Problast – Pompy Ciepła Wentylacja Klimatyzacja

Pompy ciepła Świecie nad Osą

oferta pomp ciepła powietrze-woda dla ogrzewania podłogowego, grzejników i cwu

Pompy ciepła powietrze-woda Świecie nad Osą

Jesteśmy firmą , która realizuje inwestycje związane z montażem powietrznych pomp ciepła zarówno w nowych domach jak i tych modernizowanych. Zrealizowaliśmy od 2007 już kilka tysięcy projektów nie tylko w naszym kraju, ale także za granicą. Wykonywaliśmy realizacje dla inwestorów będących właścicielami nieruchomości mierzących od kilkudziesięciu do kilku tysiecy metrów kwadratowych powierzchni.

Zespół najlepszych specjalistów dobierze odpowiednie rozwiązanie, a następnie wykona profesjonalny montaż.

10lat 10Lat

Dlaczego pompy ciepła?

Pompa ciepła jest chętnie wybieranym rozwiązaniem w miejsce starszych tradycyjnych metod grzewcze (przykładowo: piec pelletowy, węglowy, na gaz czy ekogroszek), a ponad to nie wymaga dodatkowej obsługi i jest również bardzo oszczędny w eksploatacji. Ponad to można także rozważyć zainstalowanie fotowoltaiki, co może przyczynić się do osiągnięcia zerowych rachunków.

Domy modernizowane

Przeprowadzamy modernizację polegającą na pozbyciu się pieca grzewczego i starej instalacji, a następnie montażu pompy ciepła razem z nową armaturą hydrauliczną, które ekonomicznie ogrzewają dom oraz ciepłą wodę użytkową. Występują takie sytuacje, że w domach z uwagi na obecność grzejników stosujemy bufor ciepła, a nawet na życzenie klienta dzielimy budynek na kilka oddzielnie kontrolowanych stref cieplnych. Nasza firma zdalnie monitoruje parametry pracy całego układu grzewczego, a w razie pojawienia się nieprawidłowości nasza specjalna brygada serwisowa stara się naprawić problem w ciągu dwudziestu czterech godzin.

Nowe domy w miejscowości Świecie nad Osą

W domach nowych wykonanie montażu systemu grzewczego z pompą ciepła jest znacznie prostszy. Rzecz jasna jest to możliwe pod warunkiem zachowania pewnych zasad powiązanych z m.in. doborem odpowiednich przekrojów rur jak i sposobu ułożenia ogrzewania podłogowego. Tych wszystkich elementów staramy się dopilnować już na etapie budowy domu, koordynując działania z innymi podwykonawcami w taki sposób aby na końcu po wykonaniu montażu nasz klient mógł cieszyć się ekonomicznym, ale i przede wszystkim komfortowym źródłem ciepła.

Inwestycje komercyjne

Ogrzewanie Powietrzną Pompą Ciepła okaże się przydatne w każdym segmencie budownictwa:

 • restauracje i bary
 • kluby fitness
 • gabinety lekarskie
 • sklepy
 • hale produkcyjne
 • kościoły
 • szkoły
 • hotele
 • hale i magazyny
 • budynku użyteczności publicznej
 • domy jedno i wielorodzinne

Koszty eksploatacji w miejscowości Świecie nad Osą

Stosunek mocy cieplnej otrzymanej od pompy ciepła do tej pobranej z sieci elektrycznej potrzebnej do pracy to średniorocznie 3,5-4,5. Wydajność urządzeń na tym poziomie gwarantuje nam niesamowicie oszczędne źródło ogrzewania.

W przełożeniu na praktykę, koszt ogrzewania nowo wybudowanego domu o powierzchni 130 metrów kwadratowych z ciepłą wodą użytkową i ogrzewaniem podłogowym to około 1600 – 1800 zł rocznie. A jeśli dodatkowo zainstalujemy panele fotowoltaiczne możemy te rachunki wyzerować. Przez wzgląd na zrealizowane przez nas setki realizacji jesteśmy w stanie zaprezentować te dane, a nawet przekazać kontakty do naszych klientów, którzy wyrazili na to zgodę.

Weź udział w Programie Czyste Powietrze i skorzystaj z Ulgi Termomodernizacyjnej. Możesz otrzymać nawet 36 000 zł dofinansowania na montaż pompy ciepła.

Wypełniamy wniosek za Ciebie !

DLACZEGO LICZBA MONTAŻY PC W POLSCE COROCZNIE SIĘ PODWAJA:

 1. Nie trzeba tworzyć kotłowni, można zrezygnować z kominów spalinowych i wentylacyjnych, a to znaczy, że obniżamy koszty budowy domu
 2. Nie ma konieczności doprowadzania kosztownej instalacji gazowej do budynku
 3. Otrzymujemy przy okazji funkcję chłodzenia domu
 4. Dzięki programom rządowym można uzyskać nawet do 90% dofinansowania
 5. Są zupełnie bezobsługowe
 6. Potrafią zająć niezwykle mało miejsca.
 7. Z uwagi na czystość podczas eksploatacji – brak paliwa stałego które brudzi i zajmuje miejsce
 8. niesłyszalne wewnątrz budynku, a jednostkę zewnętrzną aby usłyszeć trzeba się zbliżyć na ok 1-2m , moc akustyczna na poziomie 55dB

Czym są pompy ciepła?

