Problast – Pompy Ciepła Wentylacja Klimatyzacja

Zasada działania

Sprzątanie Odkurzaczem centralnym odbywa się w podobny sposób jak tradycyjnym odkurzaczem. Podstawową różnicą jest jednak wąż , który umieszcza się w gnieździe w ścianie bądź z niego wyciąga (w systemie Hide A Hose). Tak zassane zanieczyszczenia za pośrednictwem ukrytych rur w ścianach lub stropach trafiają do odkurzacza centralnego umieszczonego w piwnicy, garażu, kotłowni czy jakimkolwiek pomieszczeniu gospodarczym dzięki czemu jest on niesłyszalny. Wąż jest niezwykle lekki i posiada długość dostosowaną do potrzeb tak aby dotrzeć w każde miejsce domu. Zanieczyszczenia są więc wydmuchiwane na zewnątrz domu bądź odprowadzone do kanalizacji.

1.  instalacja Parter
2. Instalacja Piętro
3. Odkurzacz
4. Szufelka we Wiatrołapie / Kuchni
5. Separator do kominka
6. Wyrzutnia powietrza

Dodatkowe możliwości

System może być bardzo prosty choć najczęściej przyszli użytkownicy decydują się na jego rozbudowę dodatkowe funkcje takie jak szufelka automatyczna z w cokole kuchennym lub wiatrołapie , separator do sprzątania kominka , vroom , wally flex.

Efektywność i komfort

Sprzątanie przy użyciu odkurzacza centralnego jest znacznie efektywniejsze niż przy użyciu odkurzacza tradycyjnego z uwagi na wyższe podciśnienie w insalacji. Nie ma potrzeby przenoszenia urządzenia z pomieszczenia do pomieszczenia a dodatkowe udogdnienia np w postaci szufelek automatycznych pomagają utrzymać czystość doraźnie w chwilach gdy nie sprzątamy całego domu. Dodatkowo systém jest doceniany przez osobą cierpiące na allegrię gdyż pozbywamy się z budynku kurzu i roztoczy.

FUNKCJONALNOŚĆ
  • ZDROWY – usówamy nieczystości bezpowrotnie z budynku
  • CICHY – urządzenie umieszczone jest w oddalonym pomieszczeniu
  • TANI – najprostrzy systém to koszt ok 4 tyś zł
  • TRWAŁY – urządzenia z gwaranacją na nawet 25 lat
  • PROSTY – obsługa nie stanowy problemu nawet dla dzieci
  • WYGODNY – przenosimy tylko lekką rurę z końcówką czyszczącą
  • OSZCZĘDNY – czyścimy filtry raz na pół roku

Etapy realizacji

Montaż systemu odkurzacza centralnego z reguły odbywa się w nowo budowanych budynkach lecz nie jest to warunek – w domach już zamieszkałych również go można zamontować.

Dzielimy go reguły na dwa etapy czyli najpierw rozkładamy instalcję w fazie gdy budynek jest w stanie surowym zamkniętym a montaż samego odkurzacza oraz gniazd ściennych właściwie przed samym wprowadzeniem się. Do każdej technologii budowy jesteśmy w stanie dostosować systém tak aby był maksymalnie wydajny i komfortowy w użytkowaniu.