Problast – Pompy Ciepła Wentylacja Klimatyzacja

Pompy ciepła Łabiszyn

oferta pomp ciepła powietrze-woda dla ogrzewania podłogowego, grzejników i cwu

Pompy ciepła powietrze-woda Łabiszyn

Nasza firma zajmuje się realizacją zleceń montażu Taka inwestycja jest możliwa do zrealizowania w domach nowych jak i modernizowanych. Licząc od roku 2007 zrealizowaliśmy kilka tysięcy inwestycji w kraju i za granicą. Nasze realizacje obejmują budynki od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy m2 powierzchni.

10lat 10Lat

Dlaczego pompy ciepła?

Ponieważ pompy ciepła to sprawdzone rozwiązanie, które dobrze zastępuje starsze metody grzewcze (np. piec pelletowy, węglowy, na gaz czy ekogroszek), a jednocześnie jest bezobsługowy i jest także niesamowicie oszczędny w użytkowaniu. Ponad to warto też rozważyć montaż fotowoltaiki, co może przyczynić się do osiągnięcia zerowych rachunków.

Domy modernizowane

Modernizacje polegają na pozbyciu się starego pieca grzewczego, wycięciu starej instalacji, a następnie wykonujemy montaż powietrznej pompy ciepła wraz z nową instalacją hydrauliczną, które zaopatrują dom w ciepłą wodę użytkową i zapewniają ogrzewanie w sposób niewątpliwie bardziej ekonomiczny niż stara instalacja. W sytuacji, kiedy w domu wystąpują także grzejniki stosujemy tzw. bufor ciepła, a nawet na życzenie klienta wykonujemy podział budynku na kilka niezależnie sterowanych stref ciepła. Parametry pracy całego systemu są zdalnie monitorowane przez naszą firmę, a w przypadku pojawienia się nieprawidłowości nasza specjalna brygada serwisowa stara się rozwiązać problem w ciągu dwudziestu czterech godzin.

Nowe domy w miejscowości Łabiszyn

W domach nowych montaż systemu grzewczego z pompą ciepła jest dużo prostszy. Oczywiście jest to możliwe pod warunkiem zachowania pewnych określonych zasad powiązanych z między innymi doborem odpowiednich przekrojów rur, a także sposobu w jaki zostało ułożone ogrzewanie podłogowe. Tych wszystkich elementów staramy się dopilnować już na etapie budowy domu, koordynując działania z innymi podwykonawcami w taki sposób aby finalnie po wykonaniu montażu nasz klient mógł cieszyć się ekonomicznym, ale i przede wszystkim komfortowym źródłem ogrzewania.

Inwestycje komercyjne

Instalacje z Powietrzną Pompą Ciepła znajdują zastosowanie w każdym segmencie sektora budowlanego:

 • restauracje i bary
 • kluby fitness
 • gabinety lekarskie
 • sklepy
 • hale produkcyjne
 • kościoły
 • szkoły
 • hotele
 • hale i magazyny
 • budynku użyteczności publicznej
 • domy jedno i wielorodzinne

Koszty eksploatacji w miejscowości Łabiszyn

Stosunek mocy cieplnej otrzymanej od pompy ciepła do tej pobranej z sieci elektrycznej potrzebnej do pracy to średniorocznie 3,5-4,5. Sprawność urządzenia na takim poziomie gwarantuje nam niesamowicie oszczędne źródło ogrzewania.

W praktyce całoroczny koszt ogrzewania z cwu nowo wybudowanego domu z ogrzewaniem podłogowym o powierzchni 130 metrów kwadratowych to około 1600-1800zł. Jeśli dodatkowo zdecydujemy się na instalację paneli fotowoltaicznych to rachunki można wyzerować. Jesteśmy w stanie zaprezentować konkretne dane ze względu na mnogość instalacji, które wykonaliśmy – istnieje także możliwość kontaktu i zasięgnięcia opinii naszych klientów, którzy wyrazili na to zgodę.

Weź udział w Programie Czyste Powietrze i skorzystaj z Ulgi Termomodernizacyjnej. Możesz otrzymać nawet 36000 zł dofinansowania na montaż pompy ciepła.

Wniosek wypełnimy za Ciebie!

DLACZEGO LICZBA MONTAŻY PC W POLSCE COROCZNIE SIĘ PODWAJA:

 1. Nie trzeba tworzyć kotłowni, można zrezygnować z kominów spalinowych i wentylacyjnych, a to znaczy, że obniżamy koszty budowy domu
 2. Nie ma konieczności doprowadzania kosztownej instalacji gazowej do budynku
 3. Otrzymujemy przy okazji funkcję chłodzenia domu
 4. Dostępne są programy rządowe dzięki którym możemy uzyskać zwrot z inwestycji nawet do 90%
 5. Zupełna bezobsługowość
 6. Potrafią zająć niezwykle mało miejsca.
 7. Z uwagi na czystość podczas eksploatacji – brak paliwa stałego które brudzi i zajmuje miejsce
 8. Moc akustyczna na poziomie 55dB sprawia, że urządzenia są niesłyszalne wewnątrz budynku, a do jednostki zewnętrznej trzeba się zbliżyć na około 1 – 2 metrów żeby coś usłyszeć

Czym są pompy ciepła?