Pompy ciepła są urządzeniami, które do działania korzystają z zasobów naturalnych, czyli Odnawialnych Źródeł Energii, takich jak: wody gruntowe, grunt i powietrze. Żeby pompa ciepła mogła wykorzystać ciepło z zasobów naturalnych, potrzebuje małej ilości energii elektrycznej do napędzenia procesów oraz do swojego działania. Pompy ciepła rozróżnia się w zależności od miejsca pozyskiwania energii i medium grzewcze, które występuje w układzie ogrzewania. Ze względu na dolne źródło, czyli miejsce pozyskiwania energii wyróżniamy pompy ciepła:

 • wodne – taka pompa pozyskuje energie ze zbiorników wodnych lub z wód gruntowych;
 • powietrzne – energia pozyskiwana jest z powietrza na zewnątrz;
 • gruntowe – taka pompa pozyskuje energie z ziemi (gruntu).

Biorąc pod uwagę medium grzewcze, zlokalizowane w budynku wyróżniamy pompy: grunt-woda, powietrze-woda, woda-woda i powietrze-powietrze.

Jak działają pompy ciepła?

Ogrzewanie z użytkowania pompy ciepła może funkcjonować dzięki odwróceniu zasady działania lodówki. Układ ogrzewania domu i wody użytkowej wykorzystujący pompy ciepła jest zbudowany z trzech elementów:

 • system źródła ciepła, który pozyskuje energię z zasobów naturalnych;
 • pompa ciepła, która odzyskuje ciepło z otoczenia i sprawia, że jest ono z powrotem użyteczne;
 • system dystrybucji i przechowywania, dzięki któremu możliwe jest magazynowanie i rozprowadzanie ciepła.

W zależności jaki rodzaj pompy ciepła wybierzemy, do systemu źródła wpuszczana jest ciecz, najczęściej roztwór glikolu, który krążąc w systemie absorbuje ciepło z gruntu, wód gruntowych lub zbiorników wodnych, a potem przekazuje je do pompy ciepła. Z kolei w przypadku, kiedy do czynienia mamy z pompą, która pozyskuje ciepło z powietrza, wówczas jest ono zasysane przez wentylator, który przekazuje je do urządzenia. Należy wiedzieć, że w pompie ciepła znajduje się także gazowy czynnik chłodniczy.

Używając parownika, czyli wymiennika ciepła, energia pozyskana ze środowiska naturalnego jest przekazywana do czynnika chłodniczego, dzięki czemu możliwe jest jego odparowanie.

Para, która powstaje w procesie, jest pobierana przez sprężarkęzwiększającą temperaturę czynnika chłodniczego. Następnie w skraplaczu czynnik w postaci gazowej ulega skropleniu oddając ciepło. Ze skraplacza trafia do zaworu rozprężnego, gdzie zmniejsza się jego ciśnienie i zmienia się do stanu ciekłego.

Budynki, które posiadają odpowiednią instalację grzewczą do instalacji pompy ciepła, są także wyposażone w zasobniki, które są potrzebne w celu magazynowania ciepła. Najczęściej czynnikiem grzewczym jest woda, czynnik grzewczy przejmuje ciepło ze skraplacza i przekierowuje je do całego systemu grzewczego, jak grzejniki czy ogrzewanie płaszczyznowe. Odebrane ze skraplacza ciepło jest również przesyłane do zbiornika ciepłej wody użytkowej.

Jakie są zalety wykorzystania pomp ciepła?

Jedną z niewątpliwych zalet pomp ciepła jest to, że nie wywierają destrukcyjnego wpływu na naturę. Do ogrzewania domu i wody wykorzystywane są tylko i wyłącznie Odnawialne Źródła Energii, które się nie kończą i są bezpieczne dla natury. Ponad to nie emitują żadnych szkodliwych substancji i CO2. Trzeba też zaznaczyć, że to również całkowice ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ nie ma potrzeby korzystania z paliw kopalnych, ich zakupu a także budowania kominów i osobnych, czy oddzielnych pomieszczeń na kotłownię.

Pompy ciepła pracują cicho i bezpiecznie, gdyż nie istnieje ryzyko wybuchu czy zaczadzenia. Odchodzi również potrzeba uciążliwej obsługi, tak jak w przypadku innych rozwiązań. Jedyne co trzeba zrobić to ustawić pracę pompy ciepła dopasowaną do własnych potrzeb.

Darmowa
konsultacja
Zostaw swoje dane, a skontaktujemy się z Tobą!
Ustalimy Twoje potrzeby i przedstawimy indywidualną kalkulację.

  Wysyłając formularz wyrażasz zgodnie na przetwarzanie podanych danych w celu kontaktu oraz przedstawieniu oferty.