Problast – Pompy Ciepła Wentylacja Klimatyzacja

Klimatyzacja z pompą ciepła

Budujesz nowy dom lub zastanawiasz się nad pracami modernizacyjnymi? Warto byś zainstalował u siebie pompę ciepła. Rozwiązanie to ma szereg zalet ekonomicznych dla Ciebie i jest bezpieczne dla środowiska naturalnego. Na uwagę zasługuje też wygoda korzystania z tego sposobu. Przestań martwić się o opał lub rachunki za ogrzewanie. Pompa ciepła pomoże Ci dbać o przyrodę i jednocześnie o domowy budżet. Wykorzystanie energii odnawialnej to trend, który z każdym rokiem ma większą liczbę zwolenników. Warto dołączyć do tego grona i cieszyć się ciepłem pozyskiwanym z natury.

Ekologia i wsparcie walki z zanieczyszczonym powietrzem

Zagrożenia, jakie niesie ze sobą zanieczyszczone powietrze, są coraz częściej brane pod uwagę w chwili decydowania o źródle ogrzewania domu. Pompa ciepła nie produkuje żadnych spalin, dzięki temu stanowi ekologiczne wyjście z sytuacji. Podczas jej eksploatacji, nie są spalane żadne paliwa, ani opał. Dzięki temu przyczyniamy się do poprawy jakości powietrza w okolicy. Z pompy ciepła korzystaj też latem. Mają one funkcję chłodzenia domu, tak potrzebną w upalne, letnie dni. 

Montaż i obsługa pompy ciepła

Kolejną zaletą wyboru pompy ciepła do ogrzewania swojego domu, jest jej bezproblemowy montaż i prosta obsługa, niewymagająca od nas ani specjalnych umiejętności, ani zbyt wiele czasu. Pompę ciepła można umieścić w niemal każdym budynku. Jej instalacja nie zajmuje wiele czasu, a ponadto, podczas jej używania nie musimy rozpalać pieca, ładować opału ani dbać o czyszczenie. Pompa ciepła może być całkowicie bezobsługowa, a koszty jej eksploatacji są bardzo niskie. Dzięki temu jest jeszcze bardziej ekonomiczna.

Bezpieczeństwo i ekonomia użytkowania

Brak zbiornika na paliwo i korzystanie z odnawialnych źródeł energii to nie tylko ekologiczna, ale także bardzo bezpieczna opcja. Dzięki swojej budowie pompa ciepła nie grozi wybuchem, a co za tym idzie, jest dobrą opcją do ogrzewania domów jednorodzinnych. Brak konieczności posiadania zbiornika na paliwo zmniejsza koszty utrzymania pompy ciepła. Zbiorniki takie są drogie, a ich użycie wymaga poświęcenia uwagi. Urządzenie charakteryzuje się także niskim poborem energii elektrycznej, dzięki czemu rachunki za prąd nie będą wysokie. 

Brak ciągłych inwestycji w opał czy paliwo sprawia, że mimo wysokich kosztów początkowych, późniejsza eksploatacja jest niedroga i niewymagająca. Brak węgla, pieców i innych tego typu urządzeń stanowczo usprawni ogrzewanie budynku i wody w kranie.

Ile potrzeba miejsca na pompę ciepła?

Jeśli martwisz się o przestrzeń Twojego domu, to możesz przestać. Pompa ciepła zajmuje dużo mniej miejsca, niż najmniejszy piec do ogrzewania centralnego lub inny system grzewczy. Pompa ciepła jest niewielka, zajmuje tyle powierzchni, ile przeciętna lodówka. Wystarczy wydzielić fragment pomieszczenia, nie trzeba specjalnych pokoi, ani sal w kotłowni, by ją zamontować. Dzięki swojemu rozmiarowi i ekonomicznym cechom, pompy ciepła znajdują swoje miejsce nie tylko w domach. Coraz częściej znajdziesz je w hotelach, szkołach, halach produkcyjnych, a nawet kościołach.

Ile potrzeba miejsca na pompę ciepła?

Jeśli zdarzało Ci się już ogrzewać dom lub inne miejsce, wiesz, że piece nie są długowieczne. Zdarza się, że nadają się do wymiany po 5 latach opalania. Nowoczesne systemy grzewcze, są pod tym względem nieco bardziej wydajne, ale żywotność pompy ciepła jest bezkonkurencyjna. Dobrej jakości urządzenie możesz używać nawet 30 lat! To bardzo dobry wynik i nie trzeba znać się na ogrzewaniu, by to zauważyć.

Pompa ciepła w nowym domu — dużo niższy koszt budowy

Nowy dom oparty na unikalnym projekcie architektonicznym warto wyposażyć w pompę ciepła. Brak konieczności wyznaczania pomieszczenia na kotłownię, instalacji kominów spalinowych i wentylacyjnych, znacznie obniży koszt budowy, oraz zmniejszy późniejsze wydatki, które wynikają z jego użytkowania. 

Wyposażenie domu w pompę ciepła to decyzja, której nie będziesz żałował. Szereg zalet, które posiada, sprawia, że jej użytkowanie jest ekonomiczne, ekologiczne i całkowicie bezpieczne. Sam decyduj o powietrzu w twojej okolicy, dbaj o wspólne dobro, jakim jest natura i bądź odpowiedzialny. Energia odnawialna to przyszłość. Jest to niezbędne działanie w walce z zanieczyszczeniami i rosnącymi cenami różnego rodzaju opału. 

Najnowsze realizacje