Problast – Pompy Ciepła Wentylacja Klimatyzacja

Pompy ciepła Jeżewo

oferta pomp ciepła powietrze-woda dla ogrzewania podłogowego, grzejników i cwu

Pompy ciepła powietrze-woda Jeżewo

Zajmujemy się realizacją zleceń montażowych Montaże wykonujemy zarówno w domach nowych jak i tych modernizowanych. Licząc od roku 2007 zrealizowaliśmy tysiące inwestycji nie tylko w Polsce, ale również za granicami naszego kraju. Wykonywaliśmy realizacje dla klientów posiadających budynki mierzące od kilkudziesięciu do kilku tysiecy m2.

Nasi najlepsi ludzie wybiorą odpowiednie rozwiązanie, a następnie wykonają profesjonalny montaż.

10lat 10Lat

Dlaczego pompy ciepła?

Pompa ciepła jest chętnie wybieranym rozwiązaniem w miejsce starszych tradycyjnych metod ogrzewania (np. piec pelletowy, węglowy, na gaz czy ekogroszek), a przy tym jest bezobsługowy i jest również niezwykle oszczędny w eksploatacji. Dodatkowo warto także zastanowić się nad zainstalowaniem paneli fotowoltaicznych, co może przyczynić się do osiągnięcia zerowych rachunków.

Domy modernizowane

Modernizacje polegają na usunięciu źródła grzewczego i starej instalacji, a następnie wykonujemy montaż powietrznej pompy ciepła wraz z nową armaturą hydrauliczną, które zaopatrują dom w ciepłą wodę użytkową i zapewniają ogrzewanie w sposób niewątpliwie bardziej ekonomiczny niż stara instalacja. W sytuacji, kiedy w domu są obecne także grzejniki stosujemy tzw. bufor ciepła, a także na życzenie klienta wykonujemy podział budynku na kilka niezależnie kontrolowanych stref ciepła. Nasza firma kontroluje zdalnie parametry działania całego systemu grzewczego, a w przypadku pojawienia się nieprawidłowości nasz specjalny zespół serwisowy stara się naprawić problem w ciągu 24h.

Nowe domy w miejscowości Jeżewo

W nowych domach wykonanie instalacji pompy ciepła jest dużo prostszy. Oczywiście jest to wykonalne pod warunkiem zachowania pewnych określonych zasad powiązanych z między innymi doborem odpowiednich przekrojów rur jak i sposobu ułożenia ogrzewania podłogowego. Staramy się dopilnować tych wszystkich elementów już na etapie budowy domu, koordynując działania z innymi podwykonawcami tak aby finalnie po wykonaniu montażu inwestor mógł cieszyć się ekonomicznym, ale i przede wszystkim komfortowym źródłem ogrzewania.

Inwestycje komercyjne

Instalacje z Powietrzną Pompą Ciepła znajdują zastosowanie w każdym segmencie sektora budowlanego:

 • domy jedno i wielorodzinne
 • budynku użyteczności publicznej
 • hale i magazyny
 • hotele
 • szkoły
 • kościoły
 • hale produkcyjne
 • sklepy
 • gabinety lekarskie
 • kluby fitness
 • restauracje i bary

Koszty eksploatacji w miejscowości Jeżewo

Moc cieplna, którą uzyskujemy z pompy ciepła w stosunku do pobranej z sieci elektrycznej jest około 4 razy większa niż zużyta energia, czyli urządzenie pobierając 1 kW energii elektrycznej dostarcza 4 kW ciepła. Taka sprawność urządzeń gwarantuje nam niezwykle oszczędne źródła ogrzewania.

W praktyce całoroczny koszt ogrzewania z cwu nowo wybudowanego domu z ogrzewaniem podłogowym o powierzchni 130m2 to około 1600-1800zł. Jeśli dodatkowo zdecydujemy się na montaż fotowolkaiki to rachunki można wyzerować. Przez wzgląd na wykonane przez nas setki montaży możemy przedstawić te dane, a nawet przekazać kontakty do naszych klientów, którzy wyrazili na to zgodę.

Skorzystaj z Programu Czyste Powietrze oraz ulgi termomodernizacyjnej i uzyskaj nawet 36 tyś zł dofinansowania do montażu pompy ciepła.

Wypełniamy wniosek za Ciebie !

DLACZEGO LICZBA MONTAŻY PC W POLSCE COROCZNIE SIĘ PODWAJA:

 1. Nie trzeba tworzyć kotłowni, rezygnujemy z kominów spalinowych i wentylacyjnych czyli obniżamy koszt budowy domu
 2. Nie ma konieczności doprowadzania kosztownej instalacji gazowej do budynku
 3. Przy okazji otrzymujemy funkcję chłodzenia domu
 4. Dzięki programom rządowym można uzyskać nawet do 90% dofinansowania
 5. Zupełna bezobsługowość
 6. Zajmują naprawdę mało miejsca
 7. Z uwagi na czystość podczas eksploatacji – brak paliwa stałego które brudzi i zajmuje miejsce
 8. niesłyszalne wewnątrz budynku, a jednostkę zewnętrzną aby usłyszeć trzeba się zbliżyć na ok 1-2m , moc akustyczna na poziomie 55dB

Czym są pompy ciepła?

