Problast – Pompy Ciepła Wentylacja Klimatyzacja

Największe korzyści płynące z montażu pompy ciepła - dowiedz się, jak skutecznie zaoszczędzić na ogrzewaniu!

Ogrzewanie budynku usługowego to niezwykle ważny aspekt, który wpływa na komfort jego użytkowania głównie w sezonie grzewczym. Alternatywnym rozwiązaniem dla tradycyjnych metod grzewczych jest montaż pompy ciepła, która jest nie tylko nowoczesnym i ekologicznym rozwiązaniem, ale przede wszystkim pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy. Jakie są największe korzyści montażu pompy ciepła w biurze? Oto kilka najważniejszych zalet tego nowoczesnego rozwiązania!

Jak działa pompa ciepła i dlaczego warto ją zamontować?

Dzięki nowatorskiej inwestycji jaką jest pompa ciepła, biuro i jego ogrzewanie nigdy już nie będzie problemem! Budowa tego urządzenia w dużej mierze przypomina klimatyzator, jednak wyróżnia się ono wbudowaniem wymiennika wodnego, realizującego zarówno ogrzewanie jak i chłodzenie budynku, przy wykorzystaniu systemu ogrzewania podłogowego lub tradycyjnych grzejników wraz z ciepłą wodą użytkową. Pompa ciepła która znajduje się w naszej ofercie umożliwia efektywne ogrzewanie budynku nawet przy skrajnie niskich temperaturach – producent zapewnia gwarancję wydajności urządzenia nawet przy -28°C bez konieczności wspomagania się innymi źródłami zasilania. Dodatkową zaletą montażu pompy ciepła w biurze jest cicha praca urządzenia przy jednoczesnej pełnej wydajności jego pracy. Biuro to zwykle miejsce w którym praca wymaga wyjątkowego skupienia – pompa ciepła nie generuje głośnych dźwięków, dzięki czemu nie drażni i nie rozprasza. Koszt montażu pompy ciepła w biurze nie powinien być również problemem – dzięki programom rządowym „Czyste powietrze”, możliwe jest uzyskanie nawet 90 % dofinansowania do montażu w ramach inwestycji! Pompa ciepła to nowoczesna odpowiedź na zapotrzebowanie, jakim jest ogrzewanie pomieszczeń usługowych i prywatnych, przy jednoczesnym poszanowaniu ekosystemu i przyrody, eliminując zanieczyszczenie powietrza. Zachęcamy do kontaktu w celu ustalenia szczegółów – jest to inwestycja, która pozwoli Ci zaoszczędzić sporo pieniędzy!

Wydajność i duża skuteczność w ogrzewaniu budynku

Dzięki efektywnej pracy i wydajności, jaką oferuje pompa ciepła, biuro w którym została ona zamontowana już nigdy nie będzie mieć problemów z ogrzewaniem nawet przy skrajnie minusowych temperaturach. Pompa ciepła wykazuje dużą skuteczność nawet w budynkach o dużej powierzchni, dzięki odpowiedniemu połączeniu z instalacją hydrauliczną. Do pracy wykorzystuje głównie odnawialne źródło energii jakim jest powietrze, co rozwiązuje problem z dostarczaniem paliwa grzewczego – nie brudzi i nie zajmuje miejsca w kotłowni, dodatkowo nie generuje to dodatkowych kosztów związanych z nabyciem materiałów grzewczych. Uniwersalność jaką wykazuje się pompa ciepła pozwala na ogrzewanie praktycznie każdego rodzaju budynków, od biurowców, przez szkoły, po hotele czy hale produkcyjne. Jest coraz częstszym rozwiązaniem w biurach, gdzie przedsiębiorcy szukają możliwości optymalizacji kosztów związanych z ich utrzymaniem. Dodatkowo warto wspomnieć, że pompy ciepła są całkowicie bezobsługowe, i nie wymagają nadzoru ze strony pracownika technicznego.

Optymalizacja kosztów związanych z ogrzewaniem

Ogrzewanie budynku co roku wiąże się ze sporymi kosztami, głównie z powodu konieczności nabycia materiałów do spalania, by utrzymać wysoką temperaturę wewnątrz. Ekonomiczność i wydajność rozwiązania jakim jest pompa ciepła, biuro będzie doskonale ogrzane z zachowaniem optymalizacji kosztów. Jej zainstalowanie w kotłowni całkowicie eliminuje dodatkowe koszty – pompa ciepła wykorzystując odnawialne źródło energii nie potrzebuje dodatkowych źródeł zasilania. Według przeprowadzonej analizy, koszt ogrzewania budynku usługowego o średniej wielkości np. 130 m2 w skali roku wynosić będzie od 1 600 do 1 800 zł, co daje ogromną różnicę np. w przypadku tradycyjnego ogrzewania gazowego, gdzie właściciel na ogrzanie swojego domu o powierzchni 120 m2 musi wydać około 5 000 zł. Inwestycja zdecydowanie się opłaca – nie tylko pod względem ekonomicznym, ale przede wszystkim komfortu, jaki płynie z efektywnego ogrzewania nowoczesnym sposobem.

Rozwiązanie dla biurowców i nie tylko

Pompa ciepła to inwestycja dla osób, które cenią nowoczesne rozwiązania które wykorzystują przyjazne środowisku źródła energii, jednocześnie szukając oszczędności. Doskonale sprawdzi się w przypadku biurowców, gdzie mimo większej powierzchni użytkowej doskonale rozprowadza ciepło i wykazuje się dużą efektywnością. Moc urządzenia doskonale współgra z instalacją hydrauliczną, dzięki czemu nie tylko ogrzewanie, ale i chłodzenie jest szybko odczuwalne w pomieszczeniach – to daje ogromny komfort, szczególnie przy skrajnie wysokich lub niskich temperaturach. Współpracujemy z renomowanymi producentami pomp ciepła, którzy przy zakupie dają gwarancję na nawet 5 lat, a nasza firma posiada pełne uprawnienia zarówno do montażu instalacji, jak i jej późniejszej obsługi serwisowej i technicznej. Pompa ciepła biuro ogrzeje doskonale – jeżeli zainteresował Cię temat, koniecznie skontaktuj się z nami by dowiedzieć się więcej!

Najnowsze realizacje