Problast – Pompy Ciepła Wentylacja Klimatyzacja

Ogrzewanie

Nadmuchowe - feelco

Ogrzewanie powietrzne, które dotarło do nas z Ameryki, staje się najpopularniejszym sposobem na ogrzewanie domów. My jesteśmy specjalistami w tej dziedzinie i możemy zapewnić, że to idealna opcja dla wszystkich tych, którzy cenią sobie komfort. Naszą działalność rozpoczęliśmy w 2007 roku, a współpracując z Gdańską Politechniką, udało nam się zaprezentować Polsce ogrzewanie powietrzne, które nie cieszyło się dużą popularnością. Teraz to się zmienia i coraz więcej osób decyduje się na ten system.
Problast projektuje instalacje grzewcze, które mają dodatkowo klimatyzację i rekuperację, czyli inaczej odzysk ciepła. Elementy systemu ogrzewania powietrznego nie zajmują niepotrzebnie miejsca i nie musimy się martwić o korozje, co się zdarza w przypadku ogrzewania wodnego.

Ogrzewanie nadmuchowe Feelco w odróżnieniu od innych systemów grzewczych nie zawiera w sobie wody
a nośnikiem energii jest powietrze. Od tej chwili możemy zapomnieć o szpetnych grzejnikach czy też decydującym
o wyborze nawierzchni ogrzewaniu podłogowym. Ciepła podłoga w łazience ? Mamy i na to rozwiązanie!

Prezentowany system gwarantuje dyskretny czyli niesłyszalny i nieodczuwalny dla nas przesył powietrza 

a sieć sprytnie schowanych kanałów już na etapie budowy domu rozprowadza powietrze w jego każdy zakątek za pośrednictwem kratki umieszczonej w podłodze, ścianie czy też suficie. Kratki nawiewne można dostosować wizualnie do powierzchni na której się znajdą z uwagi 

na występowanie wielu wzorów i kolorów.

Decyduj o wszystkich parametrach powietrza w Twoim domu

Ogrzewanie nadmuchowe Feelco to bezkonkurencyjny system , które daję możliwość decydowania o wszystkich parametrach powietrza za pośrednictwem dotykowego sterownika ściennego, smartfona czy też tableta.

Bez względu na porę roku Ogrzewanie powietrzne Feelco dostosowuje się do naszych potrzeb.

Wiosna/Jesień

Wszystko wciąż pod kontrolą. Nie grzejemy , nie chłodzimy ale dbamy o świeże i maksymalnie czyste powietrze.

Lato

System zapewnia nam komfortową temperaturę używając modułu klimatyzacji oczywiście cały czas przy udziale wentylacji i dbania o jakoś powietrza. Deszczowy dzień , duszno ? Feelco rozpozna ten stan i natychmiast osuszy powietrze w domu.

Zima

Kratkami nawiewnymi przesyłamy do pomieszczeń ciepłe powietrze dzięki czemu błyskawicznie je ogrzewamy. Oczywiście ogrzane powietrze często wymaga nawilżenia aby utrzymać najwyższy poziom komfortu a zapewni nam to centralny nawilżacz. Ale to nie wszystko! Całość jest zgrana z modułem odzysku ciepła, który dba o to aby powietrze w domu było równocześnie świeże.

Nikt z nas nie lubi sprzątać. Zależy nam na poczuciu świeżości i czystości. O to dba specjalistyczny filtr , który 24h na dobę czyści powietrze w domu a klasę filtracji dobierzemy do Twoich potrzeb nawet jeśli jesteś alergikiem.

Poważne oszczędności , nawet 30%-40%

 

Nie da się ukryć , że ogrzewanie powietrzem jest znacznie oszczędniejsze w stosunku do tradycyjnych systemów wodnych. Między innymi z uwagi na brak czynnika pośredniczącego – grzejemy powietrzem powietrze i unikamy strat energii (wyższa sprawność układu), ze względu na niską bezwładność system przygotowuje dla nas odpowiednią temperaturę chwilę przed wyznaczoną przez nas godziną zaplanowaną w harmonogramie (np. rano gdy wstajemy czy też popołudniu gdy wracam do domu). System ogrzewania powietrznego rozpozna zwyczaje domowników a uzyskanie nawet bardzo wysokiej temperatury to kilka minut.

 

Ponadto z uwagi na połączenie kilku funkcji (ogrzewanie, wentylacja a nawet klimatyzacja) suma kosztów eksploatacyjnych jest znacznie niższa w stosunku do tych systemów niezależnie pracujących.

 

Dodatkowo dzięki podziałowi domu na strefy możemy decydować o parametrach w każdej niezależnie. Czyli np ogrzewamy czy też chłodzimy aktualnie tą strefę w której przebywamy – czyli oszczędzamy.

feelco

Ogrzewanie Hybrydowe i Ogrzewanie Feelco

Ogrzewanie Feelco – najnowsza wersja ogrzewania nadmuchowego bazującego na Pompie Ciepła dedykowana dla obiektów bez dostępu do gazu ziemnego oraz dla klientów, którym zależy na klimatyzacji. Pompa Mitsubishi Zubadan to obecnie produkt nr 1 w skali świata. Świadczy o tym chociażby fakt że urządzenie gwarantuje moc nawet przy temperaturze zewnętrznej na poziomie -32oC – bez dodatkowego źródła ciepła. Dzięki zastosowaniu sprężarki z dochładzaniem HIC i dodatkowym wtryskiem pary osiągnięto najwyższy poziom na rynku urządzeń głównie dlatego, że są to jednostki specjalnie projektowane dla rejonów z bardzo niską temperaturą zewnętrzną. Zmienno-obrotowa sprężarka, której obroty sięgające nawet 7000 obr/min gwarantuje niski koszt eksploatacji ale przede wszystkim najwyższy komfort użytkowania. Istotny jest również fakt iż w tym układzie ta sama pompa pełni funkcję klimatyzacji latem.
Ogrzewanie Feelo GAZ – ogrzewanie powietrzne bazujące na gazie z opcjonalną klimatyzacją przewidziane dla budynków podłączonych do sieci gazowej. Źródłem ciepła w tym przypadku jest nagrzewnica gazowa nadmuchowa na gaz ziemny lub płynny LPG. Wyposażając układ dodatkowo w moduł klimatyzacji możemy zapewnić maksymalny komfort przez całą zimę i przyjemny chłód latem.