Problast – Pompy Ciepła Wentylacja Klimatyzacja

Pompy ciepła Lubawa

oferta pomp ciepła powietrze-woda dla ogrzewania podłogowego, grzejników i cwu

Pompy ciepła powietrze-woda Lubawa

Nasza firma działa w branży dostarczania rozwiązań z zakresu montażu Montaże wykonujemy zarówno w domach nowych jak i tych modernizowanych. Od roku 2007 zrealizowaliśmy już tysiące projektów nie tylko w naszym kraju, ale także za granicą. Wykonywaliśmy realizacje dla inwestorów będących właścicielami nieruchomości mierzących od kilkudziesięciu do kilku tysiecy m2.

Nasz zespół najlepszych specjalistów dobierze odpowiednie rozwiązanie, a następnie wykona profesjonalny montaż.

10lat 10Lat

Dlaczego pompy ciepła?

Pompy ciepła są rozwiązaniem z powodzeniem zastępującym inne tradycyjne metody ogrzewania (np. piec pelletowy, węglowy, na gaz czy ekogroszek), a przy tym jest bezobsługowy i jest także bardzo oszczędny w użytkowaniu. Jeśli dodatkowo rozważymy wsparcie w formie energii ze słońca (fotowoltaiki) możemy osiągnąć rachunki na zerowym poziomie..

Domy modernizowane

Przeprowadzamy modernizację polegającą na pozbyciu się starego źródła grzewczego, wycięciu starej instalacji, a w następnym kroku montażu pompy ciepła wraz z nową instalacją hydrauliczną, które ekonomicznie ogrzewają dom oraz ciepłą wodę użytkową. Zdarzają się takie przypadki, że w domach z uwagi na obecność grzejników stosujemy bufor ciepła, a także na życzenie klienta dzielimy budynek na kilka niezależnie sterowanych stref ciepła. Nasza firma zdalnie kontroluje parametry działania systemu grzewczego, a w razie wystąpienia nieprawidłowości w pracy systemu nasza specjalna brygada serwisowa stara się rozwiązać problem w przeciągu 24h.

Nowe domy w miejscowości Lubawa

W nowych domach wykonanie instalacji pompy ciepła jest dużo łatwiejszy. Oczywiście jest to możliwe przy zachowaniu pewnych określonych zasad związanych z między innymi doborem odpowiednich przekrojów rur jak i sposobu ułożenia ogrzewania podłogowego. Staramy się dopilnować tych wszystkich elementów podczas budowy domu, koordynując działania z innymi podwykonawcami tak aby na końcu po wykonaniu montażu inwestor mógł cieszyć się ekonomicznym, ale i przede wszystkim komfortowym źródłem ciepła.

Inwestycje komercyjne

Ogrzewanie Powietrzną Pompą Ciepła okaże się przydatne we wszystkich segmentach sektora budowlanego:

 • domy jedno i wielorodzinne
 • budynku użyteczności publicznej
 • hale i magazyny
 • hotele
 • szkoły
 • kościoły
 • hale produkcyjne
 • sklepy
 • gabinety lekarskie
 • kluby fitness
 • restauracje i bary

Koszty eksploatacji w miejscowości Lubawa

Stosunek mocy cieplnej otrzymanej od pompy ciepła do tej pobranej z sieci elektrycznej potrzebnej do pracy to średniorocznie 3,5-4,5. Sprawność urządzenia na tym poziomie gwarantuje nam niesamowicie oszczędne źródło ogrzewania.

W przełożeniu na praktykę, koszt ogrzewania nowo wybudowanego domu o powierzchni 130 metrów kwadratowych z ciepłą wodą użytkową i ogrzewaniem podłogowym to około 1600 – 1800 zł rocznie. A jeśli dodatkowo zainstalujemy fotowoltaikę to możemy te rachunki wyzerować. Jesteśmy w stanie zaprezentować konkretne dane ze względu na mnogość projektów, które wykonaliśmy – istnieje także możliwość kontaktu i zasięgnięcia opinii naszych klientów, którzy wyrazili na to zgodę.

Weź udział w Programie Czyste Powietrze i skorzystaj z Ulgi Termomodernizacyjnej. Możesz otrzymać nawet 36 tyś zł dofinansowania na montaż pompy ciepła.

Wniosek wypełnimy za Ciebie!

DLACZEGO LICZBA MONTAŻY PC W POLSCE COROCZNIE SIĘ PODWAJA:

 1. Nie ma konieczności tworzenia kotłowni, można zrezygnować z kominów spalinowych i wentylacyjnych, a to znaczy, że obniżamy koszty budowy domu
 2. Nie ma konieczności doprowadzania kosztownej instalacji gazowej do budynku
 3. Funkcję chłodzenia domu otrzymujemy dodatkowo
 4. Dzięki programom rządowym można uzyskać nawet do 90% dofinansowania
 5. Zupełna bezobsługowość
 6. Potrafią zająć niezwykle mało miejsca.
 7. Dzięki czystości eksploatacji i braku konieczności stosowania paliwa stałego, które brudzi i zajmuje dodatkowe miejsce
 8. Moc akustyczna na poziomie 55dB sprawia, że urządzenia są niesłyszalne wewnątrz budynku, a do jednostki zewnętrznej trzeba się zbliżyć na około 1 – 2 metrów żeby coś usłyszeć

Czym są pompy ciepła?

