Problast – Pompy Ciepła Wentylacja Klimatyzacja

Pompy ciepła Pruszcz Gdański

oferta pomp ciepła powietrze-woda dla ogrzewania podłogowego, grzejników i cwu

Pompy ciepła powietrze-woda Pruszcz Gdański

Jesteśmy firmą , która zajmuje się realizacją montażu powietrznych pomp ciepła. Realizację wykonujemy dla domów nowych jak i również modernizowanych. Zrealizowaliśmy od 2007 już tysiące montaży nie tylko w naszym kraju, ale także za granicą. Nasze realizacje obejmują budynki od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy m2.

Nasz zespół najlepszych profesjonalistów dobierze odpowiednie rozwiązanie, a następnie wykona profesjonalny montaż.

10lat 10Lat

Dlaczego pompy ciepła?

Pompy ciepła są rozwiązaniem z powodzeniem zastępującym inne tradycyjne rozwiązania grzewcze (np. piec węglowy, pelletowy, na ekogroszek czy gazowy), a ponad to nie wymaga dodatkowej obsługi i jest także niesamowicie oszczędny w eksploatacji. co pozwoli cieszyć się zerowymi rachunkami.

Domy modernizowane

Modernizacje polegają na usunięciu starego pieca grzewczego, wycięciu starej instalacji, a następnie przeprowadzamy montaż pompy ciepła razem z nową armaturą hydrauliczną, które zaopatrują dom w ciepłą wodę użytkową i zapewniają ogrzewanie w sposób niewątpliwie bardziej ekonomiczny niż stara instalacja. W sytuacji, kiedy w domu wystąpują także grzejniki stosujemy tzw. bufor ciepła, a także na życzenie klienta dzielimy budynek na kilka oddzielnie kontrolowanych stref grzewczych. Nasza firma kontroluje zdalnie parametry działania całego systemu grzewczego, a w razie wykrycia nieprawidłowości nasza specjalna brygada serwisowa stara się rozwiązać problem w przeciągu dwudziestu czterech godzin.

Nowe domy w miejscowości Pruszcz Gdański

W domach nowych montaż pompy ciepła jest dużo prostszy. Rzecz jasna jest to możliwe przy zachowaniu pewnych określonych zasad związanych z międzyinnymi odpowiednimi przekrojami rur, a także sposobu w jaki zostało ułożone ogrzewanie podłogowe. Staramy się dopilnować tych wszystkich elementów już na etapie budowy domu, koordynując pracę z pozostałymi podwykonawcami w taki sposób aby na końcu po wykonaniu montażu inwestor mógł cieszyć się ekonomicznym i przede wszystkim komfortowym źródłem ciepła.

Inwestycje komercyjne

Ogrzewanie Powietrzną Pompą Ciepła okaże się przydatne we wszystkich segmentach budownictwa:

 • domy jedno i wielorodzinne
 • budynku użyteczności publicznej
 • hale i magazyny
 • hotele
 • szkoły
 • kościoły
 • hale produkcyjne
 • sklepy
 • gabinety lekarskie
 • kluby fitness
 • restauracje i bary

Koszty eksploatacji w miejscowości Pruszcz Gdański

Stosunek mocy cieplnej otrzymanej od pompy ciepła do tej pobranej z sieci elektrycznej potrzebnej do pracy to średniorocznie 3,5-4,5. Wydajność urządzenia na tym poziomie zapewnia nam niezwykle ekonomiczne źródło ogrzewania.

W praktyce całoroczny koszt ogrzewania z cwu nowo wybudowanego domu z ogrzewaniem podłogowym o powierzchni 130 metrów kwadratowych to około 1600-1800zł. A jeśli dodatkowo zainstalujemy panele fotowoltaiczne możemy te rachunki wyzerować. Jesteśmy w stanie zaprezentować konkretne dane ze względu na mnogość inwestycji, które wykonaliśmy – jest także możliwość kontaktu i wysłuchania opinii naszych klientów, którzy wyrazili na to zgodę.

Weź udział w Programie Czyste Powietrze i skorzystaj z Ulgi Termomodernizacyjnej. Możesz otrzymać nawet 36 000 zł dofinansowania na montaż pompy ciepła.

Wypełniamy wniosek za Ciebie !

DLACZEGO LICZBA MONTAŻY PC W POLSCE COROCZNIE SIĘ PODWAJA:

 1. Nie ma konieczności tworzenia kotłowni, rezygnujemy z kominów spalinowych i wentylacyjnych, a to znaczy, że obniżamy koszty budowy domu
 2. Nie musimy doprowadzać kosztowej instalacji gazowej do budynku
 3. Funkcję chłodzenia domu otrzymujemy dodatkowo
 4. Dzięki programom rządowym można uzyskać nawet do 90% dofinansowania
 5. Są zupełnie bezobsługowe
 6. Zajmują naprawdę mało miejsca
 7. Z uwagi na czystość podczas eksploatacji – brak paliwa stałego które brudzi i zajmuje miejsce
 8. Moc akustyczna na poziomie 55dB sprawia, że urządzenia są niesłyszalne wewnątrz budynku, a do jednostki zewnętrznej trzeba się zbliżyć na około 1 – 2 metrów żeby coś usłyszeć

Czym są pompy ciepła?

