Problast – Pompy Ciepła Wentylacja Klimatyzacja

Pompy ciepła Młynary

oferta pomp ciepła powietrze-woda dla ogrzewania podłogowego, grzejników i cwu

Pompy ciepła powietrze-woda Młynary

Nasza firma zajmuje się realizacją inwestycji związanych z montażem Montaże wykonujemy zarówno w domach nowych jak i tych modernizowanych. Od roku 2007 zrealizowaliśmy już kilka tysięcy montaży w kraju i za granicą. Wykonywaliśmy realizacje dla klientów będących właścicielami budynków mierzących od kilkudziesięciu do kilku tysiecy metrów kwadratowych.

Nasz zespół najlepszych profesjonalistów dobierze odpowiednie rozwiązanie, a następnie wykona profesjonalny montaż.

10lat 10Lat

Dlaczego pompy ciepła?

Ponieważ pompy ciepła to sprawdzone rozwiązanie, które dobrze zastępuje starsze metody ogrzewania (przykładowo: piec pelletowy, węglowy, na gaz czy ekogroszek), a jednocześnie jest bezobsługowy i jest również niezwykle oszczędny w eksploatacji. Ponad to można także rozważyć zainstalowanie paneli fotowoltaicznych, co może pozwolić na osiągnięcie zerowych rachunków.

Domy modernizowane

Modernizacje polegają na pozbyciu się urządzenia grzewczego i starej instalacji, a następnie przeprowadzamy montaż powietrznej pompy ciepła wraz z nową armaturą hydrauliczną, które w bardzo ekonomiczny sposób ogrzewają dom oraz ciepłą wodę użytkową. Występują takie sytuacje, że w domach z uwagi na obecność grzejników stosujemy bufor ciepła, a także na życzenie klienta dzielimy budynek na kilka niezależnie sterowanych stref grzewczych. Nasza firma kontroluje zdalnie parametry działania całego systemu, a w sytuacji wykrycia nieprawidłowości w pracy systemu nasza specjalna brygada serwisowa stara się naprawić problem w przeciągu 24h.

Nowe domy w miejscowości Młynary

W domach nowych montaż pompy ciepła przebiega znacznie szybciej. Oczywiście jest to możliwe pod warunkiem zachowania pewnych zasad związanych z międzyinnymi doborem odpowiednich przekrojów rur jak i sposobu w jaki zostało ułożone ogrzewanie podłogowe. Staramy się dopilnować tych wszystkich elementów już na etapie budowy domu, koordynując pracę z innymi podwykonawcami w taki sposób aby finalnie po wykonaniu montażu inwestor mógł cieszyć się ekonomicznym i przede wszystkim komfortowym źródłem ciepła.

Inwestycje komercyjne

Instalacje z Powietrzną Pompą Ciepła z pewnością znajdą zastosowanie w każdym segmencie sektora budowlanego:

 • domy jedno i wielorodzinne
 • budynku użyteczności publicznej
 • hale i magazyny
 • hotele
 • szkoły
 • kościoły
 • hale produkcyjne
 • sklepy
 • gabinety lekarskie
 • kluby fitness
 • restauracje i bary

Koszty eksploatacji w miejscowości Młynary

Stosunek mocy cieplnej otrzymanej od pompy ciepła do tej pobranej z sieci elektrycznej potrzebnej do pracy to średniorocznie 3,5-4,5. Taka sprawność urządzeń gwarantuje nam niezwykle oszczędne źródła ogrzewania.

W przełożeniu na praktykę, koszt ogrzewania nowo wybudowanego domu o powierzchni 130 metrów kwadratowych z ciepłą wodą użytkową i ogrzewaniem podłogowym to około 1600 – 1800 zł rocznie. A jeśli dodatkowo zainstalujemy panele fotowoltaiczne to możemy te rachunki wyzerować. Ze względu na wykonane przez nas setki montaży możemy zaprezentować te dane, a nawet przekazać kontakty do naszych klientów, którzy wyrazili na to zgodę.

Weź udział w Programie Czyste Powietrze i skorzystaj z Ulgi Termomodernizacyjnej. Możesz otrzymać nawet 36 tyś zł dofinansowania na montaż pompy ciepła.

Wniosek wypełnimy za Ciebie!

DLACZEGO LICZBA MONTAŻY PC W POLSCE COROCZNIE SIĘ PODWAJA:

 1. Nie ma konieczności tworzenia kotłowni, można zrezygnować z kominów spalinowych i wentylacyjnych, a to znaczy, że obniżamy koszty budowy domu
 2. Nie ma konieczności doprowadzania kosztownej instalacji gazowej do budynku
 3. Przy okazji otrzymujemy funkcję chłodzenia domu
 4. Dostępne są programy rządowe dzięki którym możemy uzyskać zwrot z inwestycji nawet do 90%
 5. Zupełna bezobsługowość
 6. Potrafią zająć niezwykle mało miejsca.
 7. Dzięki czystości eksploatacji i braku konieczności stosowania paliwa stałego, które brudzi i zajmuje dodatkowe miejsce
 8. niesłyszalne wewnątrz budynku, a jednostkę zewnętrzną aby usłyszeć trzeba się zbliżyć na ok 1-2m , moc akustyczna na poziomie 55dB

Czym są pompy ciepła?

