Problast – Pompy Ciepła Wentylacja Klimatyzacja

Pompy ciepła Czarna Dąbrówka

oferta pomp ciepła powietrze-woda dla ogrzewania podłogowego, grzejników i cwu

Pompy ciepła powietrze-woda Czarna Dąbrówka

Nasza firma zajmuje się realizacją inwestycji związanych z montażem Taka inwestycja jest możliwa do zrealizowania w domach nowych jak i modernizowanych. Zrealizowaliśmy od 2007 już tysiące projektów nie tylko w naszym kraju, ale też za granicą. Wykonywaliśmy realizacje dla inwestorów będących właścicielami budynków mierzących od kilkudziesięciu do kilku tysiecy m2 powierzchni.

10lat 10Lat

Dlaczego pompy ciepła?

Pompa ciepła jest chętnie wybieranym rozwiązaniem w miejsce starszych tradycyjnych metod ogrzewania (przykładowo: piec węglowy, pelletowy, na ekogroszek czy gazowy), a ponad to jest bezobsługowy i jest także bardzo oszczędny w eksploatacji. Dodatkowo warto także zastanowić się nad montażem paneli fotowoltaicznych, co może pozwolić na osiągnięcie zerowych rachunków.

Domy modernizowane

Modernizacje polegają na pozbyciu się starego urządzenia grzewczego, wycięciu starej instalacji, a następnie montażu pompy ciepła wraz z nową armaturą hydrauliczną, które ekonomicznie ogrzewają dom oraz ciepłą wodę użytkową. W sytuacji, kiedy w domu wystąpują także grzejniki stosujemy tzw. bufor ciepła, a także na życzenie klienta dzielimy budynek na kilka oddzielnie sterowanych stref grzewczych. Parametry pracy całego systemu grzewczego są przez naszą firmę zdalnie monitorowane, a w sytuacji wystąpienia nieprawidłowości w działaniu specjalna brygada serwisowa stara się naprawić problem w przeciągu dwudziestu czterech godzin.

Nowe domy w miejscowości Czarna Dąbrówka

W nowych domach instalacja systemu grzewczego z pompą ciepła przebiega dużo szybciej. Rzecz jasna jest to możliwe pod warunkiem zachowania pewnych zasad związanych z między innymi odpowiednimi przekrojami rur jak i sposobu ułożenia ogrzewania podłogowego. Tych wszystkich elementów staramy się dopilnować podczas budowy domu, koordynując działania z innymi podwykonawcami tak aby finalnie po przeprowadzeniu montażu nasz klient mógł cieszyć się ekonomicznym, ale i przede wszystkim komfortowym źródłem ciepła.

Inwestycje komercyjne

Ogrzewanie Powietrzną Pompą Ciepła znajdują zastosowanie we wszystkich segmentach sektora budowlanego:

 • restauracje i bary
 • kluby fitness
 • gabinety lekarskie
 • sklepy
 • hale produkcyjne
 • kościoły
 • szkoły
 • hotele
 • hale i magazyny
 • budynku użyteczności publicznej
 • domy jedno i wielorodzinne

Koszty eksploatacji w miejscowości Czarna Dąbrówka

Moc cieplna, którą otrzymujemy z użytkowania pompy ciepła w stosunku do pobranej z sieci elektrycznej jest około 4 razy większa niż zużyta energia, czyli urządzenie zużywając 1 kW energii elektrycznej dostarcza 4 kW ciepła. Wydajność urządzeń na tym poziomie zapewnia nam niesamowicie oszczędne źródło ogrzewania.

W praktyce całoroczny koszt ogrzewania z cwu nowo wybudowanego domu z ogrzewaniem podłogowym o powierzchni 130m2 to ok 1600-1800zł. A jeśli dodatkowo zainstalujemy fotowoltaikę możemy te rachunki wyzerować. Jesteśmy w stanie zaprezentować konkretne dane ze względu na mnogość instalacji, które wykonaliśmy – jest także możliwość kontaktu i zasięgnięcia opinii naszych klientów, którzy wyrazili na to zgodę.

Weź udział w Programie Czyste Powietrze i skorzystaj z Ulgi Termomodernizacyjnej. Możesz otrzymać nawet 36 tyś zł dofinansowania na montaż pompy ciepła.

Wniosek wypełnimy za Ciebie!

DLACZEGO LICZBA MONTAŻY PC W POLSCE COROCZNIE SIĘ PODWAJA:

 1. Nie trzeba tworzyć kotłowni, można zrezygnować z kominów spalinowych i wentylacyjnych czyli obniżamy koszt budowy domu
 2. Nie musimy doprowadzać kosztowej instalacji gazowej do budynku
 3. Otrzymujemy przy okazji funkcję chłodzenia domu
 4. Dostępne są programy rządowe dzięki którym możemy uzyskać zwrot z inwestycji nawet do 90%
 5. Są zupełnie bezobsługowe
 6. Zajmują naprawdę mało miejsca
 7. Z uwagi na czystość podczas eksploatacji – brak paliwa stałego które brudzi i zajmuje miejsce
 8. niesłyszalne wewnątrz budynku, a jednostkę zewnętrzną aby usłyszeć trzeba się zbliżyć na ok 1-2m , moc akustyczna na poziomie 55dB

Czym są pompy ciepła?

