Problast – Pompy Ciepła Wentylacja Klimatyzacja

Pompy ciepła Zakrzewo

oferta pomp ciepła powietrze-woda dla ogrzewania podłogowego, grzejników i cwu

Pompy ciepła powietrze-woda Zakrzewo

Nasza firma działa w branży dostarczania rozwiązań z zakresu montażu powietrznych pomp ciepła. Realizację wykonujemy dla domów nowych jak i również modernizowanych. Od roku 2007 zrealizowaliśmy już tysiące inwestycji za granicą i w naszym kraju. Nasze realizacje obejmują budynki od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy metrów kwadratowych powierzchni.

10lat 10Lat

Dlaczego pompy ciepła?

Pompy ciepła są rozwiązaniem z powodzeniem zastępującym inne tradycyjne metody ogrzewania (przykładowo: piec na ekogroszek, gaz, węgiel czy pellet), a ponad to nie wymaga dodatkowej obsługi i jest także niezwykle oszczędny w użytkowaniu. Jeśli dodatkowo rozważymy wsparcie w formie energii ze słońca (fotowoltaiki) możemy osiągnąć rachunki na zerowym poziomie..

Domy modernizowane

Modernizacje polegają na pozbyciu się źródła grzewczego i starej instalacji, a następnie przeprowadzamy montaż powietrznej pompy ciepła wraz z nową armaturą hydrauliczną, które zaopatrują dom w ciepłą wodę użytkową i zapewniają ogrzewanie w sposób niewątpliwie bardziej ekonomiczny niż stara instalacja. Zdarza się, że w domach z uwagi na obecność grzejników stosujemy bufor ciepła, a także na życzenie klienta wykonujemy podział budynku na kilka niezależnie sterowanych stref grzewczych. Nasza firma monitoruje zdalnie parametry pracy całego układu grzewczego, a w przypadku pojawienia się nieprawidłowości w działaniu specjalna brygada serwisowa dąży do naprawienia problemu w przeciągu 24 godzin.

Nowe domy w miejscowości Zakrzewo

W domach nowo-budowanych wykonanie instalacji pompy ciepła jest znacznie łatwiejszy. Oczywiście jest to wykonalne przy zachowaniu określonych zasad związanych z m.in. odpowiednimi przekrojami rur, a także sposobu ułożenia ogrzewania podłogowego. Staramy się dopilnować tych wszystkich elementów już na etapie budowy domu, koordynując działania z pozostałymi podwykonawcami w taki sposób aby finalnie po wykonaniu montażu inwestor mógł cieszyć się ekonomicznym, ale i przede wszystkim komfortowym źródłem ogrzewania.

Inwestycje komercyjne

Ogrzewanie Powietrzną Pompą Ciepła znajdują zastosowanie w każdym segmencie sektora budowlanego:

  • domy jedno i wielorodzinne
  • budynku użyteczności publicznej
  • hale i magazyny
  • hotele
  • szkoły
  • kościoły
  • hale produkcyjne
  • sklepy
  • gabinety lekarskie
  • kluby fitness
  • restauracje i bary

Koszty eksploatacji w miejscowości Zakrzewo

Stosunek mocy cieplnej otrzymanej od pompy ciepła do tej pobranej z sieci elektrycznej potrzebnej do pracy to średniorocznie 3,5-4,5. Taka sprawność urządzeń gwarantuje nam niezwykle oszczędne źródła ogrzewania.

W praktyce całoroczny koszt ogrzewania z cwu nowo wybudowanego domu z ogrzewaniem podłogowym o powierzchni 130m2 to około 1600-1800zł. A jeśli dodatkowo zainstalujemy panele fotowoltaiczne to możemy te rachunki wyzerować. Jesteśmy w stanie zaprezentować konkretne dane ze względu na mnogość projektów, które wykonaliśmy – jest także możliwość kontaktu i zasięgnięcia opinii naszych klientów, którzy wyrazili na to zgodę.

Weź udział w Programie Czyste Powietrze i skorzystaj z Ulgi Termomodernizacyjnej. Możesz otrzymać nawet 36 tyś zł dofinansowania na montaż pompy ciepła.

Wniosek wypełnimy za Ciebie!

DLACZEGO LICZBA MONTAŻY PC W POLSCE COROCZNIE SIĘ PODWAJA:

  1. Nie ma konieczności tworzenia kotłowni, rezygnujemy z kominów spalinowych i wentylacyjnych, a to znaczy, że obniżamy koszty budowy domu
  2. Nie ma konieczności doprowadzania kosztownej instalacji gazowej do budynku
  3. Otrzymujemy przy okazji funkcję chłodzenia domu
  4. Dzięki programom rządowym można uzyskać nawet do 90% dofinansowania
  5. Są zupełnie bezobsługowe
  6. Zajmują naprawdę mało miejsca
  7. Z uwagi na czystość podczas eksploatacji – brak paliwa stałego które brudzi i zajmuje miejsce
  8. niesłyszalne wewnątrz budynku, a jednostkę zewnętrzną aby usłyszeć trzeba się zbliżyć na ok 1-2m , moc akustyczna na poziomie 55dB

Czym są pompy ciepła?

