Instalacje w budynkach użytkowych

System ogrzewania powietrznego, ProBlast

Ogrzewanie nadmuchowe

System ogrzewania powietrznego

System ogrzewania powietrznego pozwala na ocieplenie wnętrza budynku w wydajny, a przy tym bardzo estetyczny sposób. To, co charakteryzuje tego typu systemy ogrzewania, to ogrzewanie powietrzem, które wędruje kanałami umieszczonymi w ścianach i podłogach budynku. W kolejnym kroku takie ciepłe powietrze zostaje wprowadzone w głąb pomieszczenia przy pomocy odpowiednich kratek nawiewnych. Poprzez system ogrzewania powietrznego w naszym mieszkaniu nie tylko będzie ciepło, ale i estetycznie i schludnie. W ten sposób będziemy mogli pożegnać się z kaloryferami i prowadzonymi wzdłuż ścian nieeleganckimi rurami, które dodatkowo zmniejszają optycznie rozmiary pomieszczenia.

A zatem system ogrzewania powietrznego jest idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie wygodę i nowoczesny wygląd swojego mieszkania. Część osób jednak na pewno będzie się wahała przed zastosowaniem tego rozwiązania w swoim domu w obawie przed wysokimi kosztami. Otóż system ogrzewania powietrznego nie wiąże się z tak dużymi kosztami, jak by się mogło wydawać. Jego koszty są porównywalne z kosztami wykonania centralnego ogrzewania.

Tym, co różni od siebie system ogrzewania powietrznego i tradycyjnego ogrzewania pomieszczeń, to trwałość i wygoda konserwacji systemu. W centralnym systemie ogrzewania musimy liczyć się z tym, że w rurach z czasem zaczyna pojawiać się kamień, który zaczyna zmniejszać drożność przewodu. Kiedy to już się stanie, przywrócenie drożności w rurach staje się nie lada problemem. Inną wadą tradycyjnych rozwiązań jest to, że woda w rurach może zamarznąć, jeśli zimą przez jakiś czas nie będzie w obiegu. Gdy stojąca w rurach woda zlodowacieje, zwiększy swoją objętość i rura może pęknąć. System ogrzewania powietrznego jest zupełnym przeciwieństwem tradycyjnych grzejników. Nie zamarza, nie zapycha się i ogrzewa pomieszczenia o wiele szybciej.

System ogrzewania powietrznego, ProBlast

ZALETY

System ogrzewania powietrznego eliminuje te wszystkie wady tradycyjnych systemów grzewczych. Poza tym brak kaloryferów sprawia, że na zawsze będziemy mogli pożegnać się z problemem zapowietrzonych grzejników. Nie mówiąc już o walorach estetycznych. Dzięki systemowi możemy liczyć na niższe koszty eksploatacji, a więc mamy do czynienia również z oszczędnością. Jest to świetny wybór dla alergików, ponieważ zapewnia on filtrowanie, nawilżanie i jonizowanie powietrza.

System ogrzewania powietrznego, ProBlast

FUNKCJONALNOŚĆ

Zalet jest jednak dużo więcej, a wśród nich najważniejszą jest funkcjonalność. Ogrzewanie nadmuchowe oferuje nam nie tylko ocieplanie pomieszczeń, ale także może posłużyć do regulowania wilgotności powietrza, jego filtracji oraz chłodzenie. Idealnie sprawdza się niezależnie od pory roku, a efekty jego użytkowania dają się odczuć w bardzo krótkim czasie od jego uruchomienia. Możliwość rozbudowy o klimatyzację i wentylację, to istotna cecha wyróżniająca ten system ogrzewania od innych.