Problast – Pompy Ciepła Wentylacja Klimatyzacja

Ogrzewanie klimatyzacją

Nowoczesne metody ogrzewania naszego gospodarstwa domowego nie są tak bliskie sercu jak te tradycyjne metody. Ta sytuacja bardzo powoli ulega zmianie, a Polacy cenią sobie komfort jaki daje zakup i montaż klimatyzacji. Z czego wynika niewielka jeszcze popularność tej nowej technologii? W związku ze zmianami klimatycznymi zimowe pory roku nie są już tak mroźne jak pamietają nasi rodzice i dziadkowie. Klasyczny sposób grzania był dobry, ponieważ jak na tamte czasy klimatyzacje dostępne na rynku nie były tak mocne i nie starczało energii do ocieplenia budynku. Dziś, w dobie zaawansowanej technologii możemy pozwolić sobie na ogrzewanie klimatyzacją nawet podczas najbardziej srogich nocy.

Czemu zdecydować się na ogrzewanie klimatyzacją?

Klimatyzatory to wszechstronne urządzenia, które podwyższają komfort życia użytkowników. Klimatyzatory ścienne można stosować zależnie od preferencji, ponieważ jest to urządzenie całoroczne. Każdy marzy o wejściu do ciepłego pokoju po zimowym długim spacerze i do chłodnej kuchni po napój w czasie upalnego popołudnia. Najlepiej jest wybierać urządzenia, które są dwufunkcyjne czyli z funkcją grzania i chłodzenia. 

Bardzo ważnym aspektem, na który użytkownicy zwracają uwagę jest oszczędność pieniędzy. Powszechnie wiadomo, że stosowanie klimatyzatorów najnowszej generacji pozwala zaoszczędzić gotówkę, ale nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że parametrem, na który trzeba zwracać uwagę jest współczynnik SCOP/COP. Wartość ta jest dla nas informacją o energii, którą produkuje urządzenie podczas pobierania na poziomie 1kWh. 

Świadomi konsumenci zadowoleni są z  tego, że kupując urządzenie pozytywnie wpływają na środowisko. Wszechobecny smog i pyły PM10 negatywnie wpływają na płuca i mogą powodować raka. Klimatyzatory ścienne, których montażem zajmuje się firma Problast posiadają filtry, które oczyszczają powietrze, nie pozwalają na rozwój bakterii, zatrzymują wirusy i zanieczyszczenia pyłowe. Polska jest w Europejskiej czołówce producentów zanieczyszczeń powietrza. Klimatyzator to ekologiczne rozwiązanie, które nie jest źródłem wydzielania pyłów i spalin. Sprzęt wykorzystuje specjalny czynnik chłodniczy, który może być używany wielokrotnie. 

Nawet jeżeli w województwie, w którym mieszkasz zima nie daje Ci spokoju i musisz dogrzewać swoje domostwo w klasyczny sposób to powinieneś rozważyć montaż klimatyzacji, która w ekologiczny i ekonomiczny sposób da Ci ciepło w miesiącach przejściowych. 

Warto podkreślić czysto estetyczne aspekty posiadania klimatyzacji. Urządzenie może być zabudowane lub wpasowane w wystrój wnętrza w taki sposób, aby nikt go nie zauważał. Nie ma potrzeby chodzić, brudzić się i palić w piecu gdy można usiąść na kanapie i sterować ogrzewaniem z poziomu pilota. Często dostępnych jest wiele pomocnych aplikacji, które służą do regulacji temperatury. Dodatkowo mechanizm jest bardzo prosty w obsłudze, nawet dla dziecka.

Czy ten system ma jakieś wady?

System ogrzewania bez wad nie istnieje. Każdy czynnik, który wpływa negatywnie na nasze ogólne odczucia można natomiast zminimalizować. Wybierając dobrą firmę montażową oraz klimatyzację od dobrego producenta mamy gwarancję, że będzie ona działać bez zarzutu wiele lat. Czasami zimy są tak srogie, ze moc grzewcza nawet wysokiej jakości sprzętu może sobie nie poradzić z wschodnio europejskim klimatem. 

Na montaż klimatyzacji w mieszkaniu potrzebna jest zgoda spódzielni mieszkaniowej, czasami wymagane jest kucie ścian i drobne prace remontowe. Całe przedsięwzięcie nie jest droższe niż koszt rocznego ogrzewania domu farelkami.

Pompa ciepła typu powietrze- woda

Warto zdecydować się na urządzenie, które podobne jest do klimatyzatorów typu spilt, z tą różnicą, że jednostka wewnętrzna zaopatrzona jest w wymiennik wody. Mechanizm pozwala na grzanie i chłodzenie zarówno dużych powierzchniowo domów, jak i niewielkich gospodarstw domowych. Tego typu sprzęt proponowany przez firmę Problast poradzi sobie nawet w -28C, a ważne jest to, że używana energia jest całkowicie odnawialna.

Przyszłość ogrzewania domu 

Klimatyzatory typu spilt są na zewnątrz oraz wewnątrz budynku, dzięki czemu są bardzo ciche i idealnie nadają się do pracy w skrajnym zakresie temperatur.

Urządzenia ogrzewające powietrzem typu FEELCO to jeden z najpopularniejszych wyborów rodzin z dziećmi. Moda na ten typ sprzętu przyszła do Polski z USA. Firma Problast pochwalić się może ty, że sprzęty zaprojektowane przez te markę mają funkcję klimatyzacji i rekuperacji czyli odzyskania ciepła. W tym sposobie ocieplania to powietrze stanowi nośnik. Ten model jest świetny dla ludzi, którzy nie znoszą hałasu, ponieważ sprzęt nie wydziela dźwięku, a dział na zasadzie rozprowadzania ciepłego powietrza w nieodczuwalny dla skóry sposób.

Jeżeli chcesz, aby Twój dom był nowoczesny i spełniał najwyższe standardy powinieneś zdecydować się na ogrzewanie klimatyzatorem. Dzięki urządzeniu zapewniasz sobie równomierne ogrzewanie podłogowe, brak szepczących pomieszczenie grzejników, niskie koszty utrzymania i niskie rachunki. Dodatkowo Twoje sumienie będzie spokojne, ponieważ zrobiłeś coś dobrego dla Matki Natury.

Najnowsze realizacje