Problast – Pompy Ciepła Wentylacja Klimatyzacja

Pompy ciepła Stara Kiszewa

oferta pomp ciepła powietrze-woda dla ogrzewania podłogowego, grzejników i cwu

Pompy ciepła powietrze-woda Stara Kiszewa

Nasza firma zajmuje się realizacją zleceń montażu powietrznych pomp ciepła zarówno w nowych domach jak i tych modernizowanych. Zrealizowaliśmy od 2007 już kilka tysięcy inwestycji w kraju i za granicą. Nasze realizacje obejmują budynki od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy metrów kwadratowych.

Nasz zespół najlepszych profesjonalistów dobierze odpowiednie rozwiązanie, a następnie wykona profesjonalny montaż.

10lat 10Lat

Dlaczego pompy ciepła?

Ponieważ pompy ciepła to sprawdzone rozwiązanie, które dobrze zastępuje starsze metody grzewcze (np. piec węglowy, pelletowy, na ekogroszek czy gazowy), a ponad to jest bezobsługowy i jest również niezwykle oszczędny w użytkowaniu. Dodatkowo warto też zastanowić się nad montażem fotowoltaiki, co może pozwolić na osiągnięcie zerowych rachunków.

Domy modernizowane

Modernizacje polegają na usunięciu źródła grzewczego i starej instalacji, a w następnym kroku montażu powietrznej pompy ciepła razem z nową armaturą hydrauliczną, które zaopatrują dom w ciepłą wodę użytkową i zapewniają ogrzewanie w sposób niewątpliwie bardziej ekonomiczny niż stara instalacja. Zdarza się, że w domach ze względu na obecność grzejników stosujemy bufor ciepła, a nawet na życzenie klienta wykonujemy podział budynku na kilka niezależnie kontrolowanych stref cieplnych. Nasza firma zdalnie kontroluje parametry pracy całego systemu, a w razie pojawienia się nieprawidłowości w działaniu nasz zespół serwisowy dąży do rozwiązania problemu w przeciągu 24h.

Nowe domy w miejscowości Stara Kiszewa

W domach nowych montaż systemu grzewczego z pompą ciepła przebiega dużo szybciej. Oczywiście jest to możliwe pod warunkiem zachowania określonych zasad związanych z min odpowiednimi przekrojami rur jak i sposobu w jaki zostało ułożone ogrzewanie podłogowe. Staramy się dopilnować tych wszystkich elementów już na etapie budowy domu, koordynując pracę z innymi podwykonawcami w taki sposób aby finalnie po przeprowadzeniu montażu nasz klient mógł cieszyć się ekonomicznym, ale i przede wszystkim komfortowym źródłem ogrzewania.

Inwestycje komercyjne

Instalacje z Powietrzną Pompą Ciepła znajdują zastosowanie w każdym segmencie sektora budowlanego:

 • domy jedno i wielorodzinne
 • budynku użyteczności publicznej
 • hale i magazyny
 • hotele
 • szkoły
 • kościoły
 • hale produkcyjne
 • sklepy
 • gabinety lekarskie
 • kluby fitness
 • restauracje i bary

Koszty eksploatacji w miejscowości Stara Kiszewa

Moc cieplna, którą uzyskujemy z pompy ciepła w stosunku do pobranej z sieci elektrycznej jest około 4 razy większa niż pobrana energia, czyli urządzenie zużywając 1 kW energii elektrycznej dostarcza 4 kW ciepła. Wydajność urządzenia na takim poziomie gwarantuje nam bardzo ekonomiczne źródło ogrzewania.

W przełożeniu na praktykę, koszty ogrzewania nowo wybudowanego domu o powierzchni 130 metrów kwadratowych z ciepłą wodą użytkową i ogrzewaniem podłogowym to około 1600 – 1800 zł rocznie. A jeśli dodatkowo zainstalujemy fotowoltaikę możemy te rachunki wyzerować. Jesteśmy w stanie zaprezentować konkretne dane ze względu na mnogość projektów, które wykonaliśmy – istnieje także możliwość kontaktu i zasięgnięcia opinii naszych klientów, którzy wyrazili na to zgodę.

Skorzystaj z Programu Czyste Powietrze oraz ulgi termomodernizacyjnej i uzyskaj nawet 36000 zł dofinansowania do montażu pompy ciepła.

Wniosek wypełnimy za Ciebie!

DLACZEGO LICZBA MONTAŻY PC W POLSCE COROCZNIE SIĘ PODWAJA:

 1. Nie trzeba tworzyć kotłowni, można zrezygnować z kominów spalinowych i wentylacyjnych, a to znaczy, że obniżamy koszty budowy domu
 2. Nie ma konieczności doprowadzania kosztownej instalacji gazowej do budynku
 3. Funkcję chłodzenia domu otrzymujemy dodatkowo
 4. Dostępne są programy rządowe dzięki którym możemy uzyskać zwrot z inwestycji nawet do 90%
 5. Zupełna bezobsługowość
 6. Zajmują naprawdę mało miejsca
 7. Dzięki czystości eksploatacji i braku konieczności stosowania paliwa stałego, które brudzi i zajmuje dodatkowe miejsce
 8. niesłyszalne wewnątrz budynku, a jednostkę zewnętrzną aby usłyszeć trzeba się zbliżyć na ok 1-2m , moc akustyczna na poziomie 55dB

Czym są pompy ciepła?

