Problast – Pompy Ciepła Wentylacja Klimatyzacja

Pompy ciepła Miastko

oferta pomp ciepła powietrze-woda dla ogrzewania podłogowego, grzejników i cwu

Pompy ciepła powietrze-woda Miastko

Nasza firma działa w branży dostarczania rozwiązań z zakresu montażu Taka inwestycja jest możliwa do zrealizowania w domach nowych jak i modernizowanych. Licząc od roku 2007 zrealizowaliśmy kilka tysięcy montaży tak za granicą jak i w Polsce. Wykonywaliśmy realizacje dla inwestorów będących właścicielami nieruchomości mierzących od kilkudziesięciu do kilku tysiecy m2 powierzchni.

Nasz zespół najlepszych profesjonalistów dobierze odpowiednie rozwiązanie, a następnie wykona profesjonalny montaż.

10lat 10Lat

Dlaczego pompy ciepła?

Pompa ciepła jest chętnie wybieranym rozwiązaniem w miejsce starszych tradycyjnych metod ogrzewania (np. piec na ekogroszek, gaz, węgiel czy pellet), a przy tym nie potrzebuje dodatkowej obsługi i jest także niesamowicie oszczędny w eksploatacji. Ponad to można też zastanowić się nad zainstalowaniem paneli słonecznych, co może przyczynić się do osiągnięcia zerowych rachunków.

Domy modernizowane

Modernizacje polegają na usunięciu starego urządzenia grzewczego, wycięciu starej instalacji, a w następnym kroku montażu pompy ciepła razem z nową instalacją hydrauliczną, które w bardzo ekonomiczny sposób ogrzewają dom oraz ciepłą wodę użytkową. W sytuacji, kiedy w domu są obecne także grzejniki stosujemy tzw. bufor ciepła, a także na życzenie klienta wykonujemy podział budynku na kilka oddzielnie kontrolowanych stref ciepła. Parametry działania systemu grzewczego są przez naszą firmę kontrolowane zdalnie, a w sytuacji wystąpienia nieprawidłowości w pracy układu specjalna brygada serwisowa dąży do naprawienia problemu w ciągu 24 godzin.

Nowe domy w miejscowości Miastko

W nowych domach wykonanie instalacji pompy ciepła jest dużo łatwiejszy. Oczywiście jest to wykonalne pod warunkiem zachowania pewnych zasad powiązanych z międzyinnymi odpowiednimi przekrojami rur, a także sposobu w jaki zostało ułożone ogrzewanie podłogowe. Tych wszystkich elementów staramy się dopilnować podczas budowy domu, koordynując pracę z pozostałymi podwykonawcami tak aby finalnie po przeprowadzeniu montażu inwestor mógł cieszyć się ekonomicznym, ale i przede wszystkim komfortowym źródłem ogrzewania.

Inwestycje komercyjne

Instalacje z Powietrzną Pompą Ciepła okaże się użyteczne w każdym segmencie budownictwa:

 • domy jedno i wielorodzinne
 • budynku użyteczności publicznej
 • hale i magazyny
 • hotele
 • szkoły
 • kościoły
 • hale produkcyjne
 • sklepy
 • gabinety lekarskie
 • kluby fitness
 • restauracje i bary

Koszty eksploatacji w miejscowości Miastko

Stosunek mocy cieplnej otrzymanej od pompy ciepła do tej pobranej z sieci elektrycznej potrzebnej do pracy to średniorocznie 3,5-4,5. Sprawność urządzenia na tym poziomie gwarantuje nam bardzo oszczędne źródło ogrzewania.

W praktyce całoroczny koszt ogrzewania z cwu nowo wybudowanego domu z ogrzewaniem podłogowym o powierzchni 130 metrów kwadratowych to ok 1600-1800zł. A jeśli dodatkowo zainstalujemy fotowoltaikę możemy te rachunki wyzerować. Z uwagi na zrealizowane przez nas setki inwestycji jesteśmy w stanie przedstawić te dane, a także przekazać kontakty do naszych klientów, którzy wyrazili na to zgodę.

Skorzystaj z Programu Czyste Powietrze oraz ulgi termomodernizacyjnej i uzyskaj nawet 36000 zł dofinansowania do montażu pompy ciepła.

Wniosek wypełnimy za Ciebie!

DLACZEGO LICZBA MONTAŻY PC W POLSCE COROCZNIE SIĘ PODWAJA:

 1. Nie ma konieczności tworzenia kotłowni, rezygnujemy z kominów spalinowych i wentylacyjnych czyli obniżamy koszt budowy domu
 2. Nie musimy doprowadzać kosztowej instalacji gazowej do budynku
 3. Funkcję chłodzenia domu otrzymujemy dodatkowo
 4. Dzięki programom rządowym można uzyskać nawet do 90% dofinansowania
 5. Są zupełnie bezobsługowe
 6. Zajmują naprawdę mało miejsca
 7. Z uwagi na czystość podczas eksploatacji – brak paliwa stałego które brudzi i zajmuje miejsce
 8. Moc akustyczna na poziomie 55dB sprawia, że urządzenia są niesłyszalne wewnątrz budynku, a do jednostki zewnętrznej trzeba się zbliżyć na około 1 – 2 metrów żeby coś usłyszeć

Czym są pompy ciepła?

