Problast – Pompy Ciepła Wentylacja Klimatyzacja

Pompy ciepła Dębnica Kaszubska

oferta pomp ciepła powietrze-woda dla ogrzewania podłogowego, grzejników i cwu

Pompy ciepła powietrze-woda Dębnica Kaszubska

Zajmujemy się realizacją inwestycji związanych z montażem Montaże wykonujemy zarówno w domach nowych jak i tych modernizowanych. Zrealizowaliśmy od 2007 już tysiące inwestycji tak za granicą jak i w Polsce. Nasze realizacje obejmują budynki od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy m2.

10lat 10Lat

Dlaczego pompy ciepła?

Ponieważ pompy ciepła to sprawdzone rozwiązanie, które dobrze zastępuje starsze metody grzewcze (przykładowo: piec pelletowy, węglowy, na gaz czy ekogroszek), a jednocześnie nie wymaga dodatkowej obsługi i jest także bardzo oszczędny w użytkowaniu. co pozwoli na cieszenie się z zerowych rachunków.

Domy modernizowane

Modernizacje polegają na pozbyciu się starego urządzenia grzewczego, wycięciu starej instalacji, a w następnym kroku montażu pompy ciepła razem z nową armaturą hydrauliczną, które w sposób bardzo ekonomiczny ogrzewają dom oraz ciepłą wodę użytkową. W sytuacji, kiedy w domu są obecne także grzejniki stosujemy tzw. bufor ciepła, a także na życzenie klienta wykonujemy podział budynku na kilka oddzielnie sterowanych stref grzewczych. Nasza firma monitoruje zdalnie parametry pracy układu grzewczego, a w sytuacji wykrycia nieprawidłowości w pracy układu nasz zespół serwisowy dąży do rozwiązania problemu w ciągu 24 godzin.

Nowe domy w miejscowości Dębnica Kaszubska

W domach nowych wykonanie montażu systemu grzewczego z pompą ciepła jest dużo prostszy. Rzecz jasna jest to możliwe przy zachowaniu pewnych określonych zasad powiązanych z m.in. odpowiednimi przekrojami rur jak i sposobu ułożenia ogrzewania podłogowego. Staramy się dopilnować tych wszystkich elementów podczas budowy domu, koordynując pracę z innymi podwykonawcami tak aby finalnie po wykonaniu montażu inwestor mógł cieszyć się ekonomicznym i przede wszystkim komfortowym źródłem ogrzewania.

Inwestycje komercyjne

Instalacje z Powietrzną Pompą Ciepła znajdują zastosowanie we wszystkich segmentach sektora budowlanego:

 • restauracje i bary
 • kluby fitness
 • gabinety lekarskie
 • sklepy
 • hale produkcyjne
 • kościoły
 • szkoły
 • hotele
 • hale i magazyny
 • budynku użyteczności publicznej
 • domy jedno i wielorodzinne

Koszty eksploatacji w miejscowości Dębnica Kaszubska

Moc cieplna, którą otrzymujemy z pompy ciepła w stosunku do pobranej z sieci elektrycznej jest około 4 razy większa niż zużyta energia, czyli urządzenie pobierając 1 kW energii dostarcza 4 kW ciepła. Wydajność urządzenia na takim poziomie gwarantuje nam bardzo oszczędne źródło ogrzewania.

W przełożeniu na praktykę, koszt ogrzewania nowo wybudowanego domu o powierzchni 130m2 z ciepłą wodą użytkową i ogrzewaniem podłogowym to około 1600 – 1800 zł rocznie. A jeśli dodatkowo zainstalujemy panele fotowoltaiczne możemy te rachunki wyzerować. Przez wzgląd na wykonane przez nas setki inwestycji możemy przedstawić te dane, a także przekazać kontakty do naszych klientów, którzy wyrazili na to zgodę.

Weź udział w Programie Czyste Powietrze i skorzystaj z Ulgi Termomodernizacyjnej. Możesz otrzymać nawet 36 tyś zł dofinansowania na montaż pompy ciepła.

Wniosek wypełnimy za Ciebie!

DLACZEGO LICZBA MONTAŻY PC W POLSCE COROCZNIE SIĘ PODWAJA:

 1. Nie ma konieczności tworzenia kotłowni, można zrezygnować z kominów spalinowych i wentylacyjnych czyli obniżamy koszt budowy domu
 2. Nie ma konieczności doprowadzania kosztownej instalacji gazowej do budynku
 3. Przy okazji otrzymujemy funkcję chłodzenia domu
 4. Dzięki programom rządowym można uzyskać nawet do 90% dofinansowania
 5. Są zupełnie bezobsługowe
 6. Potrafią zająć niezwykle mało miejsca.
 7. Z uwagi na czystość podczas eksploatacji – brak paliwa stałego które brudzi i zajmuje miejsce
 8. niesłyszalne wewnątrz budynku, a jednostkę zewnętrzną aby usłyszeć trzeba się zbliżyć na ok 1-2m , moc akustyczna na poziomie 55dB

Czym są pompy ciepła?

