Problast – Pompy Ciepła Wentylacja Klimatyzacja

Pompy ciepła Nowy Staw

oferta pomp ciepła powietrze-woda dla ogrzewania podłogowego, grzejników i cwu

Pompy ciepła powietrze-woda Nowy Staw

Jesteśmy firmą , która zajmuje się realizacją montażu Taka inwestycja jest możliwa do zrealizowania w domach nowych jak i modernizowanych. Licząc od roku 2007 zrealizowaliśmy tysiące projektów nie tylko w Polsce, ale również za granicami naszego kraju. Nasze realizacje obejmują budynki od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy m2.

10lat 10Lat

Dlaczego pompy ciepła?

Pompa ciepła jest chętnie wybieranym rozwiązaniem w miejsce starszych tradycyjnych metod ogrzewania (przykładowo: piec pelletowy, węglowy, na gaz czy ekogroszek), a ponad to jest bezobsługowy i jest również niezwykle oszczędny w użytkowaniu. co pozwoli cieszyć się zerowymi rachunkami.

Domy modernizowane

Modernizacje polegają na usunięciu urządzenia grzewczego i starej instalacji, a następnie wykonujemy montaż pompy ciepła razem z nową armaturą hydrauliczną, które w ekonomiczny sposób ogrzewają dom oraz ciepłą wodę użytkową. Zdarza się, gdzie w domach z uwagi na obecność grzejników stosujemy bufor ciepła, a także na życzenie klienta dzielimy budynek na kilka oddzielnie kontrolowanych stref cieplnych. Nasza firma kontroluje zdalnie parametry pracy układu grzewczego, a w sytuacji wystąpienia nieprawidłowości w pracy układu nasz specjalny zespół serwisowy stara się naprawić problem w ciągu dwudziestu czterech godzin.

Nowe domy w miejscowości Nowy Staw

W nowych domach wykonanie instalacji pompy ciepła przebiega znacznie szybciej. Oczywiście jest to możliwe pod warunkiem zachowania pewnych zasad powiązanych z między innymi odpowiednimi przekrojami rur jak i sposobu ułożenia ogrzewania podłogowego. Tych wszystkich elementów staramy się dopilnować podczas budowy domu, koordynując pracę z innymi podwykonawcami tak aby finalnie po przeprowadzeniu montażu nasz klient mógł cieszyć się ekonomicznym, ale i przede wszystkim komfortowym źródłem ogrzewania.

Inwestycje komercyjne

Ogrzewanie Powietrzną Pompą Ciepła okaże się przydatne w każdym segmencie sektora budowlanego:

 • domy jedno i wielorodzinne
 • budynku użyteczności publicznej
 • hale i magazyny
 • hotele
 • szkoły
 • kościoły
 • hale produkcyjne
 • sklepy
 • gabinety lekarskie
 • kluby fitness
 • restauracje i bary

Koszty eksploatacji w miejscowości Nowy Staw

Stosunek mocy cieplnej otrzymanej od pompy ciepła do tej pobranej z sieci elektrycznej potrzebnej do pracy to średniorocznie 3,5-4,5. Sprawność urządzeń na tym poziomie gwarantuje nam niesamowicie ekonomiczne źródło ogrzewania.

W przełożeniu na praktykę, koszty ogrzewania nowo wybudowanego domu o powierzchni 130 metrów kwadratowych z ciepłą wodą użytkową i ogrzewaniem podłogowym to około 1600 – 1800 zł rocznie. Jeśli dodatkowo zdecydujemy się na montaż paneli fotowoltaicznych to rachunki można wyzerować. Jesteśmy w stanie zaprezentować konkretne dane ze względu na mnogość projektów, które wykonaliśmy – jest także możliwość kontaktu i zasięgnięcia opinii naszych klientów, którzy wyrazili na to zgodę.

Weź udział w Programie Czyste Powietrze i skorzystaj z Ulgi Termomodernizacyjnej. Możesz otrzymać nawet 36 tyś zł dofinansowania na montaż pompy ciepła.

Wypełniamy wniosek za Ciebie !

DLACZEGO LICZBA MONTAŻY PC W POLSCE COROCZNIE SIĘ PODWAJA:

 1. Nie trzeba tworzyć kotłowni, można zrezygnować z kominów spalinowych i wentylacyjnych czyli obniżamy koszt budowy domu
 2. Nie ma konieczności doprowadzania kosztownej instalacji gazowej do budynku
 3. Otrzymujemy przy okazji funkcję chłodzenia domu
 4. Dostępne są programy rządowe dzięki którym możemy uzyskać zwrot z inwestycji nawet do 90%
 5. Są zupełnie bezobsługowe
 6. Potrafią zająć niezwykle mało miejsca.
 7. Z uwagi na czystość podczas eksploatacji – brak paliwa stałego które brudzi i zajmuje miejsce
 8. Moc akustyczna na poziomie 55dB sprawia, że urządzenia są niesłyszalne wewnątrz budynku, a do jednostki zewnętrznej trzeba się zbliżyć na około 1 – 2 metrów żeby coś usłyszeć

Czym są pompy ciepła?

