Problast – Pompy Ciepła Wentylacja Klimatyzacja

Pompy ciepła Pasłęk

oferta pomp ciepła powietrze-woda dla ogrzewania podłogowego, grzejników i cwu

Pompy ciepła powietrze-woda Pasłęk

Zajmujemy się realizacją zleceń montażowych Taka inwestycja jest możliwa do zrealizowania w domach nowych jak i modernizowanych. Od roku 2007 zrealizowaliśmy już kilka tysięcy projektów nie tylko w naszym kraju, ale też za granicą. Nasze realizacje obejmują budynki od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy m2 powierzchni.

Zespół najlepszych profesjonalistów dobierze odpowiednie rozwiązanie, a następnie wykona profesjonalny montaż.

10lat 10Lat

Dlaczego pompy ciepła?

Pompa ciepła to rozwiązanie które z powodzeniem astępuje inne tradycyjne rozwiązania grzewcze (np. piec pelletowy, węglowy, na gaz czy ekogroszek), a przy tym nie wymaga dodatkowej obsługi i jest również niesamowicie oszczędny w eksploatacji. Dodatkowo warto też rozważyć montaż paneli fotowoltaicznych, co może przyczynić się do osiągnięcia zerowych rachunków.

Domy modernizowane

Przeprowadzamy modernizację polegającą na usunięciu urządzenia grzewczego i starej instalacji, a w następnym kroku montażu pompy ciepła wraz z nową instalacją hydrauliczną, które ekonomicznie ogrzewają dom oraz ciepłą wodę użytkową. W sytuacji, kiedy w domu są obecne także grzejniki stosujemy tzw. bufor ciepła, a nawet na życzenie klienta dzielimy budynek na kilka niezależnie kontrolowanych stref grzewczych. Nasza firma zdalnie monitoruje parametry pracy układu grzewczego, a w przypadku pojawienia się nieprawidłowości nasz specjalny zespół serwisowy stara się rozwiązać problem w ciągu 24 godzin.

Nowe domy w miejscowości Pasłęk

W domach nowych wykonanie montażu pompy ciepła jest dużo prostszy. Rzecz jasna jest to wykonalne pod warunkiem zachowania pewnych określonych zasad powiązanych z międzyinnymi doborem odpowiednich przekrojów rur, a także sposobu ułożenia ogrzewania podłogowego. Tych wszystkich elementów staramy się dopilnować podczas budowy domu, koordynując działania z pozostałymi podwykonawcami w taki sposób aby finalnie po wykonaniu montażu nasz klient mógł cieszyć się ekonomicznym i przede wszystkim komfortowym źródłem ogrzewania.

Inwestycje komercyjne

Instalacje z Powietrzną Pompą Ciepła okaże się użyteczne w każdym segmencie sektora budowlanego:

 • restauracje i bary
 • kluby fitness
 • gabinety lekarskie
 • sklepy
 • hale produkcyjne
 • kościoły
 • szkoły
 • hotele
 • hale i magazyny
 • budynku użyteczności publicznej
 • domy jedno i wielorodzinne

Koszty eksploatacji w miejscowości Pasłęk

Moc cieplna, którą uzyskujemy z pompy ciepła w stosunku do pobranej z sieci elektrycznej jest około 4 razy większa niż zużyta energia, czyli urządzenie pobierając 1 kW energii elektrycznej dostarcza 4 kW ciepła. Wydajność urządzenia na tym poziomie gwarantuje nam niesamowicie ekonomiczne źródło ogrzewania.

W przełożeniu na praktykę, koszt ogrzewania nowo wybudowanego domu o powierzchni 130m2 z ciepłą wodą użytkową i ogrzewaniem podłogowym to około 1600 – 1800 zł rocznie. Jeśli dodatkowo zdecydujemy się na instalację paneli słonecznych to rachunki można wyzerować. Jesteśmy w stanie zaprezentować konkretne dane ze względu na mnogość projektów, które wykonaliśmy – istnieje także możliwość kontaktu i zasięgnięcia opinii naszych klientów, którzy wyrazili na to zgodę.

Skorzystaj z Programu Czyste Powietrze oraz ulgi termomodernizacyjnej i uzyskaj nawet 36 000 zł dofinansowania do montażu pompy ciepła.

Wniosek wypełnimy za Ciebie!

DLACZEGO LICZBA MONTAŻY PC W POLSCE COROCZNIE SIĘ PODWAJA:

 1. Nie ma konieczności tworzenia kotłowni, można zrezygnować z kominów spalinowych i wentylacyjnych, a to znaczy, że obniżamy koszty budowy domu
 2. Nie ma konieczności doprowadzania kosztownej instalacji gazowej do budynku
 3. Funkcję chłodzenia domu otrzymujemy dodatkowo
 4. Dzięki programom rządowym można uzyskać nawet do 90% dofinansowania
 5. Są zupełnie bezobsługowe
 6. Potrafią zająć niezwykle mało miejsca.
 7. Dzięki czystości eksploatacji i braku konieczności stosowania paliwa stałego, które brudzi i zajmuje dodatkowe miejsce
 8. Moc akustyczna na poziomie 55dB sprawia, że urządzenia są niesłyszalne wewnątrz budynku, a do jednostki zewnętrznej trzeba się zbliżyć na około 1 – 2 metrów żeby coś usłyszeć

Czym są pompy ciepła?

