Problast – Pompy Ciepła Wentylacja Klimatyzacja

Pompy ciepła Papowo Biskupie

oferta pomp ciepła powietrze-woda dla ogrzewania podłogowego, grzejników i cwu

Pompy ciepła powietrze-woda Papowo Biskupie

Nasza firma działa w branży dostarczania rozwiązań z zakresu montażu Montaże wykonujemy zarówno w domach nowych jak i tych modernizowanych. Zrealizowaliśmy od 2007 już kilka tysięcy inwestycji nie tylko w naszym kraju, ale także za granicą. Wykonywaliśmy realizacje dla inwestorów posiadających budynki mierzące od kilkudziesięciu do kilku tysiecy m2 powierzchni.

Zespół najlepszych specjalistów dobierze odpowiednie rozwiązanie, a następnie wykona profesjonalny montaż.

10lat 10Lat

Dlaczego pompy ciepła?

Pompa ciepła jest chętnie wybieranym rozwiązaniem w miejsce starszych tradycyjnych metod grzewcze (przykładowo: piec pelletowy, węglowy, na gaz czy ekogroszek), a ponad to nie wymaga dodatkowej obsługi i jest także bardzo oszczędny w użytkowaniu. co pozwoli cieszyć się zerowymi rachunkami.

Domy modernizowane

Przeprowadzamy modernizację polegającą na pozbyciu się starego pieca grzewczego, wycięciu starej instalacji, a następnie montażu pompy ciepła razem z nową armaturą hydrauliczną, które zaopatrują dom w ciepłą wodę użytkową i zapewniają ogrzewanie w sposób niewątpliwie bardziej ekonomiczny niż stara instalacja. Zdarzają się takie przypadki, gdzie w domach z uwagi na obecność grzejników stosujemy bufor ciepła, a nawet na życzenie klienta dzielimy budynek na kilka niezależnie sterowanych stref cieplnych. Nasza firma kontroluje zdalnie parametry pracy całego układu, a w przypadku pojawienia się nieprawidłowości nasza specjalna brygada serwisowa dąży do naprawienia problemu w przeciągu 24 godzin.

Nowe domy w miejscowości Papowo Biskupie

W domach nowych wykonanie instalacji systemu grzewczego z pompą ciepła przebiega dużo prościej. Rzecz jasna jest to wykonalne przy zachowaniu pewnych zasad powiązanych z m.in. doborem odpowiednich przekrojów rur jak i sposobu w jaki zostało ułożone ogrzewanie podłogowe. Tych wszystkich elementów staramy się dopilnować podczas budowy domu, koordynując pracę z innymi podwykonawcami w taki sposób aby na końcu po przeprowadzeniu montażu inwestor mógł cieszyć się ekonomicznym i przede wszystkim komfortowym źródłem ciepła.

Inwestycje komercyjne

Ogrzewanie Powietrzną Pompą Ciepła okaże się użyteczne w każdym segmencie budownictwa:

 • restauracje i bary
 • kluby fitness
 • gabinety lekarskie
 • sklepy
 • hale produkcyjne
 • kościoły
 • szkoły
 • hotele
 • hale i magazyny
 • budynku użyteczności publicznej
 • domy jedno i wielorodzinne

Koszty eksploatacji w miejscowości Papowo Biskupie

Moc cieplna, którą otrzymujemy z użytkowania pompy ciepła w stosunku do pobranej z sieci elektrycznej jest około 4 razy większa niż zużyta energia, czyli urządzenie pobierając 1 kW energii elektrycznej dostarcza 4 kW ciepła. Sprawność urządzenia na tym poziomie zapewnia nam bardzo ekonomiczne źródło ogrzewania.

W praktyce całoroczny koszt ogrzewania z cwu nowo wybudowanego domu z ogrzewaniem podłogowym o powierzchni 130m2 to ok 1600-1800zł. Jeśli dodatkowo zdecydujemy się na instalację paneli fotowoltaicznych to rachunki można wyzerować. Ze względu na wykonane przez nas setki inwestycji jesteśmy w stanie zaprezentować te dane, a także przekazać kontakty do naszych klientów, którzy wyrazili na to zgodę.

Weź udział w Programie Czyste Powietrze i skorzystaj z Ulgi Termomodernizacyjnej. Możesz otrzymać nawet 36 tyś zł dofinansowania na montaż pompy ciepła.

Wypełniamy wniosek za Ciebie !

DLACZEGO LICZBA MONTAŻY PC W POLSCE COROCZNIE SIĘ PODWAJA:

 1. Nie ma konieczności tworzenia kotłowni, można zrezygnować z kominów spalinowych i wentylacyjnych, a to znaczy, że obniżamy koszty budowy domu
 2. Nie ma konieczności doprowadzania kosztownej instalacji gazowej do budynku
 3. Przy okazji otrzymujemy funkcję chłodzenia domu
 4. Dostępne są programy rządowe dzięki którym możemy uzyskać zwrot z inwestycji nawet do 90%
 5. Są zupełnie bezobsługowe
 6. Potrafią zająć niezwykle mało miejsca.
 7. Z uwagi na czystość podczas eksploatacji – brak paliwa stałego które brudzi i zajmuje miejsce
 8. niesłyszalne wewnątrz budynku, a jednostkę zewnętrzną aby usłyszeć trzeba się zbliżyć na ok 1-2m , moc akustyczna na poziomie 55dB

Czym są pompy ciepła?

