Problast – Pompy Ciepła Wentylacja Klimatyzacja

Pompy ciepła Czersk

oferta pomp ciepła powietrze-woda dla ogrzewania podłogowego, grzejników i cwu

Pompy ciepła powietrze-woda Czersk

Zajmujemy się realizacją zleceń montażowych powietrznych pomp ciepła zarówno w nowych domach jak i tych modernizowanych. Licząc od roku 2007 zrealizowaliśmy tysiące projektów tak za granicą jak i w Polsce. Wykonywaliśmy realizacje dla klientów będących właścicielami nieruchomości mierzących od kilkudziesięciu do kilku tysiecy metrów kwadratowych.

Do wybrania odpowiedniego rozwiązania zostaną oddelegowani nasi najlepsi specjaliści, a następnie zadbają także o prawidłowy i profesjonalny przebieg montażu.

10lat 10Lat

Dlaczego pompy ciepła?

Ponieważ pompy ciepła to sprawdzone rozwiązanie, które dobrze zastępuje starsze metody grzewcze (np. piec węglowy, pelletowy, na ekogroszek czy gazowy), a przy tym nie potrzebuje dodatkowej obsługi i jest również bardzo oszczędny w użytkowaniu. Ponad to warto też zastanowić się nad montażem paneli fotowoltaicznych, co może przyczynić się do osiągnięcia zerowych rachunków.

Domy modernizowane

Modernizacje polegają na usunięciu starego pieca grzewczego, wycięciu starej instalacji, a następnie przeprowadzamy montaż pompy ciepła wraz z nową instalacją hydrauliczną, które w sposób bardzo ekonomiczny ogrzewają dom oraz ciepłą wodę użytkową. W sytuacji, kiedy w domu wystąpują także grzejniki stosujemy tzw. bufor ciepła, a nawet na życzenie klienta wykonujemy podział budynku na kilka niezależnie sterowanych stref grzewczych. Parametry działania systemu grzewczego są przez naszą firmę zdalnie kontrolowane, a w przypadku pojawienia się nieprawidłowości w pracy systemu specjalna brygada serwisowa stara się naprawić problem w ciągu dwudziestu czterech godzin.

Nowe domy w miejscowości Czersk

W nowych domach wykonanie instalacji pompy ciepła przebiega dużo prościej. Rzecz jasna jest to wykonalne pod warunkiem zachowania pewnych określonych zasad związanych z międzyinnymi odpowiednimi przekrojami rur, a także sposobu w jaki zostało ułożone ogrzewanie podłogowe. Tych wszystkich elementów staramy się dopilnować podczas budowy domu, koordynując działania z pozostałymi podwykonawcami w taki sposób aby finalnie po wykonaniu montażu nasz klient mógł cieszyć się ekonomicznym i przede wszystkim komfortowym źródłem ciepła.

Inwestycje komercyjne

Ogrzewanie Powietrzną Pompą Ciepła okaże się użyteczne we wszystkich segmentach budownictwa:

 • domy jedno i wielorodzinne
 • budynku użyteczności publicznej
 • hale i magazyny
 • hotele
 • szkoły
 • kościoły
 • hale produkcyjne
 • sklepy
 • gabinety lekarskie
 • kluby fitness
 • restauracje i bary

Koszty eksploatacji w miejscowości Czersk

Moc cieplna, którą otrzymujemy z pompy ciepła w stosunku do pobranej z sieci elektrycznej jest około 4 razy większa niż zużyta energia, czyli urządzenie zużywając 1 kW energii elektrycznej dostarcza 4 kW ciepła. Sprawność urządzeń na tym poziomie zapewnia nam niezwykle oszczędne źródło ogrzewania.

W praktyce całoroczny koszt ogrzewania z cwu nowo wybudowanego domu z ogrzewaniem podłogowym o powierzchni 130m2 to ok 1600-1800zł. Jeśli dodatkowo zdecydujemy się na instalację paneli fotowoltaicznych to rachunki można wyzerować. Z uwagi na wykonane przez nas setki realizacji możemy przedstawić te dane, a nawet przekazać kontakty do naszych klientów, którzy wyrazili na to zgodę.

Weź udział w Programie Czyste Powietrze i skorzystaj z Ulgi Termomodernizacyjnej. Możesz otrzymać nawet 36 tyś zł dofinansowania na montaż pompy ciepła.

Wypełniamy wniosek za Ciebie !

DLACZEGO LICZBA MONTAŻY PC W POLSCE COROCZNIE SIĘ PODWAJA:

 1. Nie ma konieczności tworzenia kotłowni, rezygnujemy z kominów spalinowych i wentylacyjnych czyli obniżamy koszt budowy domu
 2. Nie musimy doprowadzać kosztowej instalacji gazowej do budynku
 3. Funkcję chłodzenia domu otrzymujemy dodatkowo
 4. Dostępne są programy rządowe dzięki którym możemy uzyskać zwrot z inwestycji nawet do 90%
 5. Są zupełnie bezobsługowe
 6. Zajmują naprawdę mało miejsca
 7. Z uwagi na czystość podczas eksploatacji – brak paliwa stałego które brudzi i zajmuje miejsce
 8. niesłyszalne wewnątrz budynku, a jednostkę zewnętrzną aby usłyszeć trzeba się zbliżyć na ok 1-2m , moc akustyczna na poziomie 55dB

Czym są pompy ciepła?