Pompy ciepła to urządzenia, które do swojego działania wykorzystują zasoby naturalne, czyli Odnawialne Źródła Energii, takie jak: grunt, wody gruntowe i powietrze. W celu wykorzystania ciepła z zasobów naturalnych pompa ciepła wymaga niewielkiej ilości energii elektrycznej do swojego działania i w celu napędzenia procesów. Pompy ciepła rozróżnia się ze względu na miejsce pozyskiwania oraz medium grzewcze występujące w instalacji ogrzewania. Podział według dolnego źródła tj. miejsca z którego pompa pobiera energię rozróżnić możemy takie oto rodzaje pomp ciepła:

 • wodne – energia pobierana jest ze zbiorników wodnych lub z wód gruntowych;
 • powietrzne – taka pompa pobiera energie z powietrzna zewnętrznego;
 • gruntowe – taka pompa pobiera energie z ziemi (gruntu).

Patrząc przez pryzmat medium grzewczego, które zlokalizowane jest w budynku, wyróżniamy pompy: powietrze-woda, powietrze-powietrze, grunt-woda i woda-woda.

Jak działają pompy ciepła?

System ogrzewania pompą ciepła funkcjonuje dzięki odwróceniu zasady działania lodówki. Instalacja grzewcza domu i wody użytkowej wykorzystujący pompy ciepła jest zbudowany z trzech elementów:

 • system źródła ciepła, który pobiera energię z zasobów naturalnych;
 • pompa ciepła, która odzyskuje ciepło z otoczenia i sprawia, że jest ono z powrotem użyteczne;
 • system dystrybucji i przechowywania, dzięki któremu możliwe jest magazynowanie i rozprowadzanie ciepła.

Zależnie od tego jaki rodzaj pompy ciepła został wybrany, do systemu źródła ciepła wpuszczany jest płyn – jest to najczęściej roztwór glikolu. Roztwór glikolu krąży w systemie źródła ciepła absorbując ciepło z wód gruntowych, zbiorników wodnych lub samego gruntu, aby następnie przesłać to ciepło do pompy ciepła. Z kolei w przypadku, kiedy do czynienia mamy z pompą, która pozyskuje ciepło z powietrza, wówczas jest ono wciągane przez wentylator, który przekazuje je do urządzenia. Warto wspomnieć, że w pompach ciepła znajduje się również gazowy czynnik chłodniczy.

Za pomocą wymiennika ciepła, czyli parownika, pozyskana z naturalnego środowiska energia jest przekazywana do czynnika chłodniczego, dzięki czemu możliwe jest jego odparowanie.

Para, która powstaje w procesie, jest pobierana przez sprężarkę, która podnosi temperaturę czynnika chłodniczego. W następnym etapie, czynnik w postaci gazowej ulega skropleniu w skraplaczu i oddaje ciepło. Ze skraplacza trafia do zaworu rozprężnego, gdzie zmniejsza się jego ciśnienie przechodzi do stanu ciekłego.

Budynki z instalacją pompy ciepła, które posiadają także odpowiednią instalację grzewczą, wyposażone są również w zasobniki potrzebne w celu magazynowania ciepła. Najczęściej czynnikiem grzewczym jest woda, który odbiera ciepło ze skraplacza i przekazuje je do całej instalacji ogrzewania, jak grzejniki czy ogrzewanie płaszczyznowe. Przesyła je także do zbiornika ciepłej wody użytkowej.

Jakie są zalety wykorzystania pomp ciepła?

Jedną z niewątpliwych zalet pomp ciepła jest to, że nie wywierają destrukcyjnego wpływu na środowisko. W celu ogrzania domu i wody wykorzystywane są jedynie Odnawialne Źródła Energii, które są niewyczerpalne i są w pełni bezpieczne dla środowiska. Nie emitują też szkodliwych substancji i CO2. Trzeba też zaznaczyć, że to także rozwiązanie ekonomiczne, gdyż nie trzeba korzystać z paliw kopalnianych, ich zakupu a także budowy kominów i oddzielnych, czy osobnych pomieszczeń na kotłownię.

Praca pomp ciepła jest cicha i bezpieczna, ponieważ nie ma ryzyka wybuchu czy zaczadzenia. Odchodzi również potrzeba uciążliwej obsługi, tak jak w przypadku innych urządzeń. Jedyne co trzeba zrobić to ustawić pracę pompy ciepła dopasowaną do własnych potrzeb.

Darmowa
konsultacja
Zostaw swoje dane, a skontaktujemy się z Tobą!
Ustalimy Twoje potrzeby i przedstawimy indywidualną kalkulację.

  Wysyłając formularz wyrażasz zgodnie na przetwarzanie podanych danych w celu kontaktu oraz przedstawieniu oferty.