Pompa ciepła jest urządzeniem, które do swojego działania wykorzystują zasoby naturalne, czyli Odnawialne Źródła Energii, takie jak: grunt, wody gruntowe i powietrze. W celu wykorzystania ciepła z zasobów naturalnych pompa ciepła wymaga nieznacznej ilości energii elektrycznej do swojego działania i w celu napędzenia procesów. Pompy ciepła rozróżnia się w zależności od miejsca pozyskiwania energii i medium grzewcze, które występuje w układzie ogrzewania. Podział według dolnego źródła tj. miejsca z którego pompa pobiera energię wyróżnić możemy takie oto rodzaje pomp ciepła:

 • wodne – taka pompa pozyskuje energie ze zbiorników wodnych lub z wód gruntowych;
 • powietrzne – energia pobierana jest z powietrza na zewnątrz;
 • gruntowe – energia pozyskiwana jest z gruntu.

Patrząc przez pryzmat medium grzewczego, które zlokalizowane jest w budynku, wyróżniamy pompy: powietrze-woda, powietrze-powietrze, grunt-woda i woda-woda.

Jak działają pompy ciepła?

Zasada działania ogrzewania pompą ciepła opiera się na odwróconym działaniu lodówki Układ grzewczy domu i wody użytkowej wykorzystujący pompy ciepła jest zbudowany z trzech zasadniczych elementów:

 • system dystrybucji i przechowywania, dzięki któremu możliwe jest przechowywanie i dystrybucja ciepła;
 • pompa ciepła, odzyskuje ciepło z otoczenia sprawiając, że jest ono z powrotem użyteczne;
 • system źródła ciepłapozyskujący energię z zasobów naturalnych.

Zależnie od tego jaki rodzaj pompy ciepła został wybrany, do systemu źródła wpuszczana jest ciecz – najczęściej jest to roztwór glikolu. Roztwór glikolu krąży w systemie źródła ciepła absorbując ciepło ze zbiorników wodnych, wód gruntowych lub gruntu, aby następnie przesłać to ciepło do pompy ciepła. Kiedy jednak mamy do czynienia z pompą, która pobiera ciepło z powietrza, zasysane jest ono przez wentylator, który przesyła je do urządzenia. Warto także zaznaczyć, że w pompach ciepła znajduje się również gazowy czynnik chłodniczy.

Za pomocą wymiennika ciepła, czyli parownika, pozyskana ze środowiska naturalnego energia jest przekazywana do czynnika chłodniczego, dzięki czemu możliwe jest jego odparowanie.

Powstająca w procesie para jest pobierana przez sprężarkęzwiększającą temperaturę czynnika chłodniczego. Następnie w skraplaczu ten czynnik w postaci gazowej ulega skropleniu oddając ciepło. Ze skraplacza przekazywany jest do zaworu rozprężnego, gdzie zmniejsza się jego ciśnienie przechodzi do stanu ciekłego.

Budynki posiadające odpowiednią instalację grzewczą do instalacji pompy ciepła, są także wyposażone w zasobniki, które są potrzebne do magazynowania ciepła. Najczęściej czynnikiem grzewczym jest woda, który przejmuje ciepło ze skraplacza i przekazuje je do całego systemu ogrzewania, jak grzejniki czy ogrzewanie płaszczyznowe. Przesyła je także do zbiornika ciepłej wody użytkowej.

Jakie są zalety wykorzystania pomp ciepła?

Ogromną zaletą pomp ciepła jest ich brak destrukcyjnego wpływu na środowisko. Do ogrzewania domu i wody użytkowej wykorzystują jedynie Odnawialne Źródła Energii, które są nieskończone i są w pełni bezpieczne dla środowiska. Ponad to nie emitują szkodliwych substancji i CO2. Trzeba też zaznaczyć, że to również rozwiązanie bardzo ekonomiczne, ponieważ nie ma już potrzeby korzystania z paliw kopalnianych, ich kupowania oraz budowania kominów i osobnych, czy oddzielnych pomieszczeń na kotłownię.

Pompy ciepła pracują cicho i bezpiecznie, ponieważ nie istnieje ryzyko wybuchu czy zaczadzenia. Nie ma również potrzeby uciążliwej obsługi, tak jak w przypadku innych urządzeń. Wystarczy jedynie ustawić pracę pompy ciepła dopasowaną do własnych potrzeb.

Darmowa
konsultacja
Zostaw swoje dane, a skontaktujemy się z Tobą!
Ustalimy Twoje potrzeby i przedstawimy indywidualną kalkulację.

  Wysyłając formularz wyrażasz zgodnie na przetwarzanie podanych danych w celu kontaktu oraz przedstawieniu oferty.