Pompa ciepła jest urządzeniem, które do działania wykorzystują zasoby naturalne, czyli Odnawialne Źródła Energii, takie jak: grunt, wody gruntowe i powietrze. W celu wykorzystania ciepła z zasobów naturalnych pompa ciepła wymaga małej ilości energii elektrycznej do swojego działania i w celu napędzenia procesów. Pompy ciepła możemy podzielić w zależności od miejsca pozyskiwania energii i medium grzewcze, które występuje w systemie ogrzewania. Ze względu na dolne źródło, czyli miejsce pozyskiwania energii rozróżniamy pompy ciepła:

 • gruntowe – taka pompa pobiera energie z gruntu;
 • powietrzne – energia pozyskiwana jest z powietrza na zewnątrz;
 • wodne – taka pompa pozyskuje energie ze zbiorników wodnych lub z wód gruntowych.

Patrząc przez pryzmat medium grzewczego, które jest usytuowane w budynku, wyróżniamy pompy: woda-woda, powietrze-woda, powietrze-powietrze i grunt-woda.

Jak działają pompy ciepła?

Ogrzewanie za pomocą pompy ciepła może funkcjonować dzięki odwróceniu zasady działania lodówki. W instalacjach ogrzewania domu i wody użytkowej z wykorzystaniem pomp ciepła występują trzy zasadnicze elementy:

 • system dystrybucji i przechowywania, dzięki któremu możliwe jest przechowywanie i dystrybucja ciepła;
 • pompa ciepła, która odzyskuje ciepło z otoczenia sprawiając, że jest ono z powrotem użyteczne;
 • system źródła ciepła, który pobiera energię z zasobów naturalnych.

Zależnie od rodzaju pompy ciepła, do systemu źródła wpuszczany jest płyn, jest to najczęściej roztwór glikolu, który krążąc w systemie absorbuje ciepło z wód gruntowych, zbiorników wodnych lub samego gruntu, a potem przekazuje je do pompy ciepła. Jeśli natomiast, kiedy do czynienia mamy z pompą, która pozyskuje ciepło z powietrza, wówczas jest ono wciągane przez wentylator, który przekazuje je do urządzenia. Należy także zaznaczyć, że w pompie ciepła znajduje się także gazowy czynnik chłodniczy.

Za pomocą wymiennika ciepła, czyli parownika, pozyskana ze środowiska naturalnego energia jest przekazywana do czynnika chłodniczego. Dzięki temu możliwe jest jego odparowanie.

Sprężarka pobiera powstałą w procesie parę, dzięki czemu możliwe jest podniesienie temperatury czynnika chłodniczego. Następnie ten czynnik w skraplaczu w postaci gazowej skrapla się oddając ciepło. Stamtąd przekazywany jest do zaworu rozprężającego, gdzie zmniejsza się jego ciśnienie i zmienia się w stan ciekły.

Budynki z instalacją pompy ciepła, które posiadają także odpowiednią instalację grzewczą, wyposażone są również w zasobniki potrzebne do magazynowania ciepła. Czynnikiem grzewczym najczęściej jest woda, który przejmuje ciepło ze skraplacza i przekazuje je do całej instalacji ogrzewania, jak grzejniki czy ogrzewanie płaszczyznowe. Przekazuje je również do zbiornika ciepłej wody użytkowej.

Jakie są zalety wykorzystania pomp ciepła?

Jedną z największych zalet pomp ciepła jest ich brak destrukcyjnego wpływu na środowisko naturalne. W celu ogrzania domu i wody użytkowej używają jedynie Odnawialne Źródła Energii, które się nie kończą i są bezpieczne dla naturalnego środowiska. Nie emitują też szkodliwych substancji i CO2. To także w pełni ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ nie ma potrzeby korzystania z paliw kopalnych, ich zakupu a także budowy kominów i osobnych, czy osobnych pomieszczeń na kotłownię.

Ich praca jest cicha, a dodatkowo bezpieczna, ponieważ nie istnieje ryzyko wybuchu czy zaczadzenia. Odchodzi też potrzeba uciążliwej obsługi, tak jak w przypadku tradycyjnych urządzeń. Jedyne co trzeba zrobić to ustawić pracę pompy ciepła dopasowaną do własnych potrzeb.

Darmowa
konsultacja
Zostaw swoje dane, a skontaktujemy się z Tobą!
Ustalimy Twoje potrzeby i przedstawimy indywidualną kalkulację.

  Wysyłając formularz wyrażasz zgodnie na przetwarzanie podanych danych w celu kontaktu oraz przedstawieniu oferty.