Pompa ciepła to urządzenie, które do swojego działania wykorzystują zasoby naturalne, czyli Odnawialne Źródła Energii, takie jak: grunt, wody gruntowe i powietrze. Żeby pompa ciepła mogła wykorzystać ciepło z zasobów naturalnych, wymaga małej ilości energii elektrycznej do napędzenia procesów oraz do swojego działania. Pompy ciepła dzieli się w zależności od miejsca pozyskiwania energii i medium grzewcze, które występuje w instalacji ogrzewania. Podział według dolnego źródła tj. miejsca pozyskiwania energii wyróżnić możemy następujące rodzaje pomp ciepła:

  • gruntowe – energia pobierana jest z gruntu;
  • powietrzne – energia pozyskiwana jest z powietrza na zewnątrz;
  • wodne – taka pompa pozyskuje energie z wód gruntowych lub ze zbiorników wodnych.

Patrząc przez pryzmat medium grzewczego, które jest zlokalizowane w budynku, wyróżniamy pompy: powietrze-powietrze, powietrze woda, woda-woda i grunt-woda.

Jak działają pompy ciepła?

Ogrzewanie przy pomocy pompy ciepła może funkcjonować dzięki odwróceniu zasady działania lodówki. Instalacja ogrzewania domu i wody użytkowej wykorzystujący pompy ciepła jest złożony z trzech części:

  • system dystrybucji i przechowywania, dzięki któremu możliwe jest przechowywanie i rozprowadzanie ciepła;
  • pompa ciepła, która odzyskuje ciepło z otoczenia sprawiając, że jest ono z powrotem użyteczne;
  • system źródła ciepłapozyskujący energię z zasobów naturalnych.

W zależności jaki rodzaj pompy ciepła został wybrany, do systemu źródła ciepła wpuszczany jest płyn – jest to najczęściej roztwór glikolu. Roztwór glikolu krąży w systemie źródła ciepła absorbując ciepło z gruntu, wód gruntowych lub zbiorników wodnych, aby następnie przesłać to ciepło do pompy ciepła. Z kolei w przypadku, kiedy do czynienia mamy z pompą pobierającą ciepło z powietrza, wówczas jest ono zasysane przez wentylator, który przesyła je do urządzenia. Warto wspomnieć, że w pompach ciepła znajduje się również gazowy czynnik chłodniczy.

Za pomocą wymiennika ciepła, czyli parownika, pozyskana z naturalnego środowiska energia jest przekazywana do czynnika chłodniczego, dzięki czemu możliwe jest jego odparowanie.

Sprężarka pobiera powstałą w procesie parę, dzięki czemu możliwe jest podniesienie temperatury czynnika chłodniczego. W następnym etapie, czynnik w postaci gazowej ulega skropleniu w skraplaczu i oddaje ciepło. Ze skraplacza trafia do zaworu rozprężającego, gdzie zmniejsza się jego ciśnienie i zmienia się w stan ciekły.

Budynki z instalacją pompy ciepła, które posiadają także odpowiednią instalację grzewczą, wyposażone są także w zasobniki potrzebne w celu magazynowania ciepła. Czynnik grzewczy to najczęściej woda, czynnik grzewczy odbiera ciepło ze skraplacza i przekierowuje je do systemu ogrzewania, jak grzejniki czy ogrzewanie płaszczyznowe. Odebrane ze skraplacza ciepło jest również przekazywane do zbiornika ciepłej wody użytkowej.

Jakie są zalety wykorzystania pomp ciepła?

Jedną z największych zalet pomp ciepła jest to, że nie wywierają destrukcyjnego wpływu na naturę. W celu ogrzania domu i wody użytkowej wykorzystują tylko i wyłącznie Odnawialne Źródła Energii, które są nieskończone i są w pełni bezpieczne dla naturalnego środowiska. Ponad to nie emitują żadnych szkodliwych substancji i CO2. Trzeba też zaznaczyć, że to również rozwiązanie całkowice ekonomiczne, gdyż nie trzeba korzystać z paliw kopalnych, ich zakupu a także budowania kominów i osobnych, czy osobnych pomieszczeń na kotłownię.

Praca pomp ciepła jest cicha, a dodatkowo bezpieczna, gdyż nie ma ryzyka wybuchu czy zaczadzenia. Odchodzi także potrzeba uciążliwej obsługi, tak jak w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Jedyne co trzeba zrobić to ustawić pracę pompy ciepła dopasowaną do własnych potrzeb.

Darmowa
konsultacja
Zostaw swoje dane, a skontaktujemy się z Tobą!
Ustalimy Twoje potrzeby i przedstawimy indywidualną kalkulację.

    Wysyłając formularz wyrażasz zgodnie na przetwarzanie podanych danych w celu kontaktu oraz przedstawieniu oferty.