Problast – Pompy Ciepła Wentylacja Klimatyzacja

Pompy ciepła Gdynia

oferta pomp ciepła powietrze-woda dla ogrzewania podłogowego, grzejników i cwu

Pompy ciepła powietrze-woda Gdynia

Zajmujemy się realizacją zleceń montażowych Taka inwestycja jest możliwa do zrealizowania w domach nowych jak i modernizowanych. Od roku 2007 zrealizowaliśmy już tysiące inwestycji za granicą i w naszym kraju. Nasze realizacje obejmują budynki od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy metrów kwadratowych.

Nasi najlepsi ludzie wybiorą odpowiednie rozwiązanie, a następnie wykonają profesjonalny montaż.

10lat 10Lat

Dlaczego pompy ciepła?

Pompy ciepła są rozwiązaniem z powodzeniem zastępującym inne tradycyjne metody ogrzewania (przykładowo: piec pelletowy, węglowy, na gaz czy ekogroszek), a jednocześnie nie wymaga dodatkowej obsługi i jest również niesamowicie oszczędny w eksploatacji. Ponad to warto także rozważyć montaż paneli fotowoltaicznych, co może przyczynić się do osiągnięcia zerowych rachunków.

Domy modernizowane

Przeprowadzamy modernizację polegającą na pozbyciu się urządzenia grzewczego i starej instalacji, a następnie wykonujemy montaż pompy ciepła razem z nową armaturą hydrauliczną, które w sposób bardzo ekonomiczny zapewniają w domu ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową. Zdarzają się takie przypadki, gdzie w domach ze względu na obecność grzejników stosujemy bufor ciepła, a nawet na życzenie klienta dzielimy budynek na kilka oddzielnie sterowanych stref cieplnych. Parametry pracy układu grzewczego są przez naszą firmę kontrolowane zdalnie, a w przypadku wystąpienia nieprawidłowości w działaniu nasz zespół serwisowy dąży do naprawienia problemu w przeciągu 24h.

Nowe domy w miejscowości Gdynia

W nowych domach instalacja systemu grzewczego z pompą ciepła przebiega znacznie szybciej. Oczywiście jest to możliwe pod warunkiem zachowania określonych zasad powiązanych z międzyinnymi doborem odpowiednich przekrojów rur jak i sposobu ułożenia ogrzewania podłogowego. Tych wszystkich elementów staramy się dopilnować podczas budowy domu, koordynując działania z pozostałymi podwykonawcami w taki sposób aby na końcu po przeprowadzeniu montażu inwestor mógł cieszyć się ekonomicznym i przede wszystkim komfortowym źródłem ogrzewania.

Inwestycje komercyjne

Ogrzewanie Powietrzną Pompą Ciepła okaże się przydatne w każdym segmencie budownictwa:

 • restauracje i bary
 • kluby fitness
 • gabinety lekarskie
 • sklepy
 • hale produkcyjne
 • kościoły
 • szkoły
 • hotele
 • hale i magazyny
 • budynku użyteczności publicznej
 • domy jedno i wielorodzinne

Koszty eksploatacji w miejscowości Gdynia

Moc cieplna, którą otrzymujemy z pompy ciepła w stosunku do pobranej z sieci elektrycznej jest około 4 razy większa niż zużyta energia, czyli urządzenie pobierając 1 kW energii dostarcza 4 kW ciepła. Wydajność urządzenia na takim poziomie zapewnia nam niezwykle oszczędne źródło ogrzewania.

W praktyce całoroczny koszt ogrzewania z cwu nowo wybudowanego domu z ogrzewaniem podłogowym o powierzchni 130m2 to ok 1600-1800zł. Jeśli dodatkowo zdecydujemy się na montaż fotowolkaiki to rachunki można wyzerować. Przez wzgląd na zrealizowane przez nas setki montaży możemy przedstawić te dane, a także przekazać kontakty do naszych klientów, którzy wyrazili na to zgodę.

Skorzystaj z Programu Czyste Powietrze oraz ulgi termomodernizacyjnej i uzyskaj nawet 36000 zł dofinansowania do montażu pompy ciepła.

Wypełniamy wniosek za Ciebie !

DLACZEGO LICZBA MONTAŻY PC W POLSCE COROCZNIE SIĘ PODWAJA:

 1. Nie trzeba tworzyć kotłowni, rezygnujemy z kominów spalinowych i wentylacyjnych czyli obniżamy koszt budowy domu
 2. Nie ma konieczności doprowadzania kosztownej instalacji gazowej do budynku
 3. Otrzymujemy przy okazji funkcję chłodzenia domu
 4. Dzięki programom rządowym można uzyskać nawet do 90% dofinansowania
 5. Zupełna bezobsługowość
 6. Potrafią zająć niezwykle mało miejsca.
 7. Z uwagi na czystość podczas eksploatacji – brak paliwa stałego które brudzi i zajmuje miejsce
 8. niesłyszalne wewnątrz budynku, a jednostkę zewnętrzną aby usłyszeć trzeba się zbliżyć na ok 1-2m , moc akustyczna na poziomie 55dB

Czym są pompy ciepła?