Pompa ciepła jest urządzeniem, które do działania wykorzystują zasoby naturalne, czyli Odnawialne Źródła Energii, takie jak: grunt, wody gruntowe i powietrze. W celu wykorzystania ciepła z zasobów naturalnych pompa ciepła wymaga małej ilości energii elektrycznej do swojego działania i w celu napędzenia procesów. Pompy ciepła dzieli się ze względu na miejsce pozyskiwania oraz medium grzewcze występujące w układzie ogrzewania. Ze względu na dolne źródło, czyli miejsce pozyskiwania energii wyróżniamy pompy ciepła:

 • powietrzne – energia pobierana jest z powietrza na zewnątrz;
 • gruntowe – taka pompa pozyskuje energie z ziemi (gruntu);
 • wodne – taka pompa pozyskuje energie z wód gruntowych lub ze zbiorników wodnych.

Biorąc pod uwagę medium grzewcze, zlokalizowane w budynku wyróżniamy pompy: woda-woda, powietrze-woda, powietrze-powietrze i grunt-woda.

Jak działają pompy ciepła?

Zasada działania ogrzewania pompą ciepła opiera się na odwróconym działaniu lodówki Układ grzewczy domu i wody użytkowej z wykorzystaniem pomp ciepła jest zbudowany z trzech zasadniczych części:

 • pompa ciepła, która odzyskuje ciepło z otoczenia i sprawia, że jest ono użyteczne;
 • system źródła ciepłapobierający energię z zasobów naturalnych;
 • system dystrybucji i przechowywania, dzięki któremu możliwe jest magazynowanie i rozprowadzanie ciepła.

W zależności od rodzaju pompy ciepła, do systemu źródła wpuszczana jest ciecz, najczęściej jest to roztwór glikolu, który krąży i absorbuje ciepło z wód gruntowych, zbiorników wodnych lub samego gruntu, a potem przekazuje je do pompy ciepła. Jeśli natomiast, kiedy do czynienia mamy z pompą pobierającą ciepło z powietrza, wówczas jest ono wciągane przez wentylator, który przekazuje je do urządzenia. Należy wspomnieć, że w pompach ciepła znajduje się także gazowy czynnik chłodniczy.

Używając parownika, czyli wymiennika ciepła, pozyskana ze środowiska naturalnego energia jest przekazywana do czynnika chłodniczego, dzięki czemu możliwe jest jego odparowanie.

Powstająca w procesie para jest pobierana przez sprężarkępodnoszącą temperaturę czynnika chłodniczego. W następnym etapie, czynnik ten będąc w postaci gazowej ulega skropleniu w skraplaczu oddając ciepło. Stamtąd trafia do zaworu rozprężającego, gdzie zmniejsza się jego ciśnienie przechodzi do stanu ciekłego.

Budynki z instalacją pompy ciepła posiadając odpowiednią instalację grzewczą, wyposażone są również w zasobniki potrzebne do magazynowania ciepła. Czynnikiem grzewczym najczęściej jest woda, który odbiera ciepło ze skraplacza i przekierowuje je do całego systemu grzewczego, jak grzejniki czy ogrzewanie płaszczyznowe. Przekazuje je również do zbiornika ciepłej wody użytkowej.

Jakie są zalety wykorzystania pomp ciepła?

Jedną z niewątpliwych zalet pomp ciepła jest ich brak destrukcyjnego wpływu na środowisko naturalne. W celu ogrzania domu i wody używane są tylko i wyłącznie Odnawialne Źródła Energii, które są niewyczerpalne i są w pełni bezpieczne dla natury. Ponad to nie emitują żadnych szkodliwych substancji i CO2. Trzeba też zaznaczyć, że to także ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ nie trzeba już korzystać z paliw kopalnianych, ich kupowania a także budowy kominów i oddzielnych, czy osobnych pomieszczeń na kotłownię.

Praca pomp ciepła jest cicha, a dodatkowo bezpieczna, ponieważ nie istnieje ryzyko wybuchu czy zaczadzenia. Nie ma także potrzeby uciążliwej obsługi, tak jak w przypadku innych urządzeń. Jedyne co trzeba zrobić to ustawić pracę pompy ciepła, która będzie dopasowana do własnych potrzeb.

Darmowa
konsultacja
Zostaw swoje dane, a skontaktujemy się z Tobą!
Ustalimy Twoje potrzeby i przedstawimy indywidualną kalkulację.

  Wysyłając formularz wyrażasz zgodnie na przetwarzanie podanych danych w celu kontaktu oraz przedstawieniu oferty.