Pompy ciepła to urządzenia, które do swojego działania korzystają z zasobów naturalnych, czyli Odnawialnych Źródeł Energii, takich jak: grunt, wody gruntowe i powietrze. W celu wykorzystania ciepła z zasobów naturalnych pompa ciepła wymaga nieznacznej ilości energii elektrycznej do swojego działania i w celu napędzenia procesów. Pompy ciepła dzieli się ze względu na miejsce pozyskiwania oraz medium grzewcze występujące w systemie grzewczym. Podział według dolnego źródła tj. miejsca z którego pompa pobiera energię rozróżnić możemy takie oto rodzaje pomp ciepła:

 • wodne – taka pompa pozyskuje energie ze zbiorników wodnych lub z wód gruntowych;
 • powietrzne – energia pozyskiwana jest z powietrza na zewnątrz;
 • gruntowe – taka pompa pobiera energie z ziemi.

Biorąc pod uwagę medium grzewcze, zlokalizowane w budynku wyróżnia się pompy: grunt-woda, powietrze-woda, woda-woda i powietrze-powietrze.

Jak działają pompy ciepła?

Ogrzewanie pompą ciepła funkcjonuje na zasadzie odwróconego działania lodówki. Układ grzewczy domu i wody użytkowej korzystający z pomp ciepła składa się z trzech elementów:

 • pompa ciepła, która odzyskuje ciepło z otoczenia sprawiając, że jest ono użyteczne;
 • system źródła ciepłapobierający energię z zasobów naturalnych;
 • system dystrybucji i przechowywania, dzięki któremu możliwe jest przechowywanie i dystrybucja ciepła.

W zależności jaki rodzaj pompy ciepła został wybrany, do systemu źródła ciepła wpuszczana jest ciecz – najczęściej jest to roztwór glikolu. Roztwór glikolu krąży w systemie źródła ciepła absorbując ciepło z wód gruntowych, zbiorników wodnych lub samego gruntu, aby następnie przesłać to ciepło do pompy ciepła. Jeśli natomiast, kiedy do czynienia mamy z pompą pobierającą ciepło z powietrza, wówczas jest ono wciągane przez wentylator, który przesyła je do urządzenia. Warto także zaznaczyć, że w pompach ciepła znajduje się również gazowy czynnik chłodniczy.

Za pomocą wymiennika ciepła, czyli parownika, pozyskana z naturalnego środowiska energia jest przekazywana do czynnika chłodniczego. Dzięki temu możliwe jest jego odparowanie.

Para, która powstaje w procesie, pobierana jest przez sprężarkę, która zwiększa temperaturę czynnika chłodniczego. Następnie ten czynnik w skraplaczu w postaci gazowej skrapla się oddając ciepło. Stamtąd trafia do zaworu rozprężającego, gdzie zmniejsza się jego ciśnienie i zmienia się w stan ciekły.

Budynki z instalacją pompy ciepła, które posiadają także odpowiednią instalację grzewczą, wyposażone są również w zasobniki potrzebne do magazynowania ciepła. Czynnikiem grzewczym najczęściej jest woda, który odbiera ciepło ze skraplacza i przekierowuje je do całej instalacji grzewczej, jak grzejniki czy ogrzewanie płaszczyznowe. Odebrane ze skraplacza ciepło jest także przekazywane do zbiornika ciepłej wody użytkowej.

Jakie są zalety wykorzystania pomp ciepła?

Jedną z największych zalet pomp ciepła jest to, że nie wywierają destrukcyjnego wpływu na naturalne środowisko. W celu ogrzania domu i wody użytkowej używane są tylko i wyłącznie Odnawialne Źródła Energii, które są niewyczerpalne i są bezpieczne dla naturalnego środowiska. Nie emitują też szkodliwych substancji i CO2. To również rozwiązanie ekonomiczne, gdyż nie trzeba już korzystać z paliw kopalnych, ich zakupu oraz budowy kominów i oddzielnych, czy osobnych pomieszczeń na kotłownię.

Praca pomp ciepła jest cicha, a dodatkowo bezpieczna, gdyż nie istnieje ryzyko wybuchu czy zaczadzenia. Nie ma także potrzeby uciążliwej obsługi, tak jak w przypadku tradycyjnych urządzeń. Wystarczy jedynie ustawić pracę pompy ciepła, która będzie dopasowana do własnych potrzeb.

Darmowa
konsultacja
Zostaw swoje dane, a skontaktujemy się z Tobą!
Ustalimy Twoje potrzeby i przedstawimy indywidualną kalkulację.

  Wysyłając formularz wyrażasz zgodnie na przetwarzanie podanych danych w celu kontaktu oraz przedstawieniu oferty.