią nawet najwyższe wymagania. W wentylacji grawitacyjnej montując kratkę na kominie (np. w łazience, kuchni) staramy się zrealizować wywiew powietrza podczas gdy w domu brakuje źródła świeżego powietrza. Kiedyś tę funkcję realizowały nieszczelności w stolarce okiennej czy drzwiowej – teraz już ich nie ma. Efekt jest taki , że wentylacja większość czasu nie funkcjonuje prawidłowo a dodatkowo latem gdy nie ma wyraźnej różnicy temperatur (wewnętrznej do zewnętrznej) wymianę powietrza w domu zagwarantuje nam tylko otwarcie okna czyli przeciąg i zaciąganiu pyłu i kurzu do domu.

System wentylacji z rekuperacją

Jak działa system wentylacji z rekuperacją?

Kondensacja pary wodnej – grzyb na ścianie

Przy niewystarczającej wentylacji w pomieszczeniu następuje wzrost wilgotności. W kontakcie powietrza z chłodniejszą ścianą następuje wykroplenie pary wodnej (tzw punkt rosy). Jest to już krótka droga do powstania na tej powierzchni grzybów czy pleśni. Zasadniczo najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie wentylacji z rekuperacją w celu dostarczenia świeżego powietrza a przy tym zabranie zużytego, często zbyt wilgotnego powietrza.

Ekonomia – liczymy pieniądze

Zwiększenie izolacyjności i szczelności  ścian zewnętrznych budynków powoduje obniżenie kosztów eksploatacji. Zastosowanie starej technologii wentylacji grawitacyjnej powodu zimą duże starty ciepła – dosłownie wrzucamy je z domu kominem. Tu  pomocą przychodzi nam wentylacja z odzyskiem ciepła , która nie dość , że dostarcza nam olbrzymie ilości świeżego powietrza to jeszcze pilnuje aby zatrzymać w domu ciepło z powietrza zużytego – wywiewanego.

TECHNOLOGIA

Do podstawowych cech dobrej klasy urządzenia należą:

✔ Wymiennik ciepła – przeciwprądowy (RecAir), sprawność do 96%
✔ Powietrze przepływa w układzie Tichelmanna – idealnie równomierny przepływ przez wymiennik, najniższe opory przeływu przy braku porywania wody przez wentylatory
✔ Wentylatory – silniki prądu stałego (RadiCal), najcichsza praca oraz pełny zakres regulacji od 0 do 100%
✔ System przeciwzamrożeniowy FPX – automatyka regulująca w sposób płynny i proporcjonalny do potrzeb , minimalne zużycie energii
✔ Automatyczny bypass – szczególnie istotny latem gdy nie zależy nam na zachowaniu ciepła w domu lecz na ściągnięciu chłodu nocą
✔ Automatyczna kontrola przepływu ConstantFlow – dostosowanie wydajności w trybie rzeczywistym do aktualnych warunków pogodowych oraz zabrudzenia filtrów
✔ Automatyczna kontrola filtrów CP – pomiar za pośrednictwem presostatów stopnia zabrudzenia i konieczności wymiany
✔ System sterowania – dotykowy sterownik ścienny, analogowy na urządzeniu bądź mobilny WIFI
✔ Filtry plisowane G4 – możliwość zastosowania filtrów również wyższej klasy

Sam wszystko kontroluj

W wentylacji mechanicznej poprzez zastosowanie układów sterowania masz możliwość precyzyjnej regulacji ilości świeżego powietrza o określonej godzinie w ciągu dnia. Można to realizować za pomocą sterownika ściennego jak i smartfona. Ustalając harmonogram pracy rekuperatora regulujesz wydajnością w zależności od potrzeb – zależnie od tego czy odpoczywasz po pracy , śpisz czy może przyjmujesz gości.