Pompa ciepła jest urządzeniem, które do działania wykorzystują zasoby naturalne, czyli Odnawialne Źródła Energii, takie jak: wody gruntowe, grunt i powietrze. W celu wykorzystania ciepła z zasobów naturalnych pompa ciepła potrzebuje małej ilości energii elektrycznej do swojego działania i w celu napędzenia procesów. Pompy ciepła rozróżnia się ze względu na miejsce pozyskiwania oraz medium grzewcze występujące w instalacji grzewczej. Ze względu na dolne źródło, czyli miejsce pozyskiwania energii wyróżnia się pompy ciepła:

 • powietrzne – taka pompa pozyskuje energie z powietrzna zewnętrznego;
 • gruntowe – energia pozyskiwana jest z gruntu;
 • wodne – taka pompa pozyskuje energie ze zbiorników wodnych lub z wód gruntowych.

Patrząc przez pryzmat medium grzewczego, które jest usytuowane w budynku, wyróżniamy pompy: woda-woda, powietrze-woda, powietrze-powietrze i grunt-woda.

Jak działają pompy ciepła?

Ogrzewanie za pomocą pompy ciepła funkcjonuje dzięki odwróceniu zasady działania lodówki. System ogrzewania domu i wody użytkowej z wykorzystaniem pomp ciepła jest zbudowany z trzech elementów:

 • system dystrybucji i przechowywania, dzięki któremu możliwe jest magazynowanie i dystrybucja ciepła;
 • pompa ciepła, odzyskuje ciepło z otoczenia i sprawia, że jest ono z powrotem użyteczne;
 • system źródła ciepła, który pobiera energię z zasobów naturalnych.

W zależności jaki rodzaj pompy ciepła wybierzemy, do systemu źródła ciepła wpuszczana jest ciecz, jest to najczęściej roztwór glikolu, który krąży i absorbuje ciepło ze zbiorników wodnych, wód gruntowych lub gruntu, a potem przesyła je do pompy ciepła. Z kolei w przypadku, kiedy do czynienia mamy z pompą pobierającą ciepło z powietrza, wówczas jest ono zasysane przez wentylator, który przesyła je do urządzenia. Należy także zaznaczyć, że w pompie ciepła znajduje się również gazowy czynnik chłodniczy.

Używając parownika, czyli wymiennika ciepła, pozyskana ze środowiska naturalnego energia jest przekazywana do czynnika chłodniczego. Dzięki temu możliwe jest jego odparowanie.

Powstająca w procesie para jest pobierana przez sprężarkęzwiększającą temperaturę czynnika chłodniczego. Następnie w skraplaczu czynnik w postaci gazowej ulega skropleniu oddając ciepło. Stamtąd trafia do zaworu rozprężającego, gdzie zmniejsza się jego ciśnienie i zmienia się do stanu ciekłego.

Budynki, które posiadają odpowiednią instalację grzewczą do instalacji pompy ciepła, są także wyposażone w zasobniki, które są potrzebne w celu magazynowania ciepła. Najczęściej czynnikiem grzewczym jest woda, który odbiera ciepło ze skraplacza i przekazuje je do całego systemu ogrzewania, jak grzejniki czy ogrzewanie płaszczyznowe. Przesyła je również do zbiornika ciepłej wody użytkowej.

Jakie są zalety wykorzystania pomp ciepła?

Jedną z niewątpliwych zalet pomp ciepła jest ich brak destrukcyjnego wpływu na naturalne środowisko. W celu ogrzania domu i wody użytkowej używane są tylko i wyłącznie Odnawialne Źródła Energii, które są niewyczerpalne i są w pełni bezpieczne dla natury. Nie emitują też żadnych szkodliwych substancji i CO2. Trzeba też zaznaczyć, że to również bardzo ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ nie trzeba już korzystać z paliw kopalnych, ich kupowania oraz budowania kominów i oddzielnych, czy osobnych pomieszczeń na kotłownię.

Praca pomp ciepła jest cicha i bezpieczna, ponieważ nie ma ryzyka wybuchu czy zaczadzenia. Nie ma również potrzeby uciążliwej obsługi, tak jak w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Jedyne co trzeba zrobić to ustawić pracę pompy ciepła dopasowaną do własnych potrzeb.

Darmowa
konsultacja
Zostaw swoje dane, a skontaktujemy się z Tobą!
Ustalimy Twoje potrzeby i przedstawimy indywidualną kalkulację.

  Wysyłając formularz wyrażasz zgodnie na przetwarzanie podanych danych w celu kontaktu oraz przedstawieniu oferty.