Problast – Pompy Ciepła Wentylacja Klimatyzacja

Pompy ciepła Prabuty

oferta pomp ciepła powietrze-woda dla ogrzewania podłogowego, grzejników i cwu

Pompy ciepła powietrze-woda Prabuty

Zajmujemy się realizacją zleceń montażowych Montaże wykonujemy zarówno w domach nowych jak i tych modernizowanych. Od roku 2007 zrealizowaliśmy już tysiące projektów nie tylko w naszym kraju, ale także za granicą. Wykonywaliśmy realizacje dla inwestorów posiadających nieruchomości mierzące od kilkudziesięciu do kilku tysiecy m2.

10lat 10Lat

Dlaczego pompy ciepła?

Pompy ciepła są rozwiązaniem z powodzeniem zastępującym inne tradycyjne metody ogrzewania (np. piec pelletowy, węglowy, na gaz czy ekogroszek), a jednocześnie jest bezobsługowy i jest również niesamowicie oszczędny w eksploatacji. co pozwoli cieszyć się zerowymi rachunkami.

Domy modernizowane

Przeprowadzamy modernizację polegającą na usunięciu starego pieca grzewczego, wycięciu starej instalacji, a następnie montażu powietrznej pompy ciepła razem z nową instalacją hydrauliczną, które ekonomicznie ogrzewają dom oraz ciepłą wodę użytkową. Zdarzają się takie przypadki, gdzie w domach z uwagi na obecność grzejników stosujemy bufor ciepła, a także na życzenie klienta dzielimy budynek na kilka oddzielnie sterowanych stref ciepła. Parametry działania układu grzewczego są przez naszą firmę monitorowane zdalnie, a w razie wykrycia nieprawidłowości nasza specjalna brygada serwisowa stara się rozwiązać problem w ciągu dwudziestu czterech godzin.

Nowe domy w miejscowości Prabuty

W domach nowo-budowanych wykonanie montażu pompy ciepła przebiega dużo szybciej. Rzecz jasna jest to wykonalne przy zachowaniu określonych zasad powiązanych z min doborem odpowiednich przekrojów rur jak i sposobu ułożenia ogrzewania podłogowego. Staramy się dopilnować tych wszystkich elementów już na etapie budowy domu, koordynując działania z innymi podwykonawcami w taki sposób aby na końcu po przeprowadzeniu montażu nasz klient mógł cieszyć się ekonomicznym i przede wszystkim komfortowym źródłem ogrzewania.

Inwestycje komercyjne

Ogrzewanie Powietrzną Pompą Ciepła okaże się użyteczne w każdym segmencie budownictwa:

 • restauracje i bary
 • kluby fitness
 • gabinety lekarskie
 • sklepy
 • hale produkcyjne
 • kościoły
 • szkoły
 • hotele
 • hale i magazyny
 • budynku użyteczności publicznej
 • domy jedno i wielorodzinne

Koszty eksploatacji w miejscowości Prabuty

Moc cieplna, którą otrzymujemy z użytkowania pompy ciepła w stosunku do pobranej z sieci elektrycznej jest około 4 razy większa niż pobrana energia, czyli urządzenie zużywając 1 kW prądu dostarcza 4 kW ciepła. Taka sprawność urządzeń gwarantuje nam niezwykle oszczędne źródła ogrzewania.

W praktyce całoroczny koszt ogrzewania z cwu nowo wybudowanego domu z ogrzewaniem podłogowym o powierzchni 130 metrów kwadratowych to około 1600-1800zł. A jeśli dodatkowo zainstalujemy panele słoneczne to możemy te rachunki wyzerować. Przez wzgląd na zrealizowane przez nas setki montaży możemy przedstawić te dane, a także przekazać kontakty do naszych klientów, którzy wyrazili na to zgodę.

Weź udział w Programie Czyste Powietrze i skorzystaj z Ulgi Termomodernizacyjnej. Możesz otrzymać nawet 36 000 zł dofinansowania na montaż pompy ciepła.

Wniosek wypełnimy za Ciebie!

DLACZEGO LICZBA MONTAŻY PC W POLSCE COROCZNIE SIĘ PODWAJA:

 1. Nie trzeba tworzyć kotłowni, można zrezygnować z kominów spalinowych i wentylacyjnych czyli obniżamy koszt budowy domu
 2. Nie musimy doprowadzać kosztowej instalacji gazowej do budynku
 3. Przy okazji otrzymujemy funkcję chłodzenia domu
 4. Dostępne są programy rządowe dzięki którym możemy uzyskać zwrot z inwestycji nawet do 90%
 5. Zupełna bezobsługowość
 6. Zajmują naprawdę mało miejsca
 7. Dzięki czystości eksploatacji i braku konieczności stosowania paliwa stałego, które brudzi i zajmuje dodatkowe miejsce
 8. niesłyszalne wewnątrz budynku, a jednostkę zewnętrzną aby usłyszeć trzeba się zbliżyć na ok 1-2m , moc akustyczna na poziomie 55dB

Czym są pompy ciepła?

