Problast – Pompy Ciepła Wentylacja Klimatyzacja

Pompy ciepła Stare Pole

oferta pomp ciepła powietrze-woda dla ogrzewania podłogowego, grzejników i cwu

Pompy ciepła powietrze-woda Stare Pole

Jesteśmy firmą , która zajmuje się realizacją montażu powietrznych pomp ciepła zarówno w nowych domach jak i tych modernizowanych. Zrealizowaliśmy od 2007 już tysiące projektów nie tylko w naszym kraju, ale też za granicą. Nasze realizacje obejmują budynki od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy metrów kwadratowych powierzchni.

Zespół najlepszych profesjonalistów dobierze odpowiednie rozwiązanie, a następnie wykona profesjonalny montaż.

10lat 10Lat

Dlaczego pompy ciepła?

Pompa ciepła to rozwiązanie które z powodzeniem astępuje inne tradycyjne rozwiązania grzewcze (przykładowo: piec węglowy, pelletowy, na ekogroszek czy gazowy), a jednocześnie nie potrzebuje dodatkowej obsługi i jest również niezwykle oszczędny w eksploatacji. Ponad to warto też zastanowić się nad montażem fotowoltaiki, co może przyczynić się do osiągnięcia zerowych rachunków.

Domy modernizowane

Modernizacje polegają na usunięciu źródła grzewczego i starej instalacji, a następnie przeprowadzamy montaż powietrznej pompy ciepła wraz z nową instalacją hydrauliczną, które w sposób bardzo ekonomiczny zapewniają w domu ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową. W sytuacji, kiedy w domu są obecne także grzejniki stosujemy tzw. bufor ciepła, a także na życzenie klienta wykonujemy podział budynku na kilka niezależnie sterowanych stref cieplnych. Nasza firma zdalnie kontroluje parametry pracy układu grzewczego, a w sytuacji wystąpienia nieprawidłowości w działaniu specjalna brygada serwisowa stara się naprawić problem w ciągu 24h.

Nowe domy w miejscowości Stare Pole

W nowych domach montaż pompy ciepła przebiega znacznie szybciej. Rzecz jasna jest to możliwe pod warunkiem zachowania określonych zasad powiązanych z między innymi odpowiednimi przekrojami rur, a także sposobu w jaki zostało ułożone ogrzewanie podłogowe. Tych wszystkich elementów staramy się dopilnować podczas budowy domu, koordynując pracę z innymi podwykonawcami tak aby finalnie po przeprowadzeniu montażu nasz klient mógł cieszyć się ekonomicznym, ale i przede wszystkim komfortowym źródłem ciepła.

Inwestycje komercyjne

Ogrzewanie Powietrzną Pompą Ciepła znajdują zastosowanie we wszystkich segmentach sektora budowlanego:

 • restauracje i bary
 • kluby fitness
 • gabinety lekarskie
 • sklepy
 • hale produkcyjne
 • kościoły
 • szkoły
 • hotele
 • hale i magazyny
 • budynku użyteczności publicznej
 • domy jedno i wielorodzinne

Koszty eksploatacji w miejscowości Stare Pole

Moc cieplna, którą uzyskujemy z użytkowania pompy ciepła w stosunku do pobranej z sieci elektrycznej jest około 4 razy większa niż pobrana energia, czyli urządzenie pobierając 1 kW prądu dostarcza 4 kW ciepła. Taka sprawność urządzeń gwarantuje nam niezwykle oszczędne źródła ogrzewania.

W przełożeniu na praktykę, koszty ogrzewania nowo wybudowanego domu o powierzchni 130m2 z ciepłą wodą użytkową i ogrzewaniem podłogowym to około 1600 – 1800 zł rocznie. Jeśli dodatkowo zdecydujemy się na montaż fotowolkaiki to rachunki można wyzerować. Jesteśmy w stanie zaprezentować konkretne dane ze względu na mnogość instalacji, które wykonaliśmy – istnieje także możliwość kontaktu i wysłuchania opinii naszych klientów, którzy wyrazili na to zgodę.

Weź udział w Programie Czyste Powietrze i skorzystaj z Ulgi Termomodernizacyjnej. Możesz otrzymać nawet 36 tyś zł dofinansowania na montaż pompy ciepła.

Wypełniamy wniosek za Ciebie !

DLACZEGO LICZBA MONTAŻY PC W POLSCE COROCZNIE SIĘ PODWAJA:

 1. Nie trzeba tworzyć kotłowni, można zrezygnować z kominów spalinowych i wentylacyjnych, a to znaczy, że obniżamy koszty budowy domu
 2. Nie ma konieczności doprowadzania kosztownej instalacji gazowej do budynku
 3. Funkcję chłodzenia domu otrzymujemy dodatkowo
 4. Dostępne są programy rządowe dzięki którym możemy uzyskać zwrot z inwestycji nawet do 90%
 5. Są zupełnie bezobsługowe
 6. Potrafią zająć niezwykle mało miejsca.
 7. Dzięki czystości eksploatacji i braku konieczności stosowania paliwa stałego, które brudzi i zajmuje dodatkowe miejsce
 8. niesłyszalne wewnątrz budynku, a jednostkę zewnętrzną aby usłyszeć trzeba się zbliżyć na ok 1-2m , moc akustyczna na poziomie 55dB

Czym są pompy ciepła?