Pompa ciepła jest urządzeniem, które do swojego działania wykorzystują zasoby naturalne, czyli Odnawialne Źródła Energii, takie jak: grunt, wody gruntowe i powietrze. Aby pompa ciepła mogła wykorzystać ciepło z zasobów naturalnych, wymaga nieznacznej ilości energii elektrycznej do napędzenia procesów oraz do swojego działania. Pompy ciepła dzieli się w zależności od miejsca pozyskiwania energii i medium grzewcze, które występuje w instalacji ogrzewania. Ze względu na dolne źródło, czyli miejsce pozyskiwania energii wyróżnia się pompy ciepła:

 • powietrzne – energia pobierana jest z powietrza na zewnątrz;
 • gruntowe – energia pozyskiwana jest z ziemi (gruntu);
 • wodne – taka pompa pozyskuje energie z wód gruntowych lub ze zbiorników wodnych.

Patrząc przez pryzmat medium grzewczego, które jest zlokalizowane w budynku, wyróżniamy pompy: woda-woda, powietrze-woda, powietrze-powietrze i grunt-woda.

Jak działają pompy ciepła?

Ogrzewanie za pomocą pompy ciepła może działać dzięki odwróceniu zasady działania lodówki. Instalacja grzewcza domu i wody użytkowej korzystający z pomp ciepła jest złożony z trzech części:

 • pompa ciepła, która odzyskuje ciepło z otoczenia i sprawia, że jest ono z powrotem użyteczne;
 • system źródła ciepłapobierający energię z zasobów naturalnych;
 • system dystrybucji i przechowywania, dzięki któremu możliwe jest magazynowanie i rozprowadzanie ciepła.

Zależnie od tego jaki rodzaj pompy ciepła wybierzemy, do systemu źródła ciepła wpuszczana jest ciecz – jest to najczęściej roztwór glikolu. Roztwór glikolu krąży w systemie źródła ciepła absorbując ciepło z gruntu, wód gruntowych lub zbiorników wodnych, aby następnie przesłać to ciepło do pompy ciepła. Kiedy jednak mamy do czynienia z pompą, która pobiera ciepło z powietrza, zasysane jest ono przez wentylator, który przesyła je do urządzenia. Należy wiedzieć, że w pompie ciepła znajduje się także gazowy czynnik chłodniczy.

Za pomocą wymiennika ciepła, czyli parownika, energia pozyskana ze środowiska naturalnego jest przekazywana do czynnika chłodniczego, dzięki czemu możliwe jest jego odparowanie.

Powstająca w procesie para jest pobierana przez sprężarkę, która podnosi temperaturę czynnika chłodniczego. Następnie ten czynnik w skraplaczu w postaci gazowej skrapla się i oddaje ciepło. Stamtąd przekazywany jest do zaworu rozprężającego, gdzie zmniejsza się jego ciśnienie i zmienia się do stanu ciekłego.

Budynki posiadające odpowiednią instalację grzewczą do instalacji pompy ciepła, są także wyposażone w zasobniki, które są potrzebne do magazynowania ciepła. Czynnikiem grzewczym najczęściej jest woda, czynnik grzewczy odbiera ciepło ze skraplacza i przekazuje je do systemu grzewczego, jak grzejniki czy ogrzewanie płaszczyznowe. Przekazuje je również do zbiornika ciepłej wody użytkowej.

Jakie są zalety wykorzystania pomp ciepła?

Dużą zaletą pomp ciepła jest ich brak destrukcyjnego wpływu na środowisko. Do ogrzewania domu i wody użytkowej używane są jedynie Odnawialne Źródła Energii, które się nie kończą i są w pełni bezpieczne dla natury. Dodatkowo nie emitują żadnych szkodliwych substancji i CO2. To także ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ nie ma potrzeby korzystania z paliw kopalnych, ich kupowania a także budowania kominów i oddzielnych, czy osobnych pomieszczeń na kotłownię.

Ich praca jest cicha, a dodatkowo bezpieczna, ponieważ nie istnieje ryzyko wybuchu czy zaczadzenia. Nie ma również potrzeby uciążliwej obsługi, tak jak w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Jedyne co trzeba zrobić to ustawić pracę pompy ciepła, która będzie dopasowana do własnych potrzeb.

Darmowa
konsultacja
Zostaw swoje dane, a skontaktujemy się z Tobą!
Ustalimy Twoje potrzeby i przedstawimy indywidualną kalkulację.

  Wysyłając formularz wyrażasz zgodnie na przetwarzanie podanych danych w celu kontaktu oraz przedstawieniu oferty.