Problast – Pompy Ciepła Wentylacja Klimatyzacja

Wentylacja z rekuperacją – serwis i konserwacja

Zajmujemy się wszystkim związanym z tematem ogrzewania nadmuchowego w Państwa domach. Wentylacja z rekuperacją oraz system ogrzewania Feelco wymagają ciągłej obserwacji. Zapewniamy kompleksową obsługę, począwszy od projektu poprzez realizację, a kończąc na serwisie albo konserwacji instalacji systemu grzewczego.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji w każdym regionie kraju. Zaprojektujemy całą instalację ogrzewania, dobierzemy odpowiedni system oraz zamontujemy. Jeśli potrzebujecie Państwo konserwacji lub usług serwisowych, również dotrzemy do Państwa w czasie najszybszym jak to tylko możliwe. Zapraszamy do kontaktu z nami.

Wentylacja z rekuperacją

KOMPLEKSOWY SERWIS OGRZEWANIA NADMUCHOWEGO

Wentylacja z rekuperacją to inaczej wentylacja mechaniczna, bądź wentylacja z odzyskiem ciepła. Energia nie jest w dzisiejszych czasach tania i coraz więcej osób jest zmotywowanych do oszczędzania jak największej jej ilości. Dlatego wzrasta popularność wentylacji z rekuperacją. Budynki, które są bardzo skrupulatnie uszczelniane, tracą intensywność wentylacji, a co za tym idzie – jakość powietrza w pomieszczeniach pogarsza się, wzrasta wilgotność, a to w efekcie powoduje rozwój pleśni. Wentylacja z rekuperacją wspomaga proces oczyszczania powietrza, nawilżanie oraz osuszanie, a przede wszystkim dba o jakość ogrzewanego powietrza. Jak, że ciepło jest z odzysku, pozwala to na szybsze ogrzanie pomieszczeń lub ich schładzanie. Dzięki takiemu systemowi wentylacja z rekuperacją jest tańszym rozwiązaniem niż dotychczasowe, oszczędniejszym oraz wygodniejszym.

Dlaczego wentylacja z rekuperacją jest idealnym rozwiązaniem?

Wentylacja z rekuperacją to idealne rozwiązanie, które jednocześnie wentyluje pomieszczenia i pozwala nam zaoszczędzić energię (aż do 30%!). Jest to o tyle lepsze i wydajniejsze, ponieważ pozwala również ograniczyć straty ciepła, które ucieka przy zwykłej wentylacji grawitacyjnej. Czyste powietrze nie miesza się w rekuperatorze z zanieczyszczonym, ponieważ maszyna posiada dwa kanały, w jednym jest świeże powietrze, a w drugim to brudne, które w procesie wentylacji z rekuperacją, urządzenie wywala na zewnątrz.

Rzadko się nad tym zastanawiamy, jednak gdy otwieramy okno, by przewietrzyć pokój, tak naprawdę wprowadzamy do pomieszczeń bardzo dużo zanieczyszczonego powietrza. Smog, dym z kominów, dym papierosowy to wszystko ma bardzo zły wpływ na nasze zdrowie. W przypadku wentylacji z rekuperacją okna powinny być zamknięte, a maszyna sama zadba o to, aby powietrze w naszym domu było świeże. Jeśli mamy alergię, wentylacja z rekuperacją jest oczywistym wyborem, ponieważ rekuperator filtruje powietrze i nie ma potrzeby otwierania okna i wpuszczania do środka pyłków, które powodują chroniczny katar u alergików.

Wentylacja z rekuperacją może różnić się w zależności od wyglądu rekuperatora i spełnianych przez niego funkcji.

Jednym z rodzajów jest rekuperator z wymiennikiem obrotowym. Jest skuteczny, jednak kanały zdarzają się nieszczelne, przez co brudne powietrze może pomieszać się z czystym i główna funkcja oczyszczania i odzysku ciepła jest spełnia swojej roli tak jak szczelna wentylacja z rekuperacją. Jednak dużą jego zaletą jest nieskraplanie się pary wodnej przez niego i dookoła niego – co zawdzięcza swojej niezwykłej budowie.

Rekuperator z wymiennikiem przeciwprądowym jest stosunkowo nowym wynalazkiem, ale już zrzeszył szerokie grono inwestorów.

Ostatnim rodzajem wymiennika jest krzyżowy, którego zaletą jest jego niska cena, jednak w domach energooszczędnych nie sprawdza się tak dobrze, jak pozostałe rekuperatory i wentylacja z rekuperacją.