Pompa ciepła jest urządzeniem, które do swojego działania korzystają z zasobów naturalnych, czyli Odnawialnych Źródeł Energii, takich jak: wody gruntowe, grunt i powietrze. W celu wykorzystania ciepła z zasobów naturalnych pompa ciepła potrzebuje nieznacznej ilości energii elektrycznej do swojego działania i w celu napędzenia procesów. Pompy ciepła możemy podzielić w zależności od miejsca w którym pozyskuje energię i medium grzewczego, które występuje w instalacji ogrzewania. Podział według dolnego źródła tj. miejsca z którego pompa pozyskuje energię rozróżnić możemy takie oto rodzaje pomp ciepła:

 • wodne – taka pompa pozyskuje energie z wód gruntowych lub ze zbiorników wodnych;
 • powietrzne – energia pobierana jest z powietrza na zewnątrz;
 • gruntowe – taka pompa pobiera energie z gruntu.

Z punktu widzenia medium grzewczego, które jest zlokalizowane w budynku, wyróżniamy pompy: grunt-woda, powietrze-woda, woda-woda i powietrze-powietrze.

Jak działają pompy ciepła?

Zasada działania ogrzewania pompą ciepła opiera się na odwróconym działaniu lodówki W systemach ogrzewania domu i wody użytkowej korzystających z pomp ciepła występują trzy zasadnicze części:

 • pompa ciepła, odzyskuje ciepło z otoczenia i sprawia, że jest ono z powrotem użyteczne;
 • system źródła ciepłapobierający energię z zasobów naturalnych;
 • system dystrybucji i przechowywania, dzięki któremu możliwe jest przechowywanie i dystrybucja ciepła.

W zależności jaki rodzaj pompy ciepła wybierzemy, do systemu źródła wpuszczana jest ciecz, najczęściej jest to roztwór glikolu, który krążąc w systemie absorbuje ciepło ze zbiorników wodnych, wód gruntowych lub gruntu, a następnie przesyła je do pompy ciepła. Z kolei w przypadku, kiedy do czynienia mamy z pompą pozyskującą ciepło z powietrza, wówczas jest ono zasysane przez wentylator, który przekazuje je do urządzenia. Należy także zaznaczyć, że w pompach ciepła znajduje się również gazowy czynnik chłodniczy.

Używając parownika, czyli wymiennika ciepła, energia pozyskana ze środowiska naturalnego jest przekazywana do czynnika chłodniczego, dzięki czemu możliwe jest jego odparowanie.

Para, która powstaje w procesie, jest pobierana przez sprężarkę, która podnosi temperaturę czynnika chłodniczego. Następnie ten czynnik w skraplaczu w postaci gazowej ulega skropleniu oddając ciepło. Ze skraplacza przekazywany jest do zaworu rozprężającego, gdzie zmniejsza się jego ciśnienie przechodzi w stan ciekły.

Budynki z instalacją pompy ciepła, które posiadają także odpowiednią instalację grzewczą, wyposażone są także w zasobniki potrzebne w celu magazynowania ciepła. Najczęściej czynnikiem grzewczym jest woda, który odbiera ciepło ze skraplacza i przekierowuje je do systemu ogrzewania, jak grzejniki czy ogrzewanie płaszczyznowe. Przesyła je także do zbiornika ciepłej wody użytkowej.

Jakie są zalety wykorzystania pomp ciepła?

Ogromną zaletą pomp ciepła jest to, że nie wywierają destrukcyjnego wpływu na naturalne środowisko. W celu ogrzania domu i wody użytkowej używane są tylko i wyłącznie Odnawialne Źródła Energii, które są nieskończone i są bezpieczne dla środowiska. Ponad to nie emitują żadnych szkodliwych substancji i CO2. To również rozwiązanie całkowice ekonomiczne, ponieważ nie ma już potrzeby korzystania z paliw kopalnych, ich zakupu oraz budowania kominów i oddzielnych, czy osobnych pomieszczeń na kotłownię.

Ich praca jest cicha i bezpieczna, gdyż nie istnieje ryzyko wybuchu czy zaczadzenia. Odchodzi także potrzeba uciążliwej obsługi, tak jak w przypadku innych urządzeń. Jedyne co trzeba zrobić to ustawić pracę pompy ciepła dopasowaną do własnych potrzeb.

Darmowa
konsultacja
Zostaw swoje dane, a skontaktujemy się z Tobą!
Ustalimy Twoje potrzeby i przedstawimy indywidualną kalkulację.

  Wysyłając formularz wyrażasz zgodnie na przetwarzanie podanych danych w celu kontaktu oraz przedstawieniu oferty.