Pompa ciepła to urządzenie, które do swojego działania wykorzystują zasoby naturalne, czyli Odnawialne Źródła Energii, takie jak: powietrze, grunt i wody gruntowe. Aby pompa ciepła mogła wykorzystać ciepło z zasobów naturalnych, wymaga małej ilości energii elektrycznej do napędzenia procesów oraz do swojego działania. Pompy ciepła możemy podzielić w zależności od miejsca w którym pozyskuje energię i medium grzewczego, które występuje w instalacji ogrzewania. Podział według dolnego źródła tj. miejsca pozyskiwania energii wyróżnić możemy poniżej przedstawione rodzaje pomp ciepła:

 • wodne – energia pozyskiwana jest z wód gruntowych lub ze zbiorników wodnych;
 • powietrzne – taka pompa pozyskuje energie z powietrzna zewnętrznego;
 • gruntowe – energia pozyskiwana jest z ziemi.

Patrząc przez pryzmat medium grzewczego, które zlokalizowane jest w budynku, wyróżniamy pompy: woda-woda, powietrze-woda, powietrze-powietrze i grunt-woda.

Jak działają pompy ciepła?

System ogrzewania pompą ciepła może działać dzięki odwróceniu zasady działania lodówki. Instalacja grzewcza domu i wody użytkowej z wykorzystaniem pomp ciepła jest złożony z trzech elementów:

 • pompa ciepła, odzyskuje ciepło z otoczenia i sprawia, że jest ono użyteczne;
 • system źródła ciepłapozyskujący energię z zasobów naturalnych;
 • system dystrybucji i przechowywania, dzięki któremu możliwe jest magazynowanie i rozprowadzanie ciepła.

W zależności od rodzaju pompy ciepła, do systemu źródła wpuszczany jest płyn, najczęściej jest to roztwór glikolu, który krąży i absorbuje ciepło ze zbiorników wodnych, wód gruntowych lub gruntu, a następnie przekazuje je do pompy ciepła. Kiedy jednak mamy do czynienia z pompą, która pozyskuje ciepło z powietrza, zasysane jest ono przez wentylator, który przekazuje je do urządzenia. Warto wiedzieć, że w pompach ciepła znajduje się również gazowy czynnik chłodniczy.

Używając parownika, czyli wymiennika ciepła, pozyskana z naturalnego środowiska energia jest przekazywana do czynnika chłodniczego, dzięki czemu możliwe jest jego odparowanie.

Sprężarka pobiera powstałą w procesie parę, dzięki czemu możliwe jest podniesienie temperatury czynnika chłodniczego. W następnym etapie, czynnik ten będąc w postaci gazowej skrapla się w skraplaczu i oddaje ciepło. Stamtąd trafia do zaworu rozprężnego, gdzie zmniejsza się jego ciśnienie przechodzi w stan ciekły.

Budynki z instalacją pompy ciepła, które posiadają także odpowiednią instalację grzewczą, wyposażone są także w zasobniki potrzebne w celu magazynowania ciepła. Czynnikiem grzewczym najczęściej jest woda, który odbiera ciepło ze skraplacza i przekazuje je do instalacji grzewczej, jak grzejniki czy ogrzewanie płaszczyznowe. Przesyła je także do zbiornika ciepłej wody użytkowej.

Jakie są zalety wykorzystania pomp ciepła?

Dużą zaletą pomp ciepła jest ich brak destrukcyjnego wpływu na naturalne środowisko. Do ogrzewania domu i wody użytkowej używane są tylko Odnawialne Źródła Energii, które się nie kończą i są w pełni bezpieczne dla środowiska. Ponad to nie emitują szkodliwych substancji i CO2. To również rozwiązanie ekonomiczne, ponieważ nie ma potrzeby korzystania z paliw kopalnianych, ich zakupu a także budowania kominów i osobnych, czy osobnych pomieszczeń na kotłownię.

Pompy ciepła pracują cicho i bezpiecznie, gdyż nie ma ryzyka wybuchu czy zaczadzenia. Nie ma także potrzeby uciążliwej obsługi, tak jak w przypadku innych urządzeń. Wystarczy jedynie ustawić pracę pompy ciepła dopasowaną do własnych potrzeb.

Darmowa
konsultacja
Zostaw swoje dane, a skontaktujemy się z Tobą!
Ustalimy Twoje potrzeby i przedstawimy indywidualną kalkulację.

  Wysyłając formularz wyrażasz zgodnie na przetwarzanie podanych danych w celu kontaktu oraz przedstawieniu oferty.