Pompa ciepła to urządzenie, które do swojego działania wykorzystują zasoby naturalne, czyli Odnawialne Źródła Energii, takie jak: wody gruntowe, grunt i powietrze. Żeby pompa ciepła mogła wykorzystać ciepło z zasobów naturalnych, potrzebuje niewielkiej ilości energii elektrycznej do napędzenia procesów oraz do swojego działania. Pompy ciepła dzieli się ze względu na miejsce w którym pozyskuje energię oraz medium grzewcze występujące w systemie grzewczym. Podział według dolnego źródła tj. miejsca z którego pompa pobiera energię wyróżnić możemy poniżej przedstawione rodzaje pomp ciepła:

 • gruntowe – taka pompa pobiera energie z ziemi (gruntu);
 • powietrzne – taka pompa pobiera energie z powietrzna zewnętrznego;
 • wodne – energia pobierana jest ze zbiorników wodnych lub z wód gruntowych.

Z punktu widzenia medium grzewczego, które zlokalizowane jest w budynku, wyróżniamy pompy: powietrze-powietrze, powietrze woda, woda-woda i grunt-woda.

Jak działają pompy ciepła?

Zasada działania ogrzewania pompą ciepła opiera się na odwróconym działaniu lodówki System ogrzewania domu i wody użytkowej z wykorzystaniem pomp ciepła składa się z trzech części:

 • system dystrybucji i przechowywania, dzięki któremu możliwe jest przechowywanie i rozprowadzanie ciepła;
 • pompa ciepła, odzyskuje ciepło z otoczenia sprawiając, że jest ono z powrotem użyteczne;
 • system źródła ciepła, który pozyskuje energię z zasobów naturalnych.

Zależnie od rodzaju pompy ciepła, do systemu źródła wpuszczany jest płyn – jest to najczęściej roztwór glikolu. Roztwór glikolu krąży w systemie źródła ciepła absorbując ciepło ze zbiorników wodnych, wód gruntowych lub gruntu, aby następnie przesłać to ciepło do pompy ciepła. Kiedy jednak mamy do czynienia z pompąpozyskującą ciepło z powietrza, wciągane jest ono przez wentylator, który przesyła je do urządzenia. Warto wiedzieć, że w pompach ciepła znajduje się również gazowy czynnik chłodniczy.

Za pomocą wymiennika ciepła, czyli parownika, pozyskana ze środowiska naturalnego energia jest przekazywana do czynnika chłodniczego, dzięki czemu możliwe jest jego odparowanie.

Para, która powstaje w procesie, jest pobierana przez sprężarkęzwiększającą temperaturę czynnika chłodniczego. Następnie w skraplaczu czynnik w postaci gazowej skrapla się i oddaje ciepło. Ze skraplacza przekazywany jest do zaworu rozprężającego, gdzie zmniejsza się jego ciśnienie przechodzi do stanu ciekłego.

Budynki posiadające odpowiednią instalację grzewczą do instalacji pompy ciepła, są także wyposażone w zasobniki, które są potrzebne do magazynowania ciepła. Najczęściej czynnikiem grzewczym jest woda, czynnik grzewczy przejmuje ciepło ze skraplacza i przekierowuje je do systemu grzewczego, jak grzejniki czy ogrzewanie płaszczyznowe. Odebrane ze skraplacza ciepło jest również przekazywane do zbiornika ciepłej wody użytkowej.

Jakie są zalety wykorzystania pomp ciepła?

Jedną z niewątpliwych zalet pomp ciepła jest ich brak destrukcyjnego wpływu na środowisko. Do ogrzewania domu i wody wykorzystują tylko Odnawialne Źródła Energii, które są niewyczerpalne i są bezpieczne dla środowsika naturalnego. Nie emitują też żadnych szkodliwych substancji i CO2. Trzeba też zaznaczyć, że to także niezwykle ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ nie ma już potrzeby korzystania z paliw kopalnianych, ich kupowania a także budowy kominów i oddzielnych, czy oddzielnych pomieszczeń na kotłownię.

Ich praca jest cicha, a dodatkowo bezpieczna, gdyż nie istnieje ryzyko wybuchu czy zaczadzenia. Nie ma też potrzeby uciążliwej obsługi, tak jak w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Wystarczy jedynie ustawić pracę pompy ciepła, która będzie dopasowana do własnych potrzeb.

Darmowa
konsultacja
Zostaw swoje dane, a skontaktujemy się z Tobą!
Ustalimy Twoje potrzeby i przedstawimy indywidualną kalkulację.

  Wysyłając formularz wyrażasz zgodnie na przetwarzanie podanych danych w celu kontaktu oraz przedstawieniu oferty.