Problast – Pompy Ciepła Wentylacja Klimatyzacja

Pompy ciepła Cewice

oferta pomp ciepła powietrze-woda dla ogrzewania podłogowego, grzejników i cwu

Pompy ciepła powietrze-woda Cewice

Jesteśmy firmą , która zajmuje się realizacją zleceń montażu Taka inwestycja jest możliwa do zrealizowania w domach nowych jak i modernizowanych. Od roku 2007 zrealizowaliśmy już kilka tysięcy inwestycji w kraju i za granicą. Wykonywaliśmy realizacje dla inwestorów będących właścicielami nieruchomości mierzących od kilkudziesięciu do kilku tysiecy m2 powierzchni.

10lat 10Lat

Dlaczego pompy ciepła?

Pompy ciepła są rozwiązaniem z powodzeniem zastępującym inne tradycyjne metody ogrzewania (przykładowo: piec na ekogroszek, gaz, węgiel czy pellet), a ponad to nie potrzebuje dodatkowej obsługi i jest również niezwykle oszczędny w eksploatacji. Ponad to można też rozważyć zainstalowanie paneli słonecznych, co może pozwolić na osiągnięcie zerowych rachunków.

Domy modernizowane

Przeprowadzamy modernizację polegającą na pozbyciu się pieca grzewczego i starej instalacji, a następnie przeprowadzamy montaż powietrznej pompy ciepła wraz z nową armaturą hydrauliczną, które ekonomicznie ogrzewają dom oraz ciepłą wodę użytkową. W sytuacji, kiedy w domu wystąpują także grzejniki stosujemy tzw. bufor ciepła, a także na życzenie klienta wykonujemy podział budynku na kilka niezależnie kontrolowanych stref cieplnych. Nasza firma zdalnie monitoruje parametry działania całego układu, a w sytuacji wystąpienia nieprawidłowości w działaniu nasz specjalny zespół serwisowy stara się rozwiązać problem w przeciągu 24 godzin.

Nowe domy w miejscowości Cewice

W nowych domach wykonanie instalacji systemu grzewczego z pompą ciepła przebiega znacznie szybciej. Rzecz jasna jest to możliwe pod warunkiem zachowania pewnych zasad powiązanych z m.in. doborem odpowiednich przekrojów rur, a także sposobu ułożenia ogrzewania podłogowego. Tych wszystkich elementów staramy się dopilnować podczas budowy domu, koordynując pracę z innymi podwykonawcami w taki sposób aby na końcu po wykonaniu montażu nasz klient mógł cieszyć się ekonomicznym i przede wszystkim komfortowym źródłem ogrzewania.

Inwestycje komercyjne

Ogrzewanie Powietrzną Pompą Ciepła okaże się przydatne we wszystkich segmentach budownictwa:

 • restauracje i bary
 • kluby fitness
 • gabinety lekarskie
 • sklepy
 • hale produkcyjne
 • kościoły
 • szkoły
 • hotele
 • hale i magazyny
 • budynku użyteczności publicznej
 • domy jedno i wielorodzinne

Koszty eksploatacji w miejscowości Cewice

Moc cieplna, którą otrzymujemy z użytkowania pompy ciepła w stosunku do pobranej z sieci elektrycznej jest około 4 razy większa niż pobrana energia, czyli urządzenie pobierając 1 kW energii dostarcza 4 kW ciepła. Taka sprawność urządzeń gwarantuje nam niezwykle oszczędne źródła ogrzewania.

W praktyce całoroczny koszt ogrzewania z cwu nowo wybudowanego domu z ogrzewaniem podłogowym o powierzchni 130 metrów kwadratowych to ok 1600-1800zł. Jeśli dodatkowo zdecydujemy się na montaż fotowolkaiki to rachunki można wyzerować. Ze względu na wykonane przez nas setki montaży możemy przedstawić te dane, a także przekazać kontakty do naszych klientów, którzy wyrazili na to zgodę.

Skorzystaj z Programu Czyste Powietrze oraz ulgi termomodernizacyjnej i uzyskaj nawet 36 tyś zł dofinansowania do montażu pompy ciepła.

Wniosek wypełnimy za Ciebie!

DLACZEGO LICZBA MONTAŻY PC W POLSCE COROCZNIE SIĘ PODWAJA:

 1. Nie ma konieczności tworzenia kotłowni, można zrezygnować z kominów spalinowych i wentylacyjnych czyli obniżamy koszt budowy domu
 2. Nie ma konieczności doprowadzania kosztownej instalacji gazowej do budynku
 3. Przy okazji otrzymujemy funkcję chłodzenia domu
 4. Dzięki programom rządowym można uzyskać nawet do 90% dofinansowania
 5. Są zupełnie bezobsługowe
 6. Zajmują naprawdę mało miejsca
 7. Dzięki czystości eksploatacji i braku konieczności stosowania paliwa stałego, które brudzi i zajmuje dodatkowe miejsce
 8. Moc akustyczna na poziomie 55dB sprawia, że urządzenia są niesłyszalne wewnątrz budynku, a do jednostki zewnętrznej trzeba się zbliżyć na około 1 – 2 metrów żeby coś usłyszeć

Czym są pompy ciepła?