Pompa ciepła jest urządzeniem, które do swojego działania korzystają z zasobów naturalnych, czyli Odnawialnych Źródeł Energii, takich jak: grunt, wody gruntowe i powietrze. W celu wykorzystania ciepła z zasobów naturalnych pompa ciepła potrzebuje niewielkiej ilości energii elektrycznej do swojego działania i w celu napędzenia procesów. Pompy ciepła możemy podzielić w zależności od miejsca w którym pozyskuje energię i medium grzewczego, które występuje w systemie grzewczym. Podział według dolnego źródła tj. miejsca z którego pompa pozyskuje energię rozróżnić możemy następujące rodzaje pomp ciepła:

 • gruntowe – energia pozyskiwana jest z ziemi;
 • powietrzne – energia pozyskiwana jest z powietrza na zewnątrz;
 • wodne – taka pompa pobiera energie ze zbiorników wodnych lub z wód gruntowych.

Biorąc pod uwagę medium grzewcze, usytuowane w budynku wyróżniamy pompy: woda-woda, powietrze-woda, powietrze-powietrze i grunt-woda.

Jak działają pompy ciepła?

Zasada działania ogrzewania pompą ciepła opiera się na odwróconym działaniu lodówki W systemach grzewczych domu i wody użytkowej z wykorzystaniem pomp ciepła występują trzy zasadnicze części:

 • system dystrybucji i przechowywania, dzięki któremu możliwe jest przechowywanie i dystrybucja ciepła;
 • pompa ciepła, która odzyskuje ciepło z otoczenia i sprawia, że jest ono z powrotem użyteczne;
 • system źródła ciepłapozyskujący energię z zasobów naturalnych.

Zależnie od tego jaki rodzaj pompy ciepła wybierzemy, do systemu źródła ciepła wpuszczana jest ciecz, najczęściej roztwór glikolu, który krąży i absorbuje ciepło ze zbiorników wodnych, wód gruntowych lub gruntu, a potem przekazuje je do pompy ciepła. Kiedy jednak mamy do czynienia z pompą, która pobiera ciepło z powietrza, wciągane jest ono przez wentylator, który przekazuje je do urządzenia. Należy wspomnieć, że w pompie ciepła znajduje się również gazowy czynnik chłodniczy.

Używając parownika, czyli wymiennika ciepła, pozyskana z naturalnego środowiska energia jest przekazywana do czynnika chłodniczego, dzięki czemu możliwe jest jego odparowanie.

Powstająca w procesie para jest pobierana przez sprężarkępodnoszącą temperaturę czynnika chłodniczego. Następnie w skraplaczu czynnik w postaci gazowej ulega skropleniu oddając ciepło. Stamtąd przekazywany jest do zaworu rozprężnego, gdzie zmniejsza się jego ciśnienie przechodzi w stan ciekły.

Budynki posiadające odpowiednią instalację grzewczą do instalacji pompy ciepła, są także wyposażone w zasobniki, które są potrzebne do magazynowania ciepła. Czynnik grzewczy to najczęściej woda, czynnik grzewczy odbiera ciepło ze skraplacza i przekierowuje je do systemu grzewczego, jak grzejniki czy ogrzewanie płaszczyznowe. Przekazuje je także do zbiornika ciepłej wody użytkowej.

Jakie są zalety wykorzystania pomp ciepła?

Jedną z niewątpliwych zalet pomp ciepła jest to, że nie wywierają destrukcyjnego wpływu na naturę. Do ogrzewania domu i wody używane są tylko Odnawialne Źródła Energii, które są nieskończone i są bezpieczne dla naturalnego środowiska. Nie emitują też szkodliwych substancji i CO2. Trzeba też zaznaczyć, że to również ekonomiczne rozwiązanie, gdyż nie ma potrzeby korzystania z paliw kopalnianych, ich kupowania a także budowania kominów i osobnych, czy oddzielnych pomieszczeń na kotłownię.

Praca pomp ciepła jest cicha i bezpieczna, gdyż nie istnieje ryzyko wybuchu czy zaczadzenia. Nie ma też potrzeby uciążliwej obsługi, tak jak w przypadku innych rozwiązań. Jedyne co trzeba zrobić to ustawić pracę pompy ciepła, która będzie dopasowana do własnych potrzeb.

Darmowa
konsultacja
Zostaw swoje dane, a skontaktujemy się z Tobą!
Ustalimy Twoje potrzeby i przedstawimy indywidualną kalkulację.

  Wysyłając formularz wyrażasz zgodnie na przetwarzanie podanych danych w celu kontaktu oraz przedstawieniu oferty.