Pompa ciepła to urządzenie, które do swojego działania korzystają z zasobów naturalnych, czyli Odnawialnych Źródeł Energii, takich jak: wody gruntowe, grunt i powietrze. W celu wykorzystania ciepła z zasobów naturalnych pompa ciepła wymaga niewielkiej ilości energii elektrycznej do swojego działania i w celu napędzenia procesów. Pompy ciepła rozróżnia się w zależności od miejsca pozyskiwania energii i medium grzewcze, które występuje w systemie ogrzewania. Podział według dolnego źródła tj. miejsca z którego pompa pozyskuje energię wyróżnić możemy takie oto rodzaje pomp ciepła:

 • powietrzne – energia pozyskiwana jest z powietrza na zewnątrz;
 • gruntowe – taka pompa pobiera energie z ziemi;
 • wodne – taka pompa pozyskuje energie ze zbiorników wodnych lub z wód gruntowych.

Biorąc pod uwagę medium grzewcze, usytuowane w budynku wyróżniamy pompy: powietrze-powietrze, powietrze woda, woda-woda i grunt-woda.

Jak działają pompy ciepła?

Zasada działania ogrzewania pompą ciepła opiera się na odwróconym działaniu lodówki W instalacjach grzewczych domu i wody użytkowej z wykorzystaniem pomp ciepła występują trzy zasadnicze części:

 • system źródła ciepłapobierający energię z zasobów naturalnych;
 • pompa ciepła, odzyskuje ciepło z otoczenia i sprawia, że jest ono użyteczne;
 • system dystrybucji i przechowywania, dzięki któremu możliwe jest przechowywanie i dystrybucja ciepła.

Zależnie od rodzaju pompy ciepła, do systemu źródła ciepła wpuszczany jest płyn – najczęściej jest to roztwór glikolu. Roztwór glikolu krąży w systemie źródła ciepła absorbując ciepło ze zbiorników wodnych, wód gruntowych lub gruntu, aby następnie przesłać to ciepło do pompy ciepła. Kiedy jednak mamy do czynienia z pompą, która pozyskuje ciepło z powietrza, zasysane jest ono przez wentylator, który przesyła je do urządzenia. Należy wiedzieć, że w pompach ciepła znajduje się również gazowy czynnik chłodniczy.

Używając parownika, czyli wymiennika ciepła, pozyskana z naturalnego środowiska energia jest przekazywana do czynnika chłodniczego, dzięki czemu możliwe jest jego odparowanie.

Para, która powstaje w procesie, jest pobierana przez sprężarkę, która zwiększa temperaturę czynnika chłodniczego. Następnie ten czynnik w skraplaczu w postaci gazowej ulega skropleniu i oddaje ciepło. Stamtąd przekazywany jest do zaworu rozprężnego, gdzie zmniejsza się jego ciśnienie przechodzi do stanu ciekłego.

Budynki z instalacją pompy ciepła posiadając odpowiednią instalację grzewczą, wyposażone są również w zasobniki potrzebne do magazynowania ciepła. Czynnikiem grzewczym najczęściej jest woda, czynnik grzewczy odbiera ciepło ze skraplacza i przekierowuje je do instalacji grzewczej, jak grzejniki czy ogrzewanie płaszczyznowe. Przesyła je także do zbiornika ciepłej wody użytkowej.

Jakie są zalety wykorzystania pomp ciepła?

Ogromną zaletą pomp ciepła jest ich brak destrukcyjnego wpływu na naturę. W celu ogrzania domu i wody wykorzystują jedynie Odnawialne Źródła Energii, które się nie kończą i są w pełni bezpieczne dla natury. Nie emitują też szkodliwych substancji i CO2. Trzeba też zaznaczyć, że to także rozwiązanie niezwykle ekonomiczne, ponieważ nie ma już potrzeby korzystania z paliw kopalnianych, ich zakupu a także budowy kominów i osobnych, czy oddzielnych pomieszczeń na kotłownię.

Ich praca jest cicha, a dodatkowo bezpieczna, ponieważ nie ma ryzyka wybuchu czy zaczadzenia. Odchodzi także potrzeba uciążliwej obsługi, tak jak w przypadku tradycyjnych urządzeń. Jedyne co trzeba zrobić to ustawić pracę pompy ciepła dopasowaną do własnych potrzeb.

Darmowa
konsultacja
Zostaw swoje dane, a skontaktujemy się z Tobą!
Ustalimy Twoje potrzeby i przedstawimy indywidualną kalkulację.

  Wysyłając formularz wyrażasz zgodnie na przetwarzanie podanych danych w celu kontaktu oraz przedstawieniu oferty.