Pompa ciepła jest urządzeniem, które do działania wykorzystują zasoby naturalne, czyli Odnawialne Źródła Energii, takie jak: wody gruntowe, grunt i powietrze. Żeby pompa ciepła mogła wykorzystać ciepło z zasobów naturalnych, potrzebuje małej ilości energii elektrycznej do napędzenia procesów oraz do swojego działania. Pompy ciepła dzieli się w zależności od miejsca w którym pozyskuje energię i medium grzewczego, które występuje w systemie ogrzewania. Podział według dolnego źródła tj. miejsca z którego pompa pobiera energię wyróżnić możemy takie oto rodzaje pomp ciepła:

 • gruntowe – energia pobierana jest z gruntu;
 • powietrzne – energia pozyskiwana jest z powietrza na zewnątrz;
 • wodne – taka pompa pozyskuje energie z wód gruntowych lub ze zbiorników wodnych.

Patrząc przez pryzmat medium grzewczego, które usytuowane jest w budynku, wyróżniamy pompy: grunt-woda, powietrze-woda, woda-woda i powietrze-powietrze.

Jak działają pompy ciepła?

System ogrzewania pompą ciepła funkcjonuje na zasadzie odwróconego działania lodówki. Instalacja grzewcza domu i wody użytkowej wykorzystujący pompy ciepła jest złożony z trzech elementów:

 • pompa ciepła, odzyskuje ciepło z otoczenia sprawiając, że jest ono z powrotem użyteczne;
 • system źródła ciepłapozyskujący energię z zasobów naturalnych;
 • system dystrybucji i przechowywania, dzięki któremu możliwe jest magazynowanie i dystrybucja ciepła.

Zależnie od rodzaju pompy ciepła, do systemu źródła ciepła wpuszczana jest ciecz – najczęściej jest to roztwór glikolu. Roztwór glikolu krąży w systemie źródła ciepła absorbując ciepło z gruntu, wód gruntowych lub zbiorników wodnych, aby następnie przesłać to ciepło do pompy ciepła. Kiedy jednak mamy do czynienia z pompą, która pozyskuje ciepło z powietrza, zasysane jest ono przez wentylator, który przekazuje je do urządzenia. Warto wspomnieć, że w pompie ciepła znajduje się także gazowy czynnik chłodniczy.

Za pomocą wymiennika ciepła, czyli parownika, energia pozyskana z naturalnego środowiska jest przekazywana do czynnika chłodniczego. Dzięki temu możliwe jest jego odparowanie.

Sprężarka pobiera powstałą w procesie parę, dzięki czemu możliwe jest podniesienie temperatury czynnika chłodniczego. Następnie w skraplaczu ten czynnik w postaci gazowej ulega skropleniu i oddaje ciepło. Ze skraplacza trafia do zaworu rozprężającego, gdzie zmniejsza się jego ciśnienie i zmienia się w stan ciekły.

Budynki posiadające odpowiednią instalację grzewczą do instalacji pompy ciepła, są także wyposażone w zasobniki, które są potrzebne w celu magazynowania ciepła. Czynnikiem grzewczym jest najczęściej woda, który odbiera ciepło ze skraplacza i przekazuje je do całej instalacji grzewczej, jak grzejniki czy ogrzewanie płaszczyznowe. Przesyła je również do zbiornika ciepłej wody użytkowej.

Jakie są zalety wykorzystania pomp ciepła?

Niewątpliwą zaletą pomp ciepła jest ich brak destrukcyjnego wpływu na środowisko. W celu ogrzania domu i wody użytkowej używają jedynie Odnawialne Źródła Energii, które są niewyczerpalne i są bezpieczne dla środowiska. Nie emitują też szkodliwych substancji i CO2. To również całkowice ekonomiczne rozwiązanie, gdyż nie ma już potrzeby korzystania z paliw kopalnych, ich kupowania a także budowania kominów i oddzielnych, czy oddzielnych pomieszczeń na kotłownię.

Ich praca jest cicha, a dodatkowo bezpieczna, ponieważ nie ma ryzyka wybuchu czy zaczadzenia. Odchodzi też potrzeba uciążliwej obsługi, tak jak w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Wystarczy jedynie ustawić pracę pompy ciepła dopasowaną do własnych potrzeb.

Darmowa
konsultacja
Zostaw swoje dane, a skontaktujemy się z Tobą!
Ustalimy Twoje potrzeby i przedstawimy indywidualną kalkulację.

  Wysyłając formularz wyrażasz zgodnie na przetwarzanie podanych danych w celu kontaktu oraz przedstawieniu oferty.