Pompa ciepła to urządzenie, które do działania wykorzystują zasoby naturalne, czyli Odnawialne Źródła Energii, takie jak: powietrze, grunt i wody gruntowe. Żeby pompa ciepła mogła wykorzystać ciepło z zasobów naturalnych, wymaga nieznacznej ilości energii elektrycznej do napędzenia procesów oraz do swojego działania. Pompy ciepła możemy podzielić w zależności od miejsca pozyskiwania energii i medium grzewcze, które występuje w instalacji ogrzewania. Podział według dolnego źródła tj. miejsca z którego pompa pobiera energię wyróżnić możemy takie oto rodzaje pomp ciepła:

 • powietrzne – taka pompa pobiera energie z powietrzna zewnętrznego;
 • gruntowe – energia pozyskiwana jest z ziemi (gruntu);
 • wodne – taka pompa pozyskuje energie z wód gruntowych lub ze zbiorników wodnych.

Z punktu widzenia medium grzewczego, które jest zlokalizowane w budynku, wyróżniamy pompy: powietrze-woda, powietrze-powietrze, grunt-woda i woda-woda.

Jak działają pompy ciepła?

Ogrzewanie przy pomocy pompy ciepła działa na zasadzie odwróconego działania lodówki. W układach ogrzewania domu i wody użytkowej korzystających z pomp ciepła występują trzy zasadnicze części:

 • system dystrybucji i przechowywania, dzięki któremu możliwe jest magazynowanie i dystrybucja ciepła;
 • pompa ciepła, odzyskuje ciepło z otoczenia sprawiając, że jest ono użyteczne;
 • system źródła ciepłapozyskujący energię z zasobów naturalnych.

Zależnie od rodzaju pompy ciepła, do systemu źródła wpuszczana jest ciecz, najczęściej roztwór glikolu, który krążąc w systemie absorbuje ciepło ze zbiorników wodnych, wód gruntowych lub gruntu, a następnie przesyła je do pompy ciepła. Z kolei w przypadku, kiedy do czynienia mamy z pompą pozyskującą ciepło z powietrza, wówczas jest ono zasysane przez wentylator, który przekazuje je do urządzenia. Należy także zaznaczyć, że w pompie ciepła znajduje się również gazowy czynnik chłodniczy.

Używając parownika, czyli wymiennika ciepła, pozyskana ze środowiska naturalnego energia jest przekazywana do czynnika chłodniczego. Dzięki temu możliwe jest jego odparowanie.

Sprężarka pobiera powstałą w procesie parę, dzięki czemu możliwe jest podniesienie temperatury czynnika chłodniczego. W następnym etapie, czynnik ten będąc w postaci gazowej skrapla się w skraplaczu oddając ciepło. Stamtąd trafia do zaworu rozprężnego, gdzie zmniejsza się jego ciśnienie przechodzi do stanu ciekłego.

Budynki, które posiadają odpowiednią instalację grzewczą do instalacji pompy ciepła, są także wyposażone w zasobniki, które są potrzebne do magazynowania ciepła. Najczęściej czynnikiem grzewczym jest woda, czynnik grzewczy odbiera ciepło ze skraplacza i przekazuje je do systemu grzewczego, jak grzejniki czy ogrzewanie płaszczyznowe. Przekazuje je również do zbiornika ciepłej wody użytkowej.

Jakie są zalety wykorzystania pomp ciepła?

Niewątpliwą zaletą pomp ciepła jest to, że nie wywierają destrukcyjnego wpływu na naturę. W celu ogrzania domu i wody wykorzystują tylko Odnawialne Źródła Energii, które są niewyczerpalne i są w pełni bezpieczne dla naturalnego środowiska. Dodatkowo nie emitują szkodliwych substancji i CO2. Trzeba też zaznaczyć, że to także ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ nie trzeba już korzystać z paliw kopalnych, ich kupowania a także budowania kominów i osobnych, czy osobnych pomieszczeń na kotłownię.

Ich praca jest cicha i bezpieczna, gdyż nie ma ryzyka wybuchu czy zaczadzenia. Nie ma również potrzeby uciążliwej obsługi, tak jak w przypadku innych rozwiązań. Wystarczy jedynie ustawić pracę pompy ciepła, która będzie dopasowana do własnych potrzeb.

Darmowa
konsultacja
Zostaw swoje dane, a skontaktujemy się z Tobą!
Ustalimy Twoje potrzeby i przedstawimy indywidualną kalkulację.

  Wysyłając formularz wyrażasz zgodnie na przetwarzanie podanych danych w celu kontaktu oraz przedstawieniu oferty.