Ogrzewanie nadmuchowe Gdańsk

Oferta specjalna dla miasta Gdańsk na ogrzewanie nadmuchowe

W skrócie ogrzewanie nadmuchowe jest systemem, który zimą gwarantuje nam ciepło, a latem przejmuje funkcję klimatyzatora. Jest ono bardzo cenione ze względu na prostotę obsługi, funkcjonalność oraz niezwykłą skuteczność.

 

Jak działa ogrzewanie nadmuchowe?

Ogrzewanie nadmuchowe jest niezwykle często wybierane przez Amerykanów. Gdybyśmy zapytali ich, co ogrzewa ich mieszkanie bez wahania odpowiedzieliby, że kratka zamontowana w suficie czy w podłodze. Jest to niezwykle wygodne rozwiązanie, ponieważ w trybie manualnym wystarczy jedynie włączyć jeden przycisk, a nadmuch ciepłego powietrza zostaje uruchomiony. Większość czasu system sam kontroluje temperaturę w budynku w sposób automatyczny , my jedynie przypisujemy ją do określonych godzin w dobie.

Tryb klimatyzacji latem obsługujemy niemal identycznie jak ogrzewanie zimą – kwestia wybrania temperatury. Ogrzewanie nadmuchowe sprawdzi się więc u każdego, komu zależy na komforcie oraz sprawnym i ekonomicznym funkcjonowaniu ogrzewania. Źródłem ciepła w przypadku ogrzewania nadmuchowego jest urządzenie z wymiennikiem ciepła, które pozwala na podgrzewanie ciepła przez nie przepływającego – piec gazowy lub pompa ciepła powietrze-powietrze.

Inne nazwy ogrzewania nadmuchowego to ogrzewanie nawiewowe lub ogrzewanie powietrzne. Jego praca polega na bezpośrednim wtłaczaniu gorącego powietrza do pomieszczeń objętych ogrzewaniem. Powietrze jest przemieszczane przez specjalne przewody, następnie przemieszcza się przez filtry ochronne, a na samym końcu wydobywa się kratkami wylotowymi. Ten typ ogrzewania usuwa wszystkie czynniki pośrednie, takie jak rury grzewcze, woda czy grzejniki. Warto wiedzieć, że ten prosty sposób ogrzewania pozwala na spore zaoszczędzenie pieniędzy. Ten rodzaj ogrzewania sprawdza się zarówno w domach jednorodzinnych, jak i blokach oraz innych obiektach budowlanych.

ogrzewanie nadmuchowe; wentylacja mechaniczna

Zalety ogrzewania nadmuchowego

Do najważniejszych zalet ogrzewania nadmuchowego należą:

  • niewielka bezwładność. Dzięki temu wydajność takiego ogrzewania błyskawicznie dopasowuje się do obowiązującego w danym momencie zapotrzebowania na ciepło. Mamy więc pewność, że dostarczanie ciepła następuje tylko wtedy, kiedy jest to konieczne. Daje to możliwość oszczędzania energii w porównaniu z tradycyjnymi systemami ogrzewania
  • możliwość swobodnego wyłączenia sytemu. Istnieje możliwość wyłączenia ogrzewania zimą i nie musimy się obawiać, że zamarznie. W przypadku wodnych systemów grzewczych nie ma takiej możliwości
  • brak możliwości zalania wodą pomieszczeń
  • ogromna trwałość w stosunku do ogrzewania wodnego
  • brak możliwości korozji czy kamienia kotłowego
  • dużo funkcji w ramach jednego systemu: z jednej strony mamy skuteczne ogrzewanie , z drugiej odpowiednią wentylację, a dodatkowo nawilżanie powietrza. Oprócz tego istnieje możliwość poszerzenia funkcji systemu o chłodzenie w okresie upałów.

Jak widać, korzyści płynące z wyboru ogrzewanie nadmuchowego są ogromne. Może warto rozważyć ten typ systemu grzewczego, który tak pokochali Amerykanie?

Pozostałe zalety ogrzewania nadmuchowego

Ogrzewanie nadmuchowe posiada jeszcze kilka innych istotnych zalet, takich jak:

  • eliminowanie alergenów oraz kurzu, czyli skuteczne oczyszczanie powietrza w pomieszczeniach
  • możliwość dokładnego, efektywnego osuszenia budynku
  • elegancki wygląd – wloty prezentują się atrakcyjnie, a przy tym nie trzeba montować w pomieszczeniach dodatkowych grzejników
  • proste podłączanie klimatyzacji oraz elementów pomocniczych.

Gdzie kupować akcesoria do ogrzewania nadmuchowego

W przypadku tak poważnej i istotnej inwestycji, jaką stanowi ogrzewanie, należy dokonywać zakupu wyłącznie w sprawdzonym miejscu. Jeżeli takiego nie mamy, najlepiej sugerować się opiniami doświadczonych klientów. U nas znajdą Państwo najwyższej jakości ogrzewanie nadmuchowe Feelco, które stanowi naszą specjalność. Jest ono doskonałą ofertą dla każdego, kto docenia komfort użytkowania i jego prostotę.

Nasza firma ma na swoim koncie wiele sukcesów. Zrealizowaliśmy już ponad 300 projektów. Warto zaufać dobrej marce i nie robić zakupów w miejscach niewiadomego pochodzenia, o których niewiele wiemy. Służymy wszelką pomocą, a także fachową wiedzą oraz obsługą na najwyższym poziomie. Spotykamy się z zainteresowanymi w pasujących im terminach oraz godzinach.

Wyróżniają nas najwyższa fachowość, dyspozycyjność, a także ceny optymalne w stosunku do jakości wykonywanych przez nas usług. Proponowany przez nas typ ogrzewania jest niezwykle sprawdzalny, a oprócz tego niesie ze sobą szereg rozmaitych możliwości. Pamiętajmy, że decydując się na ogrzewanie nadmuchowe nie będziemy musieli odtąd obawiać się o korozje czy zajmować miejsca w mieszkaniu elementami, które są konieczne w przypadku tradycyjnego ogrzewania. Postaw na profesjonalną jakość i ciesz się wspaniałymi efektami.

Zapraszamy do bliższego zapoznania się z naszą bogatą ofertą oraz do współpracy.

Spraw sobie wyjątkowy prezent w postaci najwyższej jakości ogrzewania, którym będziesz się cieszyć przez długie lata. Doświadczeni klienci potwierdzają, że od tej pory nie wróciliby już do tradycyjnych metod ogrzewania.

Oferta specjalna dla miasta Gdańsk – 5% rabatu na całą, kompleksową instalację.

ZOBACZ NASZE REALIZACJE  –  ZAPYTAJ O BEZPŁATNĄ WYCENĘ