Problast – Pompy Ciepła Wentylacja Klimatyzacja

Pompy ciepła Olsztyn

oferta pomp ciepła powietrze-woda dla ogrzewania podłogowego, grzejników i cwu

Pompy ciepła powietrze-woda Olsztyn

Zajmujemy się realizacją zleceń montażowych Taka inwestycja jest możliwa do zrealizowania w domach nowych jak i modernizowanych. Zrealizowaliśmy od 2007 już kilka tysięcy inwestycji w kraju i za granicą. Nasze realizacje obejmują budynki od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy m2.

Nasz zespół najlepszych specjalistów dobierze odpowiednie rozwiązanie, a następnie wykona profesjonalny montaż.

10lat 10Lat

Dlaczego pompy ciepła?

Pompy ciepła są rozwiązaniem z powodzeniem zastępującym inne tradycyjne rozwiązania grzewcze (np. piec na ekogroszek, gaz, węgiel czy pellet), a przy tym nie wymaga dodatkowej obsługi i jest także niezwykle oszczędny w eksploatacji. Dodatkowo warto także rozważyć montaż fotowoltaiki, co może przyczynić się do osiągnięcia zerowych rachunków.

Domy modernizowane

Modernizacje polegają na usunięciu urządzenia grzewczego i starej instalacji, a w następnym kroku montażu pompy ciepła razem z nową armaturą hydrauliczną, które w bardzo ekonomiczny sposób zapewniają w domu ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową. Zdarzają się takie przypadki, gdzie w domach ze względu na obecność grzejników stosujemy bufor ciepła, a nawet na życzenie klienta dzielimy budynek na kilka niezależnie kontrolowanych stref cieplnych. Parametry pracy całego układu są przez naszą firmę monitorowane zdalnie, a w przypadku wykrycia nieprawidłowości specjalna brygada serwisowa stara się rozwiązać problem w ciągu 24h.

Nowe domy w miejscowości Olsztyn

W domach nowych wykonanie instalacji systemu grzewczego z pompą ciepła przebiega dużo prościej. Oczywiście jest to możliwe przy zachowaniu pewnych zasad związanych z między innymi odpowiednimi przekrojami rur, a także sposobu ułożenia ogrzewania podłogowego. Tych wszystkich elementów staramy się dopilnować już na etapie budowy domu, koordynując działania z innymi podwykonawcami w taki sposób aby na końcu po przeprowadzeniu montażu inwestor mógł cieszyć się ekonomicznym, ale i przede wszystkim komfortowym źródłem ciepła.

Inwestycje komercyjne

Ogrzewanie Powietrzną Pompą Ciepła znajdują zastosowanie w każdym segmencie sektora budowlanego:

 • restauracje i bary
 • kluby fitness
 • gabinety lekarskie
 • sklepy
 • hale produkcyjne
 • kościoły
 • szkoły
 • hotele
 • hale i magazyny
 • budynku użyteczności publicznej
 • domy jedno i wielorodzinne

Koszty eksploatacji w miejscowości Olsztyn

Stosunek mocy cieplnej otrzymanej od pompy ciepła do tej pobranej z sieci elektrycznej potrzebnej do pracy to średniorocznie 3,5-4,5. Taka sprawność urządzeń gwarantuje nam niezwykle oszczędne źródła ogrzewania.

W praktyce całoroczny koszt ogrzewania z cwu nowo wybudowanego domu z ogrzewaniem podłogowym o powierzchni 130 metrów kwadratowych to ok 1600-1800zł. A jeśli dodatkowo zainstalujemy fotowoltaikę to możemy te rachunki wyzerować. Jesteśmy w stanie zaprezentować konkretne dane ze względu na mnogość instalacji, które wykonaliśmy – jest także możliwość kontaktu i wysłuchania opinii naszych klientów, którzy wyrazili na to zgodę.

Skorzystaj z Programu Czyste Powietrze oraz ulgi termomodernizacyjnej i uzyskaj nawet 36 tyś zł dofinansowania do montażu pompy ciepła.

Wniosek wypełnimy za Ciebie!

DLACZEGO LICZBA MONTAŻY PC W POLSCE COROCZNIE SIĘ PODWAJA:

 1. Nie trzeba tworzyć kotłowni, rezygnujemy z kominów spalinowych i wentylacyjnych czyli obniżamy koszt budowy domu
 2. Nie musimy doprowadzać kosztowej instalacji gazowej do budynku
 3. Otrzymujemy przy okazji funkcję chłodzenia domu
 4. Dzięki programom rządowym można uzyskać nawet do 90% dofinansowania
 5. Zupełna bezobsługowość
 6. Zajmują naprawdę mało miejsca
 7. Z uwagi na czystość podczas eksploatacji – brak paliwa stałego które brudzi i zajmuje miejsce
 8. Moc akustyczna na poziomie 55dB sprawia, że urządzenia są niesłyszalne wewnątrz budynku, a do jednostki zewnętrznej trzeba się zbliżyć na około 1 – 2 metrów żeby coś usłyszeć

Czym są pompy ciepła?