Pompa ciepła jest urządzeniem, które do działania wykorzystują zasoby naturalne, czyli Odnawialne Źródła Energii, takie jak: powietrze, grunt i wody gruntowe. W celu wykorzystania ciepła z zasobów naturalnych pompa ciepła potrzebuje małej ilości energii elektrycznej do swojego działania i w celu napędzenia procesów. Pompy ciepła rozróżnia się ze względu na miejsce pozyskiwania oraz medium grzewcze występujące w instalacji ogrzewania. Ze względu na dolne źródło, czyli miejsce pozyskiwania energii rozróżniamy pompy ciepła:

 • gruntowe – taka pompa pobiera energie z ziemi (gruntu);
 • powietrzne – energia pobierana jest z powietrza na zewnątrz;
 • wodne – taka pompa pobiera energie z wód gruntowych lub ze zbiorników wodnych.

Biorąc pod uwagę medium grzewcze, usytuowane w budynku wyróżniamy pompy: powietrze-woda, powietrze-powietrze, grunt-woda i woda-woda.

Jak działają pompy ciepła?

Ogrzewanie za pomocą pompy ciepła może działać dzięki odwróceniu zasady działania lodówki. W systemach grzewczych domu i wody użytkowej korzystających z pomp ciepła występują trzy zasadnicze elementy:

 • pompa ciepła, która odzyskuje ciepło z otoczenia sprawiając, że jest ono z powrotem użyteczne;
 • system źródła ciepła, który pobiera energię z zasobów naturalnych;
 • system dystrybucji i przechowywania, dzięki któremu możliwe jest przechowywanie i dystrybucja ciepła.

W zależności jaki rodzaj pompy ciepła został wybrany, do systemu źródła ciepła wpuszczana jest ciecz, najczęściej roztwór glikolu, który krąży i absorbuje ciepło ze zbiorników wodnych, wód gruntowych lub gruntu, a potem przekazuje je do pompy ciepła. Z kolei w przypadku, kiedy do czynienia mamy z pompą, która pozyskuje ciepło z powietrza, wówczas jest ono zasysane przez wentylator, który przekazuje je do urządzenia. Należy także zaznaczyć, że w pompach ciepła znajduje się także gazowy czynnik chłodniczy.

Za pomocą wymiennika ciepła, czyli parownika, pozyskana z naturalnego środowiska energia jest przekazywana do czynnika chłodniczego, dzięki czemu możliwe jest jego odparowanie.

Sprężarka pobiera powstałą w procesie parę, dzięki czemu możliwe jest podniesienie temperatury czynnika chłodniczego. W następnym etapie, czynnik ten będąc w postaci gazowej skrapla się w skraplaczu oddając ciepło. Ze skraplacza trafia do zaworu rozprężnego, gdzie zmniejsza się jego ciśnienie i zmienia się w stan ciekły.

Budynki z instalacją pompy ciepła posiadając odpowiednią instalację grzewczą, wyposażone są także w zasobniki potrzebne do magazynowania ciepła. Czynnik grzewczy to najczęściej woda, który przejmuje ciepło ze skraplacza i przekazuje je do całego systemu grzewczego, jak grzejniki czy ogrzewanie płaszczyznowe. Odebrane ze skraplacza ciepło jest również przekazywane do zbiornika ciepłej wody użytkowej.

Jakie są zalety wykorzystania pomp ciepła?

Dużą zaletą pomp ciepła jest ich brak destrukcyjnego wpływu na środowisko naturalne. W celu ogrzania domu i wody używają tylko i wyłącznie Odnawialne Źródła Energii, które są nieskończone i są bezpieczne dla natury. Nie emitują też szkodliwych substancji i CO2. Trzeba też zaznaczyć, że to także rozwiązanie niezwykle ekonomiczne, gdyż nie ma już potrzeby korzystania z paliw kopalnych, ich kupowania a także budowania kominów i osobnych, czy osobnych pomieszczeń na kotłownię.

Praca pomp ciepła jest cicha, a dodatkowo bezpieczna, gdyż nie ma ryzyka wybuchu czy zaczadzenia. Odchodzi też potrzeba uciążliwej obsługi, tak jak w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Wystarczy jedynie ustawić pracę pompy ciepła dopasowaną do własnych potrzeb.

Darmowa
konsultacja
Zostaw swoje dane, a skontaktujemy się z Tobą!
Ustalimy Twoje potrzeby i przedstawimy indywidualną kalkulację.

  Wysyłając formularz wyrażasz zgodnie na przetwarzanie podanych danych w celu kontaktu oraz przedstawieniu oferty.