Pompy ciepła są urządzeniami, które do działania korzystają z zasobów naturalnych, czyli Odnawialnych Źródeł Energii, takich jak: wody gruntowe, grunt i powietrze. Aby pompa ciepła mogła wykorzystać ciepło z zasobów naturalnych, potrzebuje nieznacznej ilości energii elektrycznej do napędzenia procesów oraz do swojego działania. Pompy ciepła rozróżnia się w zależności od miejsca w którym pozyskuje energię i medium grzewczego, które występuje w instalacji ogrzewania. Podział według dolnego źródła tj. miejsca pozyskiwania energii wyróżnić możemy następujące rodzaje pomp ciepła:

 • powietrzne – taka pompa pozyskuje energie z powietrzna zewnętrznego;
 • gruntowe – energia pozyskiwana jest z ziemi (gruntu);
 • wodne – taka pompa pozyskuje energie ze zbiorników wodnych lub z wód gruntowych.

Z punktu widzenia medium grzewczego, które zlokalizowane jest w budynku, wyróżniamy pompy: powietrze-woda, powietrze-powietrze, grunt-woda i woda-woda.

Jak działają pompy ciepła?

Ogrzewanie z użytkowania pompy ciepła funkcjonuje dzięki odwróceniu zasady działania lodówki. Instalacja ogrzewania domu i wody użytkowej korzystający z pomp ciepła składa się z trzech części:

 • pompa ciepła, która odzyskuje ciepło z otoczenia sprawiając, że jest ono z powrotem użyteczne;
 • system źródła ciepła, który pozyskuje energię z zasobów naturalnych;
 • system dystrybucji i przechowywania, dzięki któremu możliwe jest przechowywanie i dystrybucja ciepła.

W zależności od rodzaju pompy ciepła, do systemu źródła ciepła wpuszczany jest płyn – jest to najczęściej roztwór glikolu. Roztwór glikolu krąży w systemie źródła ciepła absorbując ciepło z wód gruntowych, zbiorników wodnych lub samego gruntu, aby następnie przesłać to ciepło do pompy ciepła. Jeśli natomiast, kiedy do czynienia mamy z pompą pobierającą ciepło z powietrza, wówczas jest ono zasysane przez wentylator, który przesyła je do urządzenia. Warto wiedzieć, że w pompach ciepła znajduje się również gazowy czynnik chłodniczy.

Za pomocą wymiennika ciepła, czyli parownika, pozyskana z naturalnego środowiska energia jest przekazywana do czynnika chłodniczego. Dzięki temu możliwe jest jego odparowanie.

Powstająca w procesie para jest pobierana przez sprężarkęzwiększającą temperaturę czynnika chłodniczego. Następnie czynnik w skraplaczu w postaci gazowej skrapla się oddając ciepło. Stamtąd trafia do zaworu rozprężnego, gdzie zmniejsza się jego ciśnienie przechodzi w stan ciekły.

Budynki z instalacją pompy ciepła, które posiadają także odpowiednią instalację grzewczą, wyposażone są także w zasobniki potrzebne do magazynowania ciepła. Czynnik grzewczy to najczęściej woda, który odbiera ciepło ze skraplacza i przekierowuje je do instalacji grzewczej, jak grzejniki czy ogrzewanie płaszczyznowe. Odebrane ze skraplacza ciepło jest także przesyłane do zbiornika ciepłej wody użytkowej.

Jakie są zalety wykorzystania pomp ciepła?

Jedną z niewątpliwych zalet pomp ciepła jest to, że nie wywierają destrukcyjnego wpływu na środowisko. Do ogrzewania domu i wody użytkowej wykorzystywane są tylko i wyłącznie Odnawialne Źródła Energii, które się nie kończą i są bezpieczne dla natury. Nie emitują też szkodliwych substancji i CO2. Trzeba też zaznaczyć, że to również ekonomiczne rozwiązanie, gdyż nie ma potrzeby korzystania z paliw kopalnych, ich kupowania oraz budowy kominów i osobnych, czy osobnych pomieszczeń na kotłownię.

Pompy ciepła pracują cicho i bezpiecznie, ponieważ nie ma ryzyka wybuchu czy zaczadzenia. Nie ma także potrzeby uciążliwej obsługi, tak jak w przypadku tradycyjnych urządzeń. Jedyne co trzeba zrobić to ustawić pracę pompy ciepła dopasowaną do własnych potrzeb.

Darmowa
konsultacja
Zostaw swoje dane, a skontaktujemy się z Tobą!
Ustalimy Twoje potrzeby i przedstawimy indywidualną kalkulację.

  Wysyłając formularz wyrażasz zgodnie na przetwarzanie podanych danych w celu kontaktu oraz przedstawieniu oferty.