Pompa ciepła to urządzenie, które do działania wykorzystują zasoby naturalne, czyli Odnawialne Źródła Energii, takie jak: powietrze, grunt i wody gruntowe. W celu wykorzystania ciepła z zasobów naturalnych pompa ciepła potrzebuje niewielkiej ilości energii elektrycznej do swojego działania i w celu napędzenia procesów. Pompy ciepła możemy podzielić ze względu na miejsce w którym pozyskuje energię oraz medium grzewcze występujące w układzie grzewczym. Podział według dolnego źródła tj. miejsca pozyskiwania energii rozróżnić możemy następujące rodzaje pomp ciepła:

 • wodne – energia pobierana jest ze zbiorników wodnych lub z wód gruntowych;
 • powietrzne – taka pompa pozyskuje energie z powietrzna zewnętrznego;
 • gruntowe – taka pompa pobiera energie z ziemi (gruntu).

Biorąc pod uwagę medium grzewcze, usytuowane w budynku wyróżniamy pompy: powietrze-powietrze, powietrze woda, woda-woda i grunt-woda.

Jak działają pompy ciepła?

Ogrzewanie przy pomocy pompy ciepła funkcjonuje dzięki odwróceniu zasady działania lodówki. Układ grzewczy domu i wody użytkowej z wykorzystaniem pomp ciepła składa się z trzech zasadniczych elementów:

 • system źródła ciepłapozyskujący energię z zasobów naturalnych;
 • pompa ciepła, odzyskuje ciepło z otoczenia sprawiając, że jest ono z powrotem użyteczne;
 • system dystrybucji i przechowywania, dzięki któremu możliwe jest przechowywanie i dystrybucja ciepła.

W zależności jaki rodzaj pompy ciepła wybierzemy, do systemu źródła ciepła wpuszczana jest ciecz, najczęściej roztwór glikolu, który krążąc w systemie absorbuje ciepło z wód gruntowych, zbiorników wodnych lub samego gruntu, a następnie przekazuje je do pompy ciepła. Kiedy jednak mamy do czynienia z pompą, która pozyskuje ciepło z powietrza, wciągane jest ono przez wentylator, który przekazuje je do urządzenia. Warto wiedzieć, że w pompach ciepła znajduje się również gazowy czynnik chłodniczy.

Używając parownika, czyli wymiennika ciepła, pozyskana z naturalnego środowiska energia jest przekazywana do czynnika chłodniczego. Dzięki temu możliwe jest jego odparowanie.

Para, która powstaje w procesie, jest pobierana przez sprężarkępodnoszącą temperaturę czynnika chłodniczego. Następnie w skraplaczu czynnik w postaci gazowej skrapla się i oddaje ciepło. Stamtąd trafia do zaworu rozprężnego, gdzie zmniejsza się jego ciśnienie i zmienia się w stan ciekły.

Budynki, które posiadają odpowiednią instalację grzewczą do instalacji pompy ciepła, są także wyposażone w zasobniki, które są potrzebne do magazynowania ciepła. Najczęściej czynnikiem grzewczym jest woda, który odbiera ciepło ze skraplacza i przekazuje je do systemu grzewczego, jak grzejniki czy ogrzewanie płaszczyznowe. Odebrane ze skraplacza ciepło jest także przesyłane do zbiornika ciepłej wody użytkowej.

Jakie są zalety wykorzystania pomp ciepła?

Jedną z największych zalet pomp ciepła jest to, że nie wywierają destrukcyjnego wpływu na naturę. W celu ogrzania domu i wody wykorzystują tylko i wyłącznie Odnawialne Źródła Energii, które się nie kończą i są bezpieczne dla środowsika naturalnego. Nie emitują też szkodliwych substancji i CO2. Trzeba też zaznaczyć, że to także rozwiązanie niezwykle ekonomiczne, ponieważ nie ma już potrzeby korzystania z paliw kopalnych, ich kupowania oraz budowania kominów i osobnych, czy osobnych pomieszczeń na kotłownię.

Praca pomp ciepła jest cicha, a dodatkowo bezpieczna, ponieważ nie ma ryzyka wybuchu czy zaczadzenia. Nie ma też potrzeby uciążliwej obsługi, tak jak w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Wystarczy jedynie ustawić pracę pompy ciepła, która będzie dopasowana do własnych potrzeb.

Darmowa
konsultacja
Zostaw swoje dane, a skontaktujemy się z Tobą!
Ustalimy Twoje potrzeby i przedstawimy indywidualną kalkulację.

  Wysyłając formularz wyrażasz zgodnie na przetwarzanie podanych danych w celu kontaktu oraz przedstawieniu oferty.