Bezpłatna wycena

Nasza firma ma doświadczenie, dzięki któremu możemy zapewnić, że wybrany system to nie tylko wygoda i komfort, ale również oszczędność energii. Wypełnij poniższy formularz szybkiej wyceny i poznaj koszty instalacji w Twoim domu. Przygotujemy rzetelną ofertę, szybko i całkowicie bezpłatnie.
Jeżeli preferujesz inną formę kontaktu przejdź do strony kontaktowej.

rekuperacja, ProBlast, ogrzewanie nadmuchowe

Wypełnij poniższy formularz, aby otrzymać bezpłatną wycenę.

rekuperacja, ProBlast

Rekuperacja

Rekuperacja to profesjonalne słowo na wentylację mechaniczną. Wentylacja tradycyjna działa na zasadzie zasysania powietrza, jednak nie usuwa to wilgoci z domu i ochładza go. Rekuperator, urządzenie niezbędne do wentylacji, wytwarza powietrze w dwóch kierunkach w tym samym czasie, z czego jeden strumień to powietrze brudne i ciepłe, a drugi czyste i zimne. To dzięki anemostatom – kratkom na suficie i ścianie, brudne powietrze jest wyciągane z pomieszczeń. W rekuperatorze mieszczą się dwa kanały wentylacyjne, świeże powietrze rozprowadzane jest po domu, a brudne usuwane na zewnątrz.

Dla alergików rekuperacja jest wielkim udogodnieniem, ponieważ umożliwia ogrzewanie świeżego powietrza, usuwając przy tym wszelkie zanieczyszczenia i alergeny, czego nie otrzymamy po zwykłym wietrzeniu pokoju. Ewentualny dym papierosowy, czy dym z kominów nie będzie stanowił problemu, ponieważ rekuperacja opiera się na sprowadzaniu do twojego domu tylko i wyłącznie świeżego, czystego powietrza.

Kiedy spojrzymy na to, jak działa tradycyjna wentylacja, czyli wentylacja grawitacyjna, nie będziemy mieć problemu z obiektywną oceną, który z tych sposobów jest lepszy i wydajniejszy. Wentylacja grawitacyjna wyciąga ciepłe powietrze z domu, nigdzie go nie gromadząc, co jest marnowaniem pieniędzy, które zapłaciłeś za ogrzanie tego powietrza. Ponadto, zwykła wentylacja nie usuwa zanieczyszczeń tak jak rekuperacja. Kiedy w pokoju jest duszno – otwieramy okno. Dym, zanieczyszczenia z zewnątrz i pyłki, wszystko wlatuje do naszego domu i dla alergików to istne piekło. Dzięki rekuperacji możemy z łatwością wyeliminować to utrapienie, ponieważ przy używaniu rekuperatora zaleca się pozostawianie okien zamkniętych. W domach energooszczędnych nie powinna działać żadna inna wentylacja jak rekuperacja. Wilgotne powietrze nigdzie nie ulatuje, przez co wilgoć gromadzi się w mieszkaniu, a to, jak wiadomo, może powodować naprawdę poważne problemy zdrowotne.

Nawet jeśli zdecydujemy się na wybudowanie domu z dala od sąsiadów, którzy by palili w kominach, nie uciekniemy od pyłków, a kiedy w naszym domu zainstalowana jest rekuperacja, nie musimy się martwić o katar czy zaczerwienione oczy, które spędzają sen z powiek wszystkim alergikom.

rekuperacja, ProBlast