Pompy ciepła to urządzenia, które do działania korzystają z zasobów naturalnych, czyli Odnawialnych Źródeł Energii, takich jak: grunt, wody gruntowe i powietrze. W celu wykorzystania ciepła z zasobów naturalnych pompa ciepła potrzebuje małej ilości energii elektrycznej do swojego działania i w celu napędzenia procesów. Pompy ciepła możemy podzielić w zależności od miejsca w którym pozyskuje energię i medium grzewczego, które występuje w instalacji ogrzewania. Podział według dolnego źródła tj. miejsca z którego pompa pobiera energię wyróżnić możemy takie oto rodzaje pomp ciepła:

 • wodne – energia pobierana jest ze zbiorników wodnych lub z wód gruntowych;
 • powietrzne – taka pompa pobiera energie z powietrzna zewnętrznego;
 • gruntowe – energia pobierana jest z ziemi (gruntu).

Patrząc przez pryzmat medium grzewczego, które jest zlokalizowane w budynku, wyróżniamy pompy: powietrze-woda, powietrze-powietrze, grunt-woda i woda-woda.

Jak działają pompy ciepła?

Ogrzewanie przy pomocy pompy ciepła odbywa się na zasadzie odwróconego działania lodówki. W systemach ogrzewania domu i wody użytkowej z wykorzystaniem pomp ciepła występują trzy zasadnicze elementy:

 • pompa ciepła, odzyskuje ciepło z otoczenia i sprawia, że jest ono użyteczne;
 • system źródła ciepłapobierający energię z zasobów naturalnych;
 • system dystrybucji i przechowywania, dzięki któremu możliwe jest przechowywanie i dystrybucja ciepła.

Zależnie od tego jaki rodzaj pompy ciepła został wybrany, do systemu źródła ciepła wpuszczana jest ciecz – jest to najczęściej roztwór glikolu. Roztwór glikolu krąży w systemie źródła ciepła absorbując ciepło z wód gruntowych, zbiorników wodnych lub samego gruntu, aby następnie przesłać to ciepło do pompy ciepła. Jeśli natomiast, kiedy do czynienia mamy z pompą pobierającą ciepło z powietrza, wówczas jest ono zasysane przez wentylator, który przekazuje je do urządzenia. Należy wiedzieć, że w pompie ciepła znajduje się również gazowy czynnik chłodniczy.

Używając parownika, czyli wymiennika ciepła, energia pozyskana z naturalnego środowiska jest przekazywana do czynnika chłodniczego, dzięki czemu możliwe jest jego odparowanie.

Para, która powstaje w procesie, jest pobierana przez sprężarkę, która zwiększa temperaturę czynnika chłodniczego. Następnie ten czynnik w skraplaczu w postaci gazowej ulega skropleniu oddając ciepło. Ze skraplacza trafia do zaworu rozprężającego, gdzie zmniejsza się jego ciśnienie przechodzi w stan ciekły.

Budynki z instalacją pompy ciepła, które posiadają także odpowiednią instalację grzewczą, wyposażone są także w zasobniki potrzebne do magazynowania ciepła. Czynnik grzewczy to najczęściej woda, który przejmuje ciepło ze skraplacza i przekierowuje je do całej instalacji ogrzewania, jak grzejniki czy ogrzewanie płaszczyznowe. Odebrane ze skraplacza ciepło jest także przekazywane do zbiornika ciepłej wody użytkowej.

Jakie są zalety wykorzystania pomp ciepła?

Jedną z niewątpliwych zalet pomp ciepła jest to, że nie wywierają destrukcyjnego wpływu na środowisko naturalne. Do ogrzewania domu i wody użytkowej wykorzystują tylko i wyłącznie Odnawialne Źródła Energii, które są niewyczerpalne i są w pełni bezpieczne dla środowsika naturalnego. Nie emitują też żadnych szkodliwych substancji i CO2. Trzeba też zaznaczyć, że to także całkowice ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ nie ma już potrzeby korzystania z paliw kopalnych, ich zakupu a także budowania kominów i osobnych, czy osobnych pomieszczeń na kotłownię.

Ich praca jest cicha i bezpieczna, ponieważ nie ma ryzyka wybuchu czy zaczadzenia. Nie ma też potrzeby uciążliwej obsługi, tak jak w przypadku innych urządzeń. Wystarczy jedynie ustawić pracę pompy ciepła, która będzie dopasowana do własnych potrzeb.

Darmowa
konsultacja
Zostaw swoje dane, a skontaktujemy się z Tobą!
Ustalimy Twoje potrzeby i przedstawimy indywidualną kalkulację.

  Wysyłając formularz wyrażasz zgodnie na przetwarzanie podanych danych w celu kontaktu oraz przedstawieniu oferty.