oferta pomp ciepła powietrze-woda dla ogrzewania podłogowego, grzejników i cwu
Pompy ciepła powietrze-woda Działdowo
Nasza firma działa w branży dostarczania rozwiązań z zakresu montażu Taka inwestycja jest możliwa do zrealizowania w domach nowych jak i modernizowanych. Licząc od roku 2007 zrealizowaliśmy tysiące inwestycji tak za granicą jak i w Polsce. Nasze realizacje obejmują budynki od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy m2.
Dlaczego pompy ciepła?
Ponieważ pompy ciepła to sprawdzone rozwiązanie, które dobrze zastępuje starsze metody ogrzewania (np. piec na ekogroszek, gaz, węgiel czy pellet), a ponad to jest bezobsługowy i jest również niesamowicie oszczędny w eksploatacji. Jeśli dodatkowo rozważymy wsparcie w formie energii ze słońca (fotowoltaiki) możemy osiągnąć rachunki na zerowym poziomie..
Domy modernizowane
Przeprowadzamy modernizację polegającą na usunięciu starego pieca grzewczego, wycięciu starej instalacji, a następnie montażu pompy ciepła razem z nową armaturą hydrauliczną, które zaopatrują dom w ciepłą wodę użytkową i zapewniają ogrzewanie w sposób niewątpliwie bardziej ekonomiczny niż stara instalacja. W sytuacji, kiedy w domu są obecne także grzejniki stosujemy tzw. bufor ciepła, a nawet na życzenie klienta wykonujemy podział budynku na kilka niezależnie kontrolowanych stref grzewczych. Nasza firma zdalnie monitoruje parametry pracy systemu grzewczego, a w razie pojawienia się nieprawidłowości nasz zespół serwisowy stara się rozwiązać problem w przeciągu dwudziestu czterech godzin.
Nowe domy w miejscowości Działdowo
W nowych domach wykonanie instalacji systemu grzewczego z pompą ciepła jest znacznie prostszy. Rzecz jasna jest to możliwe przy zachowaniu pewnych określonych zasad związanych z między innymi doborem odpowiednich przekrojów rur jak i sposobu w jaki zostało ułożone ogrzewanie podłogowe. Staramy się dopilnować tych wszystkich elementów już na etapie budowy domu, koordynując działania z innymi podwykonawcami tak aby finalnie po przeprowadzeniu montażu nasz klient mógł cieszyć się ekonomicznym, ale i przede wszystkim komfortowym źródłem ogrzewania.
Inwestycje komercyjne
Ogrzewanie Powietrzną Pompą Ciepła okaże się przydatne we wszystkich segmentach sektora budowlanego:
restauracje i bary
kluby fitness
gabinety lekarskie
sklepy
hale produkcyjne
kościoły
szkoły
hotele
hale i magazyny
budynku użyteczności publicznej
domy jedno i wielorodzinne
Koszty eksploatacji w miejscowości Działdowo
Stosunek mocy cieplnej otrzymanej od pompy ciepła do tej pobranej z sieci elektrycznej potrzebnej do pracy to średniorocznie 3,5-4,5. Wydajność urządzenia na tym poziomie zapewnia nam niezwykle ekonomiczne źródło ogrzewania.
W przełożeniu na praktykę, koszty ogrzewania nowo wybudowanego domu o powierzchni 130 metrów kwadratowych z ciepłą wodą użytkową i ogrzewaniem podłogowym to około 1600 – 1800 zł rocznie. A jeśli dodatkowo zainstalujemy fotowoltaikę możemy te rachunki wyzerować. Jesteśmy w stanie zaprezentować konkretne dane ze względu na mnogość inwestycji, które wykonaliśmy – jest także możliwość kontaktu i wysłuchania opinii naszych klientów, którzy wyrazili na to zgodę.
Weź udział w Programie Czyste Powietrze i skorzystaj z Ulgi Termomodernizacyjnej. Możesz otrzymać nawet 36000 zł dofinansowania na montaż pompy ciepła.
Wypełniamy wniosek za Ciebie !
DLACZEGO LICZBA MONTAŻY PC W POLSCE COROCZNIE SIĘ PODWAJA:
Nie trzeba tworzyć kotłowni, rezygnujemy z kominów spalinowych i wentylacyjnych czyli obniżamy koszt budowy domu
Nie musimy doprowadzać kosztowej instalacji gazowej do budynku
Przy okazji otrzymujemy funkcję chłodzenia domu
Dzięki programom rządowym można uzyskać nawet do 90% dofinansowania
Zupełna bezobsługowość
Potrafią zająć niezwykle mało miejsca.
Z uwagi na czystość podczas eksploatacji – brak paliwa stałego które brudzi i zajmuje miejsce
Moc akustyczna na poziomie 55dB sprawia, że urządzenia są niesłyszalne wewnątrz budynku, a do jednostki zewnętrznej trzeba się zbliżyć na około 1 – 2 metrów żeby coś usłyszeć
Czym są pompy ciepła?
Pompy ciepła to urządzenia, które do swojego działania korzystają z zasobów naturalnych, czyli Odnawialnych Źródeł Energii, takich jak: wody gruntowe, grunt i powietrze. W celu wykorzystania ciepła z zasobów naturalnych pompa ciepła wymaga małej ilości energii elektrycznej do swojego działania i w celu napędzenia procesów. Pompy ciepła dzieli się w zależności od miejsca pozyskiwania energii i medium grzewcze, które występuje w układzie ogrzewania. Ze względu na dolne źródło, czyli miejsce pozyskiwania energii wyróżnia się pompy ciepła:
wodne – energia pozyskiwana jest ze zbiorników wodnych lub z wód gruntowych;
powietrzne – taka pompa pozyskuje energie z powietrzna zewnętrznego;
gruntowe – energia pobierana jest z ziemi.
Patrząc przez pryzmat medium grzewczego, które usytuowane jest w budynku, wyróżniamy pompy: woda-woda, powietrze-woda, powietrze-powietrze i grunt-woda.
Jak działają pompy ciepła?
Ogrzewanie za pomocą pompy ciepła może działać dzięki odwróceniu zasady działania lodówki. W instalacjach grzewczych domu i wody użytkowej z wykorzystaniem pomp ciepła występują trzy zasadnicze części:
system źródła ciepła, który pozyskuje energię z zasobów naturalnych;
pompa ciepła, odzyskuje ciepło z otoczenia sprawiając, że jest ono użyteczne;
system dystrybucji i przechowywania, dzięki któremu możliwe jest przechowywanie i dystrybucja ciepła.
W zależności jaki rodzaj pompy ciepła wybierzemy, do systemu źródła ciepła wpuszczany jest płyn, jest to najczęściej roztwór glikolu, który krążąc w systemie absorbuje ciepło z gruntu, wód gruntowych lub zbiorników wodnych, a następnie przesyła je do pompy ciepła. Jeśli natomiast, kiedy do czynienia mamy z pompą, która pobiera ciepło z powietrza, wówczas jest ono zasysane przez wentylator, który przekazuje je do urządzenia. Należy wiedzieć, że w pompach ciepła znajduje się także gazowy czynnik chłodniczy.
Za pomocą wymiennika ciepła, czyli parownika, pozyskana z naturalnego środowiska energia jest przekazywana do czynnika chłodniczego, dzięki czemu możliwe jest jego odparowanie.
Sprężarka pobiera powstałą w procesie parę, dzięki czemu możliwe jest zwiększenie temperatury czynnika chłodniczego. W następnym etapie, czynnik w postaci gazowej ulega skropleniu w skraplaczu i oddaje ciepło. Ze skraplacza przekazywany jest do zaworu rozprężającego, gdzie zmniejsza się jego ciśnienie i zmienia się do stanu ciekłego.
Budynki, które posiadają odpowiednią instalację grzewczą do instalacji pompy ciepła, są także wyposażone w zasobniki, które są potrzebne do magazynowania ciepła. Czynnik grzewczy to najczęściej woda, czynnik grzewczy przejmuje ciepło ze skraplacza i przekierowuje je do instalacji ogrzewania, jak grzejniki czy ogrzewanie płaszczyznowe. Odebrane ze skraplacza ciepło jest również przekazywane do zbiornika ciepłej wody użytkowej.
Jakie są zalety wykorzystania pomp ciepła?
Ogromną zaletą pomp ciepła jest to, że nie wywierają destrukcyjnego wpływu na środowisko. W celu ogrzania domu i wody użytkowej używane są jedynie Odnawialne Źródła Energii, które są niewyczerpalne i są bezpieczne dla natury. Ponad to nie emitują żadnych szkodliwych substancji i CO2. Trzeba też zaznaczyć, że to także rozwiązanie ekonomiczne, gdyż nie ma potrzeby korzystania z paliw kopalnych, ich kupowania a także budowania kominów i osobnych, czy osobnych pomieszczeń na kotłownię.
Ich praca jest cicha i bezpieczna, gdyż nie istnieje ryzyko wybuchu czy zaczadzenia. Odchodzi też potrzeba uciążliwej obsługi, tak jak w przypadku tradycyjnych urządzeń. Jedyne co trzeba zrobić to ustawić pracę pompy ciepła dopasowaną do własnych potrzeb.
Obsługujemy pliki cookies. Jeśli uważasz, że to jest ok, po prostu kliknij "Akceptuj wszystko". Możesz też wybrać, jakie chcesz ciasteczka, klikając "Ustawienia".