Problast – Pompy Ciepła Wentylacja Klimatyzacja

Pompy ciepła Subkowy

oferta pomp ciepła powietrze-woda dla ogrzewania podłogowego, grzejników i cwu

Pompy ciepła powietrze-woda Subkowy

Jesteśmy firmą , która zajmuje się realizacją montażu powietrznych pomp ciepła zarówno w nowych domach jak i tych modernizowanych. Od roku 2007 zrealizowaliśmy już tysiące montaży nie tylko w naszym kraju, ale też za granicą. Wykonywaliśmy realizacje dla inwestorów posiadających budynki mierzące od kilkudziesięciu do kilku tysiecy metrów kwadratowych powierzchni.

10lat 10Lat

Dlaczego pompy ciepła?

Pompy ciepła są rozwiązaniem z powodzeniem zastępującym inne tradycyjne rozwiązania grzewcze (przykładowo: piec pelletowy, węglowy, na gaz czy ekogroszek), a jednocześnie nie potrzebuje dodatkowej obsługi i jest także niezwykle oszczędny w eksploatacji. co pozwoli cieszyć się zerowymi rachunkami.

Domy modernizowane

Przeprowadzamy modernizację polegającą na pozbyciu się starego urządzenia grzewczego, wycięciu starej instalacji, a w następnym kroku montażu powietrznej pompy ciepła wraz z nową armaturą hydrauliczną, które w bardzo ekonomiczny sposób ogrzewają dom oraz ciepłą wodę użytkową. Występują takie sytuacje, że w domach ze względu na obecność grzejników stosujemy bufor ciepła, a nawet na życzenie klienta dzielimy budynek na kilka oddzielnie sterowanych stref grzewczych. Parametry działania systemu grzewczego są kontrolowane zdalnie przez naszą firmę, a w przypadku wykrycia nieprawidłowości nasza specjalna brygada serwisowa stara się rozwiązać problem w ciągu dwudziestu czterech godzin.

Nowe domy w miejscowości Subkowy

W nowych domach wykonanie instalacji pompy ciepła jest znacznie prostszy. Oczywiście jest to wykonalne pod warunkiem zachowania pewnych zasad powiązanych z między innymi odpowiednimi przekrojami rur, a także sposobu ułożenia ogrzewania podłogowego. Tych wszystkich elementów staramy się dopilnować już na etapie budowy domu, koordynując pracę z pozostałymi podwykonawcami w taki sposób aby na końcu po przeprowadzeniu montażu inwestor mógł cieszyć się ekonomicznym i przede wszystkim komfortowym źródłem ciepła.

Inwestycje komercyjne

Instalacje z Powietrzną Pompą Ciepła znajdują zastosowanie w każdym segmencie budownictwa:

 • domy jedno i wielorodzinne
 • budynku użyteczności publicznej
 • hale i magazyny
 • hotele
 • szkoły
 • kościoły
 • hale produkcyjne
 • sklepy
 • gabinety lekarskie
 • kluby fitness
 • restauracje i bary

Koszty eksploatacji w miejscowości Subkowy

Stosunek mocy cieplnej otrzymanej od pompy ciepła do tej pobranej z sieci elektrycznej potrzebnej do pracy to średniorocznie 3,5-4,5. Wydajność urządzenia na takim poziomie gwarantuje nam niesamowicie ekonomiczne źródło ogrzewania.

W przełożeniu na praktykę, koszty ogrzewania nowo wybudowanego domu o powierzchni 130 metrów kwadratowych z ciepłą wodą użytkową i ogrzewaniem podłogowym to około 1600 – 1800 zł rocznie. A jeśli dodatkowo zainstalujemy panele słoneczne możemy te rachunki wyzerować. Jesteśmy w stanie zaprezentować konkretne dane ze względu na mnogość projektów, które wykonaliśmy – istnieje także możliwość kontaktu i zasięgnięcia opinii naszych klientów, którzy wyrazili na to zgodę.

Skorzystaj z Programu Czyste Powietrze oraz ulgi termomodernizacyjnej i uzyskaj nawet 36 000 zł dofinansowania do montażu pompy ciepła.

Wniosek wypełnimy za Ciebie!

DLACZEGO LICZBA MONTAŻY PC W POLSCE COROCZNIE SIĘ PODWAJA:

 1. Nie ma konieczności tworzenia kotłowni, można zrezygnować z kominów spalinowych i wentylacyjnych, a to znaczy, że obniżamy koszty budowy domu
 2. Nie musimy doprowadzać kosztowej instalacji gazowej do budynku
 3. Otrzymujemy przy okazji funkcję chłodzenia domu
 4. Dzięki programom rządowym można uzyskać nawet do 90% dofinansowania
 5. Są zupełnie bezobsługowe
 6. Zajmują naprawdę mało miejsca
 7. Dzięki czystości eksploatacji i braku konieczności stosowania paliwa stałego, które brudzi i zajmuje dodatkowe miejsce
 8. niesłyszalne wewnątrz budynku, a jednostkę zewnętrzną aby usłyszeć trzeba się zbliżyć na ok 1-2m , moc akustyczna na poziomie 55dB

Czym są pompy ciepła?

Pompy ciepła to urządzenia, które do działania korzystają z zasobów naturalnych, czyli Odnawialnych Źródeł Energii, takich jak: wody gruntowe, grunt i powietrze. W celu wykorzystania ciepła z zasobów naturalnych pompa ciepła wymaga małej ilości energii elektrycznej do swojego działania i w celu napędzenia procesów. Pompy ciepła rozróżnia się ze względu na miejsce pozyskiwania oraz medium grzewcze występujące w instalacji ogrzewania. Ze względu na dolne źródło, czyli miejsce pozyskiwania energii rozróżnia się pompy ciepła:

 • gruntowe – taka pompa pozyskuje energie z ziemi;
 • powietrzne – energia pozyskiwana jest z powietrza na zewnątrz;
 • wodne – taka pompa pobiera energie ze zbiorników wodnych lub z wód gruntowych.

Z punktu widzenia medium grzewczego, które jest usytuowane w budynku, wyróżniamy pompy: grunt-woda, powietrze-woda, woda-woda i powietrze-powietrze.

Jak działają pompy ciepła?

Ogrzewanie za pomocą pompy ciepła może funkcjonować dzięki odwróceniu zasady działania lodówki. Instalacja ogrzewania domu i wody użytkowej wykorzystujący pompy ciepła jest zbudowany z trzech zasadniczych części:

 • system dystrybucji i przechowywania, dzięki któremu możliwe jest magazynowanie i rozprowadzanie ciepła;
 • pompa ciepła, odzyskuje ciepło z otoczenia i sprawia, że jest ono z powrotem użyteczne;
 • system źródła ciepła, który pozyskuje energię z zasobów naturalnych.

Zależnie od rodzaju pompy ciepła, do systemu źródła wpuszczany jest płyn, najczęściej roztwór glikolu, który krąży i absorbuje ciepło z gruntu, wód gruntowych lub zbiorników wodnych, a następnie przesyła je do pompy ciepła. Kiedy jednak mamy do czynienia z pompą, która pozyskuje ciepło z powietrza, zasysane jest ono przez wentylator, który przesyła je do urządzenia. Warto wspomnieć, że w pompie ciepła znajduje się również gazowy czynnik chłodniczy.

Za pomocą wymiennika ciepła, czyli parownika, pozyskana ze środowiska naturalnego energia jest przekazywana do czynnika chłodniczego. Dzięki temu możliwe jest jego odparowanie.

Powstająca w procesie para pobierana jest przez sprężarkę, która podnosi temperaturę czynnika chłodniczego. W następnym etapie, czynnik ten będąc w postaci gazowej skrapla się w skraplaczu oddając ciepło. Stamtąd trafia do zaworu rozprężnego, gdzie zmniejsza się jego ciśnienie przechodzi w stan ciekły.

Budynki, które posiadają odpowiednią instalację grzewczą do instalacji pompy ciepła, są także wyposażone w zasobniki, które są potrzebne w celu magazynowania ciepła. Czynnik grzewczy to najczęściej woda, który przejmuje ciepło ze skraplacza i przekazuje je do systemu grzewczego, jak grzejniki czy ogrzewanie płaszczyznowe. Przekazuje je także do zbiornika ciepłej wody użytkowej.

Jakie są zalety wykorzystania pomp ciepła?

Jedną z największych zalet pomp ciepła jest ich brak destrukcyjnego wpływu na środowisko. W celu ogrzania domu i wody użytkowej wykorzystywane są tylko i wyłącznie Odnawialne Źródła Energii, które się nie kończą i są w pełni bezpieczne dla środowiska. Dodatkowo nie emitują żadnych szkodliwych substancji i CO2. To także rozwiązanie w pełni ekonomiczne, ponieważ nie ma potrzeby korzystania z paliw kopalnych, ich zakupu a także budowy kominów i oddzielnych, czy oddzielnych pomieszczeń na kotłownię.

Pompy ciepła pracują cicho, a dodatkowo bezpiecznie, ponieważ nie istnieje ryzyko wybuchu czy zaczadzenia. Nie ma również potrzeby uciążliwej obsługi, tak jak w przypadku innych urządzeń. Wystarczy jedynie ustawić pracę pompy ciepła, która będzie dopasowana do własnych potrzeb.

Darmowa
konsultacja
Zostaw swoje dane, a skontaktujemy się z Tobą!
Ustalimy Twoje potrzeby i przedstawimy indywidualną kalkulację.

  Wysyłając formularz wyrażasz zgodnie na przetwarzanie podanych danych w celu kontaktu